Wykład prof. Rui Alexandre Castanho na Uniwersytecie w Camridge

20 lutego 2019 roku Profesor Rui Alexandre Castanho – koordynator ds. Współpracy międzynarodowej w ramach Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB przeprowadził wykład wykład na Uniwersytecie w Cambridge.

Uniwersytet w Cambridge to drugi po Uniwersytecie Oksfordzkim najstarszy angielski uniwersytet (i trzeci na świecie, spośród nadal istniejących), założony w 1209 roku. Należy do najlepszych uczelni w Europie i na świecie.

Profesor Rui Alexandre Castanho swoją wizytę odbył na zaproszenie Departamentu Gospodarki Lądowej, z którego przedstawicielami omówione zostały również plany dotyczce dalszej współpracy naukowej Akademii WSB i Uniwersytetu w Cambridge.

Wykład Profesora Castanho koncentrował się na wytycznych i zasadach współpracy transgranicznej (CBC) oraz wspieraniu zrównoważonego rozwoju dla terytoriów Unii Europejskiej.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności