Spotkanie informacyjne

Spotkanie informacyjne: 23.02 godz. 13.05 - Akademia WSB, Dąbrowa Górnicza, Sala 228

Na spotkaniu omówione zostaną następujące kwestie:

1. Założenia ogólne programu:
    • promocja wojska
    • budowanie postawy patriotycznej
    • budowanie świadomości potrzeb przygotowania rezerw wiadomości o wojsku
  1. Kwalifikacja wojskowa kobiet dotyczy tych osób, o których uznaje się wykształcenie lub kwalifikacje zawodowe wymagane do wykonywania zawodów medycznych, weterynaryjnych, morskich oraz lotniczych, a także zawodów:
    • psychologów
    • rehabilitantów
    • radiologów
    • diagnostyków laboratoryjnych
    • informatyków
    • teleinformatyków
    • nawigatorów
    • tłumaczy.

Spotkanie poprowadzi:

dr Maciej Karwas

Doktor nauk o bezpieczeństwie, absolwent studiów doktoranckich na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Wieloletni oficer cywilnych i wojskowych służb specjalnych, ekspert ds. bezpieczeństwa narodowego.

W latach 2008-2011 ukończył studia podyplomowe kolejno: na Uniwersytecie Warszawskim, Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Akademii Dyplomatycznej w Warszawie oraz Collegium Civitas PAN w Warszawie na kierunkach: terroryzm i przestępczość zorganizowana, polityka zagraniczna, międzynarodowe stosunki wojskowe oraz zarządzanie bezpieczeństwem ekonomicznym państwa.

Od 2011 r. wykładowca akademicki miedzy innymi Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie.

Od 2015 roku biegły sądowy Sądu Okręgowego w Warszawie w dziedzinie zwalczanie terroryzmu, ochrona informacji niejawnych, ochrona danych osobowych oraz bezpieczeństwo ekonomiczne państwa.

Autor wielu publikacji i artykułów poświęconych problematyce bezpieczeństwa państwa. Ekspert ds. bezpieczeństwa narodowego stacji telewizyjnych: Polsat News 2 oraz Polsat News. Certyfikowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej prelegent programu Legia Akademicka.

* Program finansowany jest ze środków MNiSW