Turniej Wiedzy "Wielcy Polscy Naukowcy"

Akademia WSB zaprasza nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w Turnieju Wiedzy „Wielcy Polscy Naukowcy”, który organizowany jest w ramach projektu Międzypokoleniowa Akademia Nauki.
Turniej ma na celu popularyzację wiedzy o polskich naukowcach, ich życiu i pracy oraz pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci zagadnieniami z zakresu nauk ścisłych.
W konkursie mogą wziąć udział uczennice i uczniowie szkół podstawowych z terenu Zagłębia Dąbrowskiego.
Turniej realizowany będzie osobno dla dwóch grup wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-6. Uczniowie będą brali udział w turnieju w 3 osobowych zespołach  –„Naukowe Trio”.

W zakresie tematycznym dla klas 1-3 znajdują się takie postacie jak Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska-Curie, Ignacy Łukasiewicz, Jan Heweliusz, czy Kazimierz Funk. Natomiast uczniowie klas 4-6 będą mogli poznać sylwetki m.in. Mikołaja Kopernika, Marii Skłodowskiej-Curie, Ignacego Łukasiewicza, Jana Czochralskiego, Jana Heweliusza, Ignacego Mościckiego, Kazimierza Funka, Witelona, Marii Kunitz, Rudolfa Weigla, Mariana Rejewskiego oraz Stefana Drzewieckiego.

Dla wszystkich uczestników przewidziane są nagrody książkowe, a dla zwycięzców (1-5 miejsce) nagrody.
Zgłoszenia do 15 maja 2024 r. lub do wyczerpania miejsc przewidzianych dla uczestników turnieju.
Do zaproszenia dołączamy Harmonogram oraz Regulamin Turnieju Wiedzy „Wielcy Polscy Naukowcy”.

Regulamin Konkursu

Formularz Rejestracyjny

Harmonogram Turnieju Wiedzy „Wielcy Polscy Naukowcy”

•  6 maja 2024 r.– ogłoszenie o Turnieju Wiedzy „Wielcy Polscy Naukowcy”,
  • 15 maja 2024 r. – ostateczny termin na zgłoszenie do Turnieju Wiedzy „Wielcy Polscy Naukowcy” za pomocą formularza online,
  • 20 maja 2024 r. do godz. 16.00  – przesłanie/dostarczenie prac plastycznych do Centrum Kształcenia Ustawicznego Akademii WSB, pok. 16a,
  • 10 czerwca 2024 r. godz. 8.30 – Turniej Wiedzy „Wielcy Polscy Naukowcy” – Akademia WSB,

Harmonogram dnia Turnieju Wiedzy „Wielcy Polscy Naukowcy”  10 czerwca 2024 r.

II Etap Turnieju – odbędzie się 10 czerwca 2024 r. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej wg programu:

• godz. 8.30 – Rejestracja Uczestników.
  • godz. 9.00 – Wykład „Wielcy Polscy Naukowcy bez których świat wyglądałby zupełnie inaczej” / Damian Jabłeka – Planetarium – Śląski Park Nauki (Wspólny dla wszystkich uczestników).
  • godz. 9.45 Naukowe tria  z klas 1-3 oraz 4-6 rozchodzą się do osobnych sal.
  • godz. 10.00 – Test wiedzy osobny dla klas 1-3 i klas 4-6.
  • godz. 10.45 – Sprawdzanie testów i ustalenie wyników.
  • godz. 11.30 – Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.