Trasa do kariery! Kolej to dobry pomysł na przyszłość

Zdobyć atrakcyjny zawód, który sprawi, że pracodawcy będą sami zgłaszali się z licznymi propozycjami to marzenie wielu kandydatów.

Teraz może się spełnić!

Nie od dziś wiadomo, że firmy zajmujące się infrastrukturą kolejową, przewozami, organizacją ruchu  borykają się z brakiem odpowiednich kadr do obsługi inwestycji i zarządzania projektami.

Program modernizacji Polskich Kolei Państwowych obejmuje nie tylko wymianę taboru kolejowego, ale także przebudowy i unowocześnianie magistrali kolejowych,  modernizacje dworców i wiele innych specjalistycznych prac. Firmy budowlane poszukują inżynierów z odpowiednimi uprawnieniami do projektowania i kierowania robotami o specjalności kolejowej i zwykle napotykają na spore trudności w tym zakresie.

Odpowiadając na potrzeby rynku, Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oferuje specjalistyczne i wszechstronne kształcenie specjalistów dla rynku kolejowego.

Studia inżynierskie i magisterskie z zakresu transportu w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej to szansa i niezwykła możliwość rozwoju dla osób, które swoją karierę zawodową wiążą z transportem, bezpieczeństwem ruchu, zarządzaniem infrastrukturą, logistyką, spedycją, sterowaniem ruchem.

Specjalność TRANSPORT SZYNOWY to niecodzienna okazja do podjęcia tzw. studiów dualnych: to nowatorska metoda kształcenia łącząca zajęcia praktyczne i teoretyczne. Studenci, oprócz tradycyjnych wykładów, ćwiczeń i seminariów, realizują program praktyczny w zakładach branżowych na bazie podpisanych z uczelnią umów partnerskich.

Wybór specjalizacji na studiach I oraz II stopnia jest bardzo szeroki: od bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, poprzez budowę i eksploatację pojazdów szynowych, infrastrukturę i sterowanie ruchem kolejowym, logistykę i spedycję, aż po automatykę i sterowaniem ruchem kolejowym. W trakcie studiów istnieje także możliwość zdobycia wielu certyfikatów oraz uprawnień.

/ag, 20.02. 2017/

Powrót do: Start » Dla studentów » Aktualności

Wirtualna Uczelnia

Logowanie do ProLib (Biblioteka)