Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Aktualności

Artykuły

Trasa do kariery! Kolej to dobry pomysł na przyszłość

Zdobyć atrakcyjny zawód, który sprawi, że pracodawcy będą sami zgłaszali się z licznymi propozycjami to marzenie wielu kandydatów.

 

Teraz może się spełnić!

czytaj więcej o Trasa do kariery! Kolej to dobry pomysł na przyszłość

Czy organizacji potrzebny jest coaching?

Potencjał ludzki jest siłą napędową rozwoju przedsiębiorstw i wyznacznikiem ich konkurencyjności. Kompetencje i umiejętności kadry to gwarancja sukcesu firmy. Stąd tak ważna jest dbałość o pracowników firmy, reagowanie na potrzeby, rozwijanie ich możliwości, uwzględnianie interesów indywidualnych w zgodzie z ogólna misją i strategią organizacji.

czytaj więcej o Czy organizacji potrzebny jest coaching?

Świadczenia, urlopy, wynagrodzenia - jak nadążyć za zmianami?

Ciągłe zmiany przepisów, nowe regulacje i zasady. Stale trzeba być „na bieżąco”. To rzeczywistość w większości firm i instytucji w Polsce. Szczególnie dotyczy to pracowników działów kadr i płac, gdyż są odpowiedzialni za to, aby wszystkie świadczenia należne pracownikom, a także wymiar czasu pracy i urlopy były właściwie przygotowane.

czytaj więcej o Świadczenia, urlopy, wynagrodzenia - jak nadążyć za zmianami?

Tajniki budowania dobrych relacji z klientami - nowoczesne techniki wspierające sprzedaż

E-commerce, social media, storytelling. Dla menedżerów sprzedaży słowa-klucze do sukcesu czyli zdobycia nowych klientów oraz utrzymania dobrych relacji z otoczeniem. Takie nowoczesne narzędzia sprzedażowe stanowią podstawę nawiązywania kontaktów w biznesie i ciągłego rozwoju firmy.

czytaj więcej o Tajniki budowania dobrych relacji z klientami - nowoczesne techniki wspierające sprzedaż

Jak wspierać, jak uczyć, jak wychowywać

Studia dla nauczycieli oraz specjalistów w zakresie udzielania skutecznej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dzieciom z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi w placówkach edukacyjnych.

czytaj więcej o Jak wspierać, jak uczyć, jak wychowywać

Studencie! Sprawdź, czy przysługuje Ci stypendium

Jesteś początkującym naukowcem? Aktywnie uczestniczysz w pracach studenckich kół naukowych? Napisałeś artykuł, który został opublikowany w czasopiśmie naukowym? Jesteś członkiem naukowego zespołu badawczego? Bierzesz udział w konferencjach lub debatach?  A może studiujesz na kilku kierunkach lub specjalizacjach?

czytaj więcej o Studencie! Sprawdź, czy przysługuje Ci stypendium

Spotkanie organizacji studenckich

Członkowie wraz z opiekunami kół naukowych, Zarząd Samorządu Studenckiego, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów WSB spotkali się 26 listopada 2015 r., aby podsumować swoje dotychczasowe działania oraz omówić perspektywy dalszej współpracy. Spotkanie moderował dr Marcin Lis, Prorektor ds. Rozwoju i Spraw Studenckich.

czytaj więcej o Spotkanie organizacji studenckich

Kursy języków obcych organizowane przez Studium Języków Obcych - wyjątkowa oferta dla studentów WSB


Trwa rekrutacja na kursy języków obcych i kursy specjalistyczne języka biznesu.
Zapisy przyjmuje Kierownik Studium Języków Obcych mgr Renata Pikiewicz rpikiewicz@wsb.edu.pl. Oferta dla studentów WSB, słuchaczy studiów podyplomowych i słuchaczy seminarium doktorskiego.

czytaj więcej o Kursy języków obcych organizowane przez Studium Języków Obcych - wyjątkowa oferta dla studentów WSB

Rusza Koło Naukowe InterRail WSB

W dniu 11 czerwca 2015 roku o godz. 10.00 zapraszamy na wykład dra Jakuba Karnowskiego, Prezesa PKP S.A, kóry odbędzie się w Audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Tuż po spotkaniu odbędzie się pierwsze, organizacyjne zebranie Koła Naukowego InterRail. Wydarzenie połączone będzie z wystawą filatelistyczną, prezentacją zegarków, monet i modeli lokomotyw.

czytaj więcej o Rusza Koło Naukowe InterRail WSB

Obchody jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej w 2015 roku obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia. Program obchodów święta Uczelni przewiduje wiele atrakcji i ciekawych spotkań, m.in. z wybitnymi postaciami świata nauki, biznesu, polityki. 

czytaj więcej o Obchody jubileuszu 20-lecia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Dąbrowa Górnicza kontra Cieszyn. Niech poleje się krew!

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydział Zamiejscowy WSB w Cieszynie zapraszają do udziału w IV  akcji  honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Niech poleje się krew”, która odbędzie się 16 maja 2015 r. w godzinach od 9.00 do 16.00  w Dąbrowie Górniczej przy ul. Cieplaka 1C oraz w Cieszynie przy ul. Frysztackiej 44. Akcja połączona jest z rejestracją potencjalnych dawców szpiku kostnego.

czytaj więcej o Dąbrowa Górnicza kontra Cieszyn. Niech poleje się krew!

Profilaktyka a Ty? - przystąp do grupy wolontariackiej w WSB

Chcesz poznać nowych przyjaciół? Zaangażować się w twórcze działania na rzecz profilaktyki uzależnień? Bliska Ci jest idea wolontariatu? Przystąp do grupy PAT, która właśnie powstaje na naszej Uczelni!


czytaj więcej o Profilaktyka a Ty? - przystąp do grupy wolontariackiej w WSB

IBM w WSB. Podstawy administracji w technologii maiframe

1.JPG

W dniu 29 kwietnia odbyła się inauguracja projektu pt. „Podstawy administracji w technologii maiframe”  realizowanego przez Wyższą Szkołę Biznesu we współpracy z firmą IBM w ramach Inicjatywy Akademickiej IBM.

czytaj więcej o IBM w WSB. Podstawy administracji w technologii maiframe

Studencie! Sesja is coming!

Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich studentów, absolwentów śląskich uczelni oraz inne osoby zainteresowanych przedsiębiorczością i samorozwojem na XXVII Spotkanie Gospodarcze pt. „Studencie…Sesja is coming!”

czytaj więcej o Studencie! Sesja is coming! 
Wirtualna Uczelnia
Logowanie do ProLib (Biblioteka)
Nasi partnerzy