Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

dr Magdalena Wróbel ekspertem w międzynarodowej grupie doradczej

dr Magdalena Wróbel - Adiunkt w Katedrze Zarządzania Akademii WSB - jako przedstawiciel Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego uczestniczyła w posiedzeniu Grupy doradczej ds. społecznego wymiaru edukacji, które odbyło się w siedzibie Komisji Europejskiej w dniu 29 marca 2019 r.

Podczas spotkania dyskutowano o wytycznych społecznego wymiaru szkolnictwa wyższego, prezentowano wyniki badań w tym zakresie, a także opracowywano zasady społecznego wymiaru edukacji dla instytucji odpowiedzialnych za szkolnictwo wyższe i uczelni.

 

Głównym celem Grupy jest opracowanie dokumentu „Principles and guidelines for the social dimension of higher education within the European Higher Education Area”, który będzie przyjmowany na konferencji ministrów Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego w 2020 roku.

 

W pracach Grupy biorą udział eksperci z Austrii, Belgii, Chorwacji, Danii, Niemiec, Polski, Rumunii i Wielkiej Brytanii oraz przedstawiciele takich międzynarodowych organizacji jak Komisja Europejska, Europejska Unia Studentów, Europejskie Stowarzyszenie Uniwersytetów, Eurostudent.

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy