Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Poznaliśmy najlepszych logistyków w Polsce – zakończył się VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej

Ponad 350 uczestników wzięło udział w VIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Najlepsi okazali się uczniowie z Opoczna. Zwycięzca otrzymał Złoty Indeks WSB uprawniający do bezpłatnych studiów inżynierskich na kierunku Logistyka w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

To był rekordowy konkurs Konkurs Wiedzy Logistycznej w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej – zgłosiło się ponad 350 uczniów z 71 szkół z całej Polski. Wśród uczestników byli uczniowie klas na profilach technik logistyki, technik spedytor czy technik eksploatacji portów i terminali. Konkurs otwarli dr Sabina Ratajczak, Prorektor ds. Rozwoju WSB oraz dr inż. Paweł Sobczak, adiunkt w Katedrze Inżynierii Zarządzania i Procesów Logistycznych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, który wspólnie z Wojciechem Gawronem, nauczycielem z Zespołu Szkół w Czeladzi, przygotowywał konkurs od strony merytorycznej

 

Uczniowie musieli odpowiedzieć na 25 pytań zamkniętych (test jednokrotnego wyboru) oraz pięć otwartych.

 

W trakcie liczenia wyników o studiach dualnych na kierunku Logistyka opowiadała Agnieszka Dymek, Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Studia realizowane są we współpracy z firmą Raben, którą podczas konkursu reprezentowała Klaudia Katolik, HR Business Partner.

 

Firma Raben ufundowała również dwa miesięczne staże. Nagrodę w postaci miesięcznego stażu ufundowało również Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA. Patronatem Honorowym konkurs objął Minister Infrastruktury oraz Artur Tomasik, Prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA. Patronami medialnymi wydarzenia byli TVP 3 Katowice oraz portal Pracujwlogistyce.pl.

 

Zwycięzcą konkursu okazał się Szymon Białas z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie, który w nagrodę otrzymał Złoty Indeks WSB oraz miesięczny staż w firmie Raben. O punkt wyprzedził swojego kolegę – Dawida Koperę, który będzie mógł skorzystać z miesięcznego stażu w Rabenie. Podium uzupełnił Kamil Twardowski z Niepublicznego Technikum Zawodowego im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ przy ZDZ w Kielcach, który w nagrodę otrzymał miesięczny staż w Górnośląskim Towarzystwie Lotniczym SA.

 

- Na pewno nie było łatwo, ale moje doświadczenie pozwoliło mi odpowiedzieć na większość pytań prawidłowo. Całe cztery lata w technikum, jakie poświęciłem nauce, przełożyły się na to zwycięstwo. Po dzisiejszym sukcesie jest wielce prawdopodobne, że od października będę studentem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - mówi Szymon Białas, zwycięzca konkursu.

 

- To ogromny sukces i jestem z chłopaków bardzo dumna. Do każdego konkursu przygotowujemy się skrupulatnie, a przygotowując się do tego konkursu spędziliśmy ze sobą bardzo dużo czasu. Bardzo podobała mi się prelekcja dotycząca studiów dualnych, jestem zachwycona uczelnią i choć jesteśmy tu pierwszy raz na konkursie to na pewno jeszcze tu przyjedziemy - mówi Aleksandra Różańska, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Opocznie, która przygotowała dwóch laureatów konkursu.

 

/mpm, 19.04.2018/

Powrót do: Start » VIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Logistycznej » Aktualności

 

Nasi partnerzy