Baza  Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

Baza Medline with Full Text dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

MEDLINE with Full Text jest pełnotekstową bazą z zakresu medycyny, pielęgniarstwa, stomatologii, weterynarii, systemu ochrony zdrowia, nauk przedklinicznych i wielu innych. Baza stosuje klasyfikację MeSH (Medical Subject Headings) i umożliwia wyszukiwanie w opisach ponad 5.600 czasopism biomedycznych.

NASBI - internetowa wypożyczalnia specjalistycznych e-booków dostępna w Bibliotece Akademickiej WSB

NASBI jest internetową biblioteką e-booków, skierowaną do szerokiego grona czytelników, dla których wiedza i rozwój osobisty przełożone na naukowe i zawodowe kompetencje są kluczowe w postrzeganiu swojej przyszłości.

Świąteczne warsztaty z Panem Korkiem

21 grudnia 2016 r. odbyły się świąteczne warsztaty dla studentów WSB Dąbrowskiego Uniwersytetu Dziecięcego - "Xmas Science Show". W ramach spotkania dzieci poznały eksperymenty, które wprowadziły je w świat fizyki i chemii, a także wykonały ozdobę świąteczną - bombkę z własnym imieniem

Podczas pierwszej części spotkania,  ploter, specjalny robot do rysowania wykonał dla dzieci CAD-bombki z imieniem. Kolejna część spotkania poświęcona była lodowo-zimnym ekseprymentom. Przywieziony przez ekipę Pana Korka ciekły azot błyskawicznie zamroził pomidora.

Współorganizatorem spotkania był Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy.

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu - "Biblioteka w trzech wymiarach" - zadanie finansowane w ramach umowy 621/P-DUN/2016 ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Powrót do: Start » Biblioteka Akademicka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej im prof. Jerzego Altkorna » Aktualności

epnp