Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Legioniści Akademii WSB z kartami powołań na ćwiczenia wojskowe

Uroczystym wręczeniem kart powołania na ćwiczenia wojskowe rozpoczął się drugi etap projektu Legia Akademicka - współrealizowanego przez Akademię WSB programu Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po trwającym 30 godzin dydaktycznych szkoleniu teoretycznym, w którym czynny udział wzięło 21 studentów i studentek Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej oraz wydziałów w Krakowie i Cieszynie, a także z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, do części praktycznej projektu Legia Akademicka zdecydowało się przystąpić 19 osób. Pozytywne zaliczenie ćwiczeń wojskowych zaowocuje awansem na stopień starszego szeregowego rezerwy lub kaprala rezerwy (po ukończeniu szkolenia podoficerów rezerwy).

 

 

10 czerwca 2019 r. w Akademii WSB karty powołania na ćwiczenia wojskowe uczestnikom projektu uroczyście wręczyli ppłk. Jacek Zawada - Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Katowicach oraz dr Janusz Cichy - Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Akademii WSB. W wydarzeniu uczestniczyli także mgr inż. major Jacek Łukasik – Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, dr Paulina Polko - Kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Akademii WSB i dr hab. Ryszard Szynowski, prof. AWSB z Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Akademii WSB.

 

Wszystkim uczestnikom projektu gratulujemy i życzymy wytrwałości podczas kolejnego etapu programu Legii Akademickiej.

 

 

O projekcie

Legia Akademicka to elitarny program skierowany do studentów i studentek kształcących się w polskich uczelniach, realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Program ma na celu pobudzenie wśród studentów świadomości obronnej oraz pozyskanie wykwalifikowanych i doskonale przygotowanych osób na potrzeby systemu obronnego kraju.

Akademia WSB jako jedna z 3 uczelni w województwie śląskim została wybrana przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego do realizacji programu Legia Akademicka, dlatego w zajęciach realizowanych w Akademii WSB udział wzięli również studenci innych śląskich uczelni.

 

 

Organizatorem części teoretycznej szkolenia, obejmującej m.in. przedmioty z zakresu obronności i wiedzy wojskowej,była Akademia WSB. Część praktyczną wojskowego szkolenia w formie ćwiczeń poligonowych (21 – dniowe podstawowe szkolenie wojskowe oraz - dla osób chcących swoje losy zawodowe związać z wojskiem polskim - 21 – dniowe podoficerskie szkolenie wojskowe) organizuje Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

Więcej informacji o programie Legii Akademickiej realizowanym w Akademii WSB znajduje się na stronie internetowej www.wsb.edu.pl/legia

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy