Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie

Akademia WSB jako jedna z 7 polskich uczelni jest sygnatariuszem międzynarodowej inicjatywy odpowiedzialnej edukacji menedżerskiej PRME oraz polskiej Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni podpisanej w dniu 16 listopada 2017 r. Przedstawiciele uczelni zobowiązali się do upowszechniania wartości akademickich oraz popularyzowania nauki wśród społeczeństwa. Akademię WSB reprezentowała JM Rektor dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB.
 

Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki – Nauka dla Ciebie, który odbył się w dniach 16-17 września 2019 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, obejmował tematyczne pokazy naukowe oraz szereg spotkań, dyskusji panelowych, sesji tematycznych i debat z udziałem ekspertów. Gościem Kongresu był Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Jarosław Gowin.

 

Rektor Akademii WSB dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB uczestniczyła w debacie z udziałem rektorów nt. „Społeczna odpowiedzialność – znaczenie dla uczelni i sposoby wdrażania”, gdzie dzieliła się swoimi doświadczeniami m.in. w obszarze wdrażania standardów społecznej odpowiedzialności. Panel pod tytułem „Wiedza-umiejętności-kompetencje. Innowacyjny model współpracy międzysektorowej dla rozwoju polskiego rynku kapitałowego” prowadziła dr Joanna Kurowska-Pysz, Dyrektor Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB

 

Podczas Kongresu została podpisana Deklaracja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni.

 

Deklaracja oznacza dobrowolne zaangażowanie się szkół wyższych w promowanie idei zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności w programach edukacyjnych, badaniach naukowych ale także rozwiązaniach zarządczych i organizacyjnych uczelni. Jej celem jest budowanie szerokiej świadomości społecznej na temat roli uczelni w kształtowaniu warunków dla zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego kraju.

 

/16-17.09.2019/

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy