III edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych - dzień pierwszy

Blisko 70 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z 7 województw (zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego oraz śląskiego) bierze udział w III edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych, który w dniach 9-11 kwietnia odbywa się na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Organizatorem zmagań „kadetów” jest Centrum Badań Bezpieczeństwa i Edukacji i Służb, działające przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. - W pierwszym dniu spotkaliśmy się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Lgota, gdzie sporo czasu poświęciliśmy kwestiom organizacyjnym, a przede wszystkim omówieniu zasad bezpieczeństwa uczestników Turnieju. Następnie zespoły podzielono na dwie grupy. Jedna z nich przystąpiła najpierw do testu wiedzy teoretycznej, a druga ruszyła „w teren”, by podczas Leśnego Toru Przeszkód wykazać się umiejętnościami praktycznymi. Potem role się odwróciły – mówiła Anetta Supel, koordynaror Centrum Badań  Bezpieczeństwa i Edukacji i Służb Mundurowych.

Kolejną konkurencją I dnia Turnieju był Marszobieg na orientację, którego meta znajdowała się przy OSP w Miekinia (gm. Krzeszowice).

Idea Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klas o profilu mundurowym, narodziła się idea stworzenia szlachetnej rywalizacji uczniów, którzy pragną związać swoją dalszą przyszłość z formacjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo narodowe jak i wewnętrzne w naszym kraju. Uczestnicząc w tej rywalizacji , krzewimy nie tylko szlachetną ideę współzawodnictwa, ale przede wszystkim ukazujemy wizerunek sprawnego, zdecydowanego w działaniu i profesjonalnie przygotowanego kandydata do służb mundurowych.

Strona internetowa III edycji Ogólnopolskiego Turnieju Klas Mundurowych

Patronat Honorowy:

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie Burmistrz Miasta Krzeszowice Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie Nadleśnictwo Krzeszowice

Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie
Burmistrz Miasta Krzeszowice Małopolski Komendant Wojewódzki Policji Nadleśnictwo Krzeszowice
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach

Narodowe Siły Rezerwowe
Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kaowicach

Narodowe Siły Rezery 8. Baza Lotnictwa Transportowego Kraków
Prezydent Dąbrowy Górniczej

Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

Karpacki Oddział Straży Granicznej Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o.
Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza

Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu

Karpacki Odział Straży Granicznej Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o.o.

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe  w Katowicach NSZZP w Szkole Policji

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe