Specjalność

ZARZĄDZANIE PROJEKTAMI BIZNESOWYMI, PUBLICZNYMI I SPOŁECZNYMI | CIESZYN

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

Specjalność "Zarządzanie projektami biznesowymi, publicznymi i społecznymi" w Akademii WSB w Cieszynie to wyjątkowa oferta edukacyjna, która przygotowuje studentów do efektywnego kierowania projektami we wszystkich sferach działalności. Zajęcia prowadzone są w dynamicznym środowisku akademickim, gdzie studenci zdobywają zarówno teoretyczną wiedzę, jak i praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania projektami o różnorodnym charakterze. Program studiów umożliwia rozwój kompetencji zarówno w obszarze biznesowym, jak i publicznym oraz społecznym, otwierając nowe perspektywy kariery zawodowej.

• Czego się nauczysz?

Zarządzanie projektami biznesowymi, publicznymi i społecznymi - czego się nauczysz?

Specjalność "Zarządzanie projektami biznesowymi, publicznymi i społecznymi" realizowana przez Akademię WSB w Cieszynie skierowana jest do osób pragnących zgłębić tajniki przygotowywania i realizacji projektów, wyposażając je w niezbędną wiedzę i praktyczne umiejętności. Bogaty zakres tematyczny pozwoli absolwentom na uczestnictwo zarówno w projektach o charakterze rutynowym, jak i tych innowacyjnych i unikatowych. Oprócz zdobycia umiejętności w samodzielnym przygotowywaniu i prowadzeniu projektów, studenci będą rozwijać także kompetencje interpersonalne, szczególnie w obszarze efektywnej współpracy zespołowej.

W trakcie studiów zgłębisz między innymi:

• Tworzenie projektów rozwojowych, dopasowanych do potrzeb wszystkich zainteresowanych stron w organizacji.
    • Zarządzanie projektami na różnych poziomach, włącznie ze strategią, taktyką i operacjami, a także zarządzaniem portfelem projektów.
    • Zrozumienie aspektów formalno-prawnych i organizacyjnych związanych z realizacją projektów.
    • Wykorzystanie narzędzi informatycznych wspierających zarządzanie projektami.
    • Praktyki najlepszego zarządzania projektami na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Ponadto, poznając teorię zarządzania projektami, zapoznasz się również z nowoczesnymi metodami wsparcia komputerowego, takimi jak Microsoft Project Server oraz metodologia Microsoft Operation Framework/Microsoft Solution Framework (MOF/MSF).

Studia umożliwią Ci także rozwijanie umiejętności w obszarze:

Kreatywnego myślenia i strategii gry.
    Skutecznej komunikacji zarówno w zespole projektowym, jak i z otoczeniem.
    Montażu niezbędnych zasobów, w tym finansowych.
    Obserwacji, pomiaru i dokumentacji postępu projektu.
    Oceny konkurencyjności firm, jednostek publicznych i organizacji społecznych.
    Kalkulacji i minimalizacji ryzyka projektowego.
    Monitorowania i ewaluacji wskaźników projektowych.

• Program specjalności

Przykładowa tematyka przedmiotów realizowanych w ramach specjalności obejmuje:

• informatyczne wspomaganie zarządzania projektami,
    • planowanie i organizowanie projektów biznesowych, publicznych i społecznych,
    • komunikacja w zespole projektowym,
    • zarządzanie projektami publicznymi,
    • analiza ekonomiczna projektu,
    • zarządzanie ryzykiem w projekcie,
    • zarządzanie projektami w praktyce - gra symulacyjna.
  • Uczymy praktycznie

Ponieważ uczymy praktycznie jako absolwent będziesz dobrze przygotowany, aby móc dalej rozwijać się rozwijać się zawodowo:

• zarówno w dużych i średnich przedsiębiorstwach jak i małych oraz mikro firmach,
    • w zakresie samozatrudnienia i przygotowania do założenia własnego biznesu,
    • w administracji publicznej, w tym w szczególności w samorządach i jego jednostkach,
    • w działalności organizacji pozarządowych, ruchów społecznych i inicjatyw obywatelskich.

Zajęcia specjalnościowe w Akademii WSB prowadzą doświadczeni praktycy. Dzięki temu, studenci poznają aktualne trendy i najnowszą wiedzę z zakresu danej specjalności. Program specjalności regularnie konsultujemy z przedstawicielami otoczenia biznesu, w tym z pracodawcami. Dzięki temu wiemy, że przekazywane w ramach specjalności treści są aktualne i odpowiadają potrzebom rynku pracy. Oprócz tego, Uczelnia regularnie organizuje tzw. spotkania z praktykiem, dając tym samym możliwość poznania ciekawych ludzi, którzy z pasją opowiadają o swojej pracy.

• Opłaty

Zarządzanie -  II stopnia  Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) i studia zaoczne (niestacjonarne) 520 zł   280 zł*   230 zł** 580 zł 580 zł 580 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Bonifikata na I semestr studiów.

** Dla Absolwentów WSB