Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Profesor Bogusław Łazarz gościem WSB

W dniu 4 lutego br. gościem Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej był prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz, Dziekan Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Podczas spotkania poruszono zagadnienia związane z podjęciem współpracy na polu wspólnych projektów naukowo-badawczych. Była to także okazja do zaprezentowania infrastruktury dydaktycznej i laboratoryjnej oraz potencjału WSB w zakresie nauk technicznych, m.in.: logistyki, transportu, nowoczesnych technologii stosowanych w przemyśle.


Szczególne wrażenie na Gościu wywarło nowoczesne wyposażenie Laboratorium Informatycznych Systemów Magazynowania i Laboratorium Komputerowych Systemów Przemysłowych, w których realizowane są praktyczne zajęcia i warsztaty z zakresu logistyki i wykorzystania systemów informatycznych w logistyce.
 
Wysokiej klasy infrastruktura laboratoryjna pozwala studentom Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zapoznać się z podstawową obsługą procesów komisjonowania przy użyciu sprzętu stosowanego w prawdziwych magazynach. Dzięki temu  zajęcia niewiele różnią się od rzeczywistej pracy, którą absolwenci będą wykonywać po ukończeniu studiów.

Laboratorium Informatycznych Systemów Magazynowania wyposażone jest w kompletny system WMS (Warehouse Management System), zintegrowany z najnowocześniejszymi systemami komisjonowania typu Pick-by Light i Pick-by Voice, które obecnie wdrażane są w centrach magazynowych i logistycznych na całym świecie. Laboratorium Komputerowych Systemów Przemysłowych wyposażone jest m.in. w robota przemysłowego, który wykorzystywany jest do zdobycia praktycznych umiejętności w zakresie programowania maszyn i urządzeń przemysłowych i wykorzystania ich w procesie produkcji stanowiącej ważny element logistyki produkcji. Istotną rolę w upraktycznieniu procesu kształcenia na kierunkach technicznych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odgrywa współpraca z prestiżowymi firmami branży przemysłowej i logistycznej. Wśród partnerów Uczelni znajdują się m.in.: Spedkoks, FM Logistic, GTL, Raben.
 
Ze strony Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w spotkaniu udział wzięli: prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, prof. Krystyna Kowalska, Kierownik Katedry Logistyki i Transportu WSB, dr. inż. Paweł Sobczak, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu, mgr Jacek Uroda, Prodziekan WSB oraz mgr Dominik Penar, Dyrektor Biura Rektora WSB.
 
Uczelnia aktywnie współpracuje z polskimi i zagranicznymi uczelniami wyższymi, organizacjami o charakterze naukowym i badawczym, sukcesywnie poszerzając grono partnerów. Współpraca dotyczy m.in. wymiany doświadczeń, prowadzenia wspólnych badań naukowych, wykładów gościnnych, recenzji prac naukowych, współpracy programowej, realizacji programu studiów dla studentów z zagranicy, wspólnych programów edukacyjnych, organizacji staży studentów.
 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy