Wizyta naukowa w Mołdawii w ramach Erasmus+

W Akademii WSB korzystamy z możliwości rozwijania międzynarodowej współpracy, a program Erasmus+ stanowi doskonałą okazję do wymiany doświadczeń i wiedzy z partnerami z całego świata. W ramach tego programu, Monika Banach-Kokoszka z Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wyjeździe do Mołdawii, gdzie przez kilka dni gościła, jako wykładowca na Free International University of Moldova (ULIM) w Kiszyniowie.

Podczas swojego pobytu, który trwał od 25 do 29 marca, Monika Banach-Kokoszka miała okazję nie tylko zwiedzić kampus uniwersytecki, ale również spotkać się z Walentyną Ciumacenco, Prorektorem ds. Relacji Międzynarodowych ULIM. Te spotkania zaowocowały interesującymi rozmowami o przyszłej współpracy i możliwościach rozwoju międzynarodowych inicjatyw projektowych, które mogą wzmocnić więzi pomiędzy Akademią WSB a ULIM.

W trakcie swojej wizyty, Monika Banach-Kokoszka przeprowadziła kurs akademicki poświęcony tematom związanym z bezpieczeństwem państwa, ewolucją dyplomacji oraz dyplomacją Unii Europejskiej, z naciskiem na zarządzanie kryzysowe i promowanie globalnych porozumień na przykładzie konkretnych studiów przypadku. Ponadto, zainspirowana swoimi zainteresowaniami, przeprowadziła wykład o modzie kobiecej w latach 20., 30. i 40. XX wieku, przyciągając uwagę studentów swoją pasją i wiedzą na ten temat.

Wizyta na ULIM była również okazją do wymiany doświadczeń z przedstawicielami lokalnego środowiska akademickiego i i pracownikami administracyjnymi, a także do udziału w różnych wizytach technicznych oraz spotkaniach roboczych. Takie interakcje są niezwykle cenne, ponieważ otwierają nowe perspektywy na współpracę i umożliwiają realizację wspólnych projektów badawczych oraz inicjatyw edukacyjnych.