Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

CV i LM w pigułce, Twoje kompendium wiedzy! 

 

Zarejestruj się i pobierz bezpłatnego ebooka

 
 
 
 
 
 

Środa

15 listopad 2017 r.

Godz.: 9.00-10.30 / Miejsce: WSB, Audytorium Maximum


Wykład inauguracyjny pt.: „Kreowanie pomysłów biznesowych ”

- czyli jak założyć firmę i zarobić pierwszy milion?

  BRAK WOLNYCH MIEJSC


Opis 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej jest zrealizowany pod hasłem „Kreatywność kluczem do sukcesu w biznesie”. Motto przewodnie nawiązuje do obecnej sytuacji na rynku, co 4 firma przeżywa tylko okres jednego roku działalności. Rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców jest odkrywanie innowacyjnych pomysłów na założenie własnej firmy, poszukiwanie potrzeb i nisz na rynku. Kreatywność, umiejętność generowania niekonwencjonalnych pomysłów jest jedną z determinantów sukcesu w obranym celu jakim jest dobrze prosperująca firma. Wykład poprowadzi Mateusz Maik, Dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który w ramach prelekcji omówi techniki generowania pomysłów na założenie własnej firmy, metody poszukiwania niezaspokojonych potrzeb konsumentów, określi instytucje z otoczenia biznesu wspomagające rozwój firm oraz  sposoby finansowania startupów. Prowadzący z własnego doświadczenia oraz z doświadczeń ponad 520 firm które wspierał od początku działalności spróbuje odpowiedzieć na pytanie jak zmienić pasję w biznes, jakie przeszkody można napotkać oraz jak z nimi walczyć aby utrzymać się na rynku.

 

Prowadzący

Mateusz Maik – trener biznesu, mentor, przedsiębiorca. W Inkubatorach pełni funkcję Dyrektora AIP. Pomaga w rozwoju 56 Inkubatorów AIP w całej Polsce, w których funkcjonuje blisko 2600 marek. Od ponad 7 lat kreuje nowe rozwiązania wspomagające kadrę managerską oraz opracowuje nowe programy wsparcia dla Startupów w Polsce. Podczas swojej działalności pomógł rozwinąć́ się ponad 520 firmom. Przygotowuje najlepsze projekty do spotkań́ z inwestorami prywatnymi oraz funduszami inwestycyjnymi. W 2015 roku kiedy pełnił funkcję Partnera Zarządzającego AIP Śląsk jego region otrzymał nagrodę przyznawaną przez Studenckie Forum BCC Śląsk w kategorii Organizacja Promująca Przedsiębiorczość natomiast w 2016 Innowatora w kategorii Innowacyjna organizacja przyznawaną przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Jako przedsiębiorca tworzy kreatywne studio graficzne „momstudio”, które specjalizujące się w tworzeniu identyfikacji wizualnych polskich oraz zagranicznych marek. Misją firmy jest aby każda marka miała spójną, profesjonalną identyfikację wizualną, która nada jej odpowiedni charakter oraz wyróżni ją z pośród konkurencji.

 

 


15 listopad 2017 r. 

Godz.: 11.00-13.00 / Miejsce: WSB

Szkolenie pt.: Bądź przedsiębiorczy na co dzień, nie stój inwestuj!

 BRAK WOLNYCH MIEJSC


Opis

Gra na giełdzie czy inwestowanie na rynku forex to ryzykowne zajęcie. Duży zysk finansowy to złoto dla zuchwałych, jednak poza odwagą i odrobiną szczęścia przyda się także wiedza i odpowiednie przygotowanie. Czym powinien się cechować dobry inwestor? Podczas szkolenia uczestnicy poznają podstawowe zasady inwestowania, dzięki którym zwiększą szanse na podejmowanie właściwych decyzji i lepszy wynik inwestycji. Szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla początkujących inwestorów.

 

Prowadzący

Fundacja Giełdy Papierów Wartościowych - szkolenie zostanie przeprowadzone w ramach Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem, który powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie realizowany jest na 131 polskich uczelniach. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i zapewnia dotarcie do tysięcy studentów oraz nauczycieli akademickich. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. Misją Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem jest podnoszenie poziomu wiedzy o rynku finansowym, przedsiębiorczości oraz zarządzaniu poprzez rozwój współpracy biznesu ze szkołami wyższymi.

 

 

 15 listopad 2017 r.

Godz.: 11.00-13.00 / Miejsce: WSB

Warsztat pt.: Planuj przyszłość, rozwijaj swoją przedsiębiorczą osobowość

  BRAK WOLNYCH MIEJSC

Opis

Kim jest osoba przedsiębiorcza? Czy każdy człowiek może zostać przedsiebiorcą? Jakimi cechami i umiejętnościami powinien odznaczać się przedsiębiorca, aby skutecznie kierować dużą lub małą firmą? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczą przedsiebiorczosci i związanych z nią zagadnieńznajdziesz na szkoleniu pt.: "Planuj przyszłość, rozwijaj swoją przedsiębiorczą osobowość."

 

Prowadzący

Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach - Ochotnicze Hufce Pracy to państwowa jednostka, do której głównych zadań należy: wspomaganie systemu oświaty poprzez aktywizację społeczną, zawodową i ekonomiczną młodzieży, podejmowanie działań zmierzających do podwyższania kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania, wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i wychowaniu w procesie pracy, w tym organizowanie zatrudnienia oraz organizowanie międzynarodowej współpracy młodzieży. Głównym celem działalności OHP jest stwarzanie, młodzieży w wieku 15 – 25 lat, warunków do prawidłowego rozwoju społecznego i zawodowego. 

 

 

 

 15 listopad 2017 r.

Godz.: 11.00-13.00 / Miejsce: WSB

Warsztat pt.: Praca w zespole kluczem do sukcesu firmy

  BRAK WOLNYCH MIEJSC


Opis

Warsztat w trakcie którego uczestnicy poznają determinanty dobrych relacji w zespole, dowiedzą się czym jest inteligencja emocjonalna, jak należy realizować zasadę „Jedna firma, jeden zespół, jeden cel, jeden sukces”. Prowadzący wraz z grupą spróbuje odpowiedzieć na pytanie „Czy konflikt zawsze musi być bolesny” i jak komunikacja może nam pomóc w procesie realizacji obranego celu.

 

Prowadzący

Szymon Cieślar - absolwent Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na Kierunku ZiP w specjalności ZZL i Psychologia w Biznesie, a także studiów podyplomowych Executive MBA, obecnie doktorant WSB. Autor recenzowanych publikacji naukowych. W swoim naukowym obszarze badawczym zajmuje się głównie problematyką mikroprzedsiębiorczości, współpracą międzyorganizacyjną oraz niskobudżetowymi metodami budowania przewagi konkurencyjne. Właściciel firmy, rozpoczynał karierę z biznesem od ostatniej klasy technikum, zakres działalności to sprzedaż produktów finansowych poprzez e-handel, aż po realizację inwestycji budowlanych i doradztwa w tym obszarze.

 


 15 listopad 2017 r.

Godz.: 11.00-13.00 / Miejsce: WSB

Warsztat pt.: „Jak wypracować postawę przedsiębiorczą rozpoczynając swoją karierę zawodową? 
…czyli kilka wskazówek z kieszeni rekrutera.”

  BRAK WOLNYCH MIEJSC


Opis

Co składa się na postawę przedsiębiorczą i jak kształtować ją rozpoczynając swoją karierę? Jak wyróżnić się na rynku pracy i zwrócić uwagę pracodawców na swoją sylwetkę zawodową?
Na te i podobne pytania odpowie warsztat kierowany zarówno do osób, które niedawno weszły na rynek pracy, jak i do osób przygotowujących się do podjęcia zawodu. Razem opracujemy sposoby kreowania dobrego wizerunku zawodowego i komunikacji z potencjalnym pracodawcą. 

 

Prowadzący

Magdalena Wieczorek – psycholog, trener, koordynator projektów z zakresu outplacementu, selekcji i rekrutacji personelu na stanowiska średniego i wyższego szczebla. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. Z ramienia firmy DPM Sp. z o.o. efektywnie dobiera kapitał ludzki do organizacji oraz usprawnia jej procesy personalne. Współpracuje z małymi, średnimi i dużymi firmami, zarówno o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym z branży produkcyjnej, produkcyjno-usługowej, finansowej, IT, spożywczej, hotelarskiej.

 

 

 

 

 15 listopad 2017 r.

Godz.: 11.00-13.00 / Miejsce: Audytorium C

Szkolenie pt.: „Croftfunding – od pomysłu do biznesu”

  BRAK WOLNYCH MIEJSC


Spotkanie poprowadzi Sławomir Potasz – realizator kampanii społecznościowych oraz promotor marki Downhill24, Prezes Zarządu firmy Inmotion Labs

 

Opis 


Prowadzący omówi czym jest Croftfunding, jakie narzędzia służą do pozyskania inwestorów oraz jak wzmocnić markę swojej firmy za pomocą mediów społecznościowych. W dzisiejszym świecie jest mnóstwo sposobów na reklamę firmy. Począwszy od wielu dróg promocji w Internecie, poprzez reklamy tradycyjne w radiu, telewizji, gazetach, skończywszy na reklamach zewnętrznych w postaci tablic, banerów czy billboardów. W zależności od tego jaką działalność prowadzimy oraz do jakiej grupy klientów chcemy dotrzeć musimy wykorzystać właściwe narzędzia reklamowe. Przedsiębiorczość i jej oblicza zmieniają się wraz ze zmianą trendów na rynku pracy, jaki i rynku mediów. Aktualnie finansowanie społecznościowe daje inicjatorom przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych możliwość pozyskiwania środków na ich realizację bez wkładu finansowego przedsiębiorcy. O tym jak odnaleźć się w realnym świecie przedsiębiorców będąc przedstawicielem pokolenia Y przekonamy się na spotkaniu ze Sławomirem Potaszem realizatorem licznych kampanii społecznościowych, Prezesem jednego z najlepiej zapowiadających się Start Up'ów polskich na arenie międzynarodowej.
 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Działanie 4.1 Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni

Nasi partnerzy

Kontakt

Akademickie Biuro Karier

adres: ul. Cieplaka 1c,

41-300 Dąbrowa Górnicza

 

tel: 32 295-93-29

e-mail: abk@wsb.edu.pl