Konkurs Fotograficzny 2019

K O N K U R S   F O T O G R A F I C Z N Y   "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

1. Konkurs adresowany jest do słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku woj.śląskiego
  2. Konkurs jest przewidziany w trzech kategoriach: architektura, przyroda/natura, pokolenie 50+ to my
  3. Fotografie /max 2 szt w 1 kategorii / należy nadesłać wyłącznie drogą elektroniczną  na adres: konkurs.utw@wsb.edu.pl
  4. Termin nadsyłania prac: 25 luty 2019 r.
  5. Wypełnij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - kliknij tutaj
  6. Finał konkursu, wernisaż oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 marca 2019 r. g.12.00 w Akademii WSB

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

I.          POSTANOWIENIA OGÓLNE:

1. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB w Dąbrowie GórniczEJ
  2. Konkurs jest organizowany z okazji 10-lecia istnienia UTW i 100-lecia odzyskania niepodległości.
  3. Celem konkursu jest pokazanie piękna naszej Ojczyzny obserwowanego i utrwalanego na fotografiach przez słuchaczy uniwersytetów III wieku. Konkurs jest przewidziany w trzech  kategoriach: architektura, przyroda/natura, pokolenie 50+ to my.
  4. Organizator zobowiązuje się zaprezentować nagrodzone i najciekawsze prace na wystawie w siedzibie Akademii WSB i ewentualnych sponsorów .
  5. Wernisaż wystawy połączony z uroczystym rozdaniem nagród odbędzie się w siedzibie Akademii WSB  w dniu  27 marca 2019 r. o godz. 12.00., ul.Cieplaka 1C 41-300 Dąbrowa Gornicza, Audytorium D

II.      UCZESTNICY:

1. W konkursie mogą wziąć udział słuchacze Uniwersytetów Trzeciego Wieku z woj. śląskiego.
  2.  Zdjęcia mogą przesyłać wyłącznie autorzy fotografii.
  3.  Z uczestnictwa w konkursie wyłączeni są członkowie jury.

III.      ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:

1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy on-line - kliknij tutaj
  2. Fotografie do konkursu należy nadesłać wyłącznie drogą elektroniczną  na adres: konkurs.utw@wsb.edu.pl
  3. Jeden uczestnik może nadesłać maksymalnie 2 fotografie w każdej kategorii ( o wyborze kategorii  i przynależności fotografii do kategorii decyduje uczestnik konkursu )  zapisane w formacie JPEG o rozdzielczości 300 dpi i wymiarach minimum 20x30 cm.
  4. Każda fotografia musi zostać zapisana w oddzielnym pliku. Nazwa pliku będzie uważana za tytuł fotografii. W prawym dolnym rogu fotografii prosimy o umieszczenie nazwiska autora.
  5. Obróbka zdjęć przesłanych na konkurs może polegać jedynie na rozjaśnianiu, kontrastowaniu, kadrowaniu i redukcji koloru. Wszelkie inne zmiany, a zwłaszcza  fotomontaż, są niedopuszczalne.
  6. Zdjęcia nadesłane na konkurs nie mogą być pracami nagrodzonymi w innych konkursach.
  7. W e-mailu, w którym są przesyłane zdjęcia na konkurs powinny znaleźć się następujące informacje:
  • imię i nazwisko uczestnika
  • numer telefonu
  • data i miejsce wykonania fotografii
  • przypisanie danej fotografii do kategorii konkursu
  • nazwa UTW, którego autor jest słuchaczem.

IV.       JURY

1. Oceny nadesłanych prac  dokona Jury powołane przez organizatora.
  2. Ocena fotografii będzie uwzględniać  ich walory artystyczne, a także jakość i oryginalność.
  3. Jury wybierze prace nagrodzone i zakwalifikowane na pokonkursową wystawę.
  4. Przewidziane są nagrody za najciekawsze zdjęcia, możliwe są wyróżnienia i nagrody od ewentualnych sponsorów.
  5. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w konkursie.
  6. Decyzje jury są ostatecznie.
  7. Jury nie ma obowiązku uzasadniania swoich decyzji.
  8. Autorzy prac nagrodzonych i zakwalifikowanych na wystawę zostaną powiadomieni e-mailowo na adres, z którego wysłano fotografie na konkurs oraz zaproszeni na wernisaż wystawy.

V.    PRAWA  AUTORSKIE

1. Biorąc udział w konkursie uczestnik oświadcza, że:
  • jest autorem fotografii
  • przesłane fotografie nie naruszają praw oraz dóbr osobistych osób trzecich
  • posiada do niej wszelkie prawa włącznie z zezwoleniem osób na niej przedstawionych do wykorzystania wizerunku tychże osób
  • zezwala organizatorowi na nieodpłatne publiczne wykorzystanie przesłanych fotografii, poprzez ich zaprezentowanie na zorganizowanych wystawach oraz na stronach internetowych Organizatora i ewentualnych sponsorów, a także na opatrzenie prac imieniem i nazwiskiem autora
  • zezwala Organizatorowi na nieodpłatne wykorzystanie nadesłanych fotografii, powielanie, drukowanie oraz ich przystosowanie w celu zaprezentowania wyróżnionych prac.

VI.     INFORMACJE KOŃCOWE:

W razie potrzeby  informacji dotyczących konkursu udziela:

Koordynator UTW przy Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej, tel. 32 2959393

e-mail:   adubiel@wsb.edu.pl

Finał Konkursu Fotograficznego UTW coraz bliżej!

Zbliża się Finał Konkursu Fotograficznego UTW "Piękna nasza Polska cała". Odbędzie się on 29 maja 2019 r o g. 12.00 w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Prace na konkurs nadesłało blisko 100 Seniorów z 22 Uniwersytetów Trzeciego Wieku woj.śląskiego : Czeladzi, Ogrodzieńca, Rybnika, Zawiercia, Tarnowskich Gór, Katowic, Pszczyny, Mikołowa, Będzina, Sosnowca, Bytomia, Chorzowa, Jaworzna, Siemianowic Śląskich, Tych, Częstochowy, Rudy Śląskiej, Lublińca, Blachowni, Czerwionki Leszczyny oraz Dąbrowy Górniczej.

czytaj więcej o Finał Konkursu Fotograficznego UTW coraz bliżej!

Zmiana terminu Finału Konkursu Fotograficznego

Z ważnych powodów organizacyjnych organizatorzy Konkursu Fotograficznego "Piekna nasza Polska cała" podjęli decyzję o zmianie terminu Finału konkursu, który miał pierwotnie odbyć się 27 marca 2019 r. w Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Nowy termin to: 29 maja 2019 r.

Program szczegółowy Finału Konkursu Fotograficznego zostanie podany w późniejszym terminie.  Bardzo serdecznie przepraszamy za zmianę.