Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

XI Dzień Przedsiębiorczości w WSB

W ramach XI edycji „Dnia Przedsiębiorczości” uczniowie dąbrowskich szkół ponadgimnazjalnych: II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego, V Liceum Ogólnokształcącego im. Kanclerza Jana Zamoyskiego odwiedzili Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Idea projektu zakłada przybliżenie młodzieży działalności firm i instytucji skupionych w Dąbrowskiej Radzie Biznesu. To okazja by poznać od wewnątrz strukturę i kulturę organizacyjną przedsiębiorstw, zaznajomić się z zakresem obowiązków, specyfiką poszczególnych stanowisk pracy.

 

Akcja, która odbyła się 2 kwietnia br. ma pomóc uczestnikom w pozyskaniu pierwszych doświadczeń zawodowych, określaniu perspektywy budowania kariery, czy umożliwienie weryfikacji wyobrażeń o wymarzonym stanowisku pracy.

 

 - Na jeden dzień staliśmy się pracownikami Biura Karier i Promocji, Rektoratu, Działu Rekrutacji i Biblioteki. Na początku zapoznano nas z ofertą WSB, zaprezentowano budynek szkoły. Największe wrażenie zrobił na nas nowoczesny sprzęt w salach dydaktycznych, który ułatwia studentom zdobywanie wiedzy, dostęp do siłowni, nowoczesna biblioteka. W ramach wizyty udało nam się poznać wykładowców i pracowników uczelni, którzy zachęcali nas do dalszej współpracy – wspominają uczestnicy „Dnia Przedsiębiorczości” w WSB.

 

Od pierwszej edycji „Dnia Przedsiębiorczości” z programu skorzystało ponad 1200 dąbrowskich uczniów.

 

 

Autorki:

Paula Gądek i Sandra Świątek

II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy