Złote Indeksy dla zwycięzców III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Transporcie Kolejowym

Już po raz trzeci w murach Akademii WSB odbył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Transporcie Kolejowym organizowany przez Katedrę Transportu i Informatyki. III edycja wydarzenia zgromadziła ponad 100 uczniów z 16 szkół z terenu całego kraju, którzy postanowili spróbować swoich sił w teście sprawdzającym szeroko pojętą wiedzę w zakresie transportu kolejowego.

Zainteresowanie konkursem, jak co roku, było spore ze względu na atrakcyjne nagrody. Najcenniejsze z nich to Złote Indeksy uprawniające do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Transport. Akademia WSB kształci również w tym obszarze w ramach studiów magisterskich.

Test z którym musieli zmierzyć się Uczniowie nie należał do prostych, a dobry wynik zarezerwowany był wyłącznie dla prawdziwych miłośników kolei, których wiedza wykraczała znacząco poza materiał opanowywany w szkole.

Nagrody wręczane były w dwóch kategoriach. W konkursie grupowym, w którym o zwycięstwie decydował średni wynik wszystkich Uczniów reprezentujących daną szkołę oraz w konkursie indywidualnym, gdzie każdy skazany był już wyłącznie na swoją wiedzę.

W konkursie grupowym, najlepszą szkołą okazał się Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku.Drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Budowlano - Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim. Trzecie miejsce na podium grupowym zajęli Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach.

W konkursie indywidualnym, który ze względu na możliwość zdobycia Złotego Indeksu budził zdecydowanie większe emocje, najlepszy okazał się Mikołaj Radzikowski, uczeń Technikum Kolejowego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Drugie miejsce na podium zdobył Jakub Dąbrowski Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Trzecim najlepszym uczniem okazał się Mateusz Krzemiński, reprezentant Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki w Rybniku.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy licząc, że zobaczymy się na studiach, wszystkim biorącym udział w konkursie gorąco dziękujemy za obecność oraz mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w przyszłym roku, podczas IV edycji Konkursu!

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Fundacji Grupy PKP

Powrót do: Start » Katedra Transportu i Informatyki » Aktualności