Psary

Temat wykładu

1.

mgr Marcin Ważny

Mity i przesądy dotyczące zdrowia kontra najnowsze osiągnięcia nauki.

23 lutego 2017 r.

2.

mgr Katarzyna Fibich

Żywność super food – moda czy fakt?

23 marca 2017 r.

3.

dr Jakub Morawiec

Świętosława, córka Mieszka I. Skandynawska matka królów.

27 kwietnia 2017 r.

4.

Pan Oskar Jasiński

Program muzyczny – operetki czar.

25 maja 2017 r.

Artykuły

28 czerwca 2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się uroczysta gala zakończenia roku akademickiego 2015/2016.

Oprócz  słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podczas uroczystości byli obecni wykładowcy, lektorzy, zaproszeni goście, reprezentanci samorządu oraz reprezentanci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Dyplomy słuchaczom wręczyli Zastepca Wójta Gminy Psary Pani Marta Szymiec oraz  z ramienia Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - Pan dr inż. Paweł Sobczak.

Po uroczystym rozdaniu dyplomów zgromadzeni słuchacze oraz goście uczetniczyli w koncercie Zespółu Artystycznego "Tęcza" działającego pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki Publicznej w Psarach przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów. W repertuarze znalazły się znane piosenki z lat sześćdziesiątych,  a także klilka utworów z własnego repertuaru, za które na Festiwalu Pieśni Miłosnych i Zalotnych w Preczowie zespół zdobył II miejsce.

Uroczystość poprowadziła Pani Helena Warczok- Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Psarach.

czytaj więcej o Zakończenie roku akademickiego 2015/2016 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Psarach