Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Projekcja filmowa "Tajemniczy Świat Informacji"

W dniu 12 maja w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbył się pokaz sensacyjno-edukacyjnego filmu „Tajemniczy Świat Informacji". Inicjatorem jego powstania było Krajowe Stowarzyszenie Ochrony Informacji Niejawnych. Zdjęcia do filmu kręcone były m.in. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

- Bezpieczeństwo informacji to tematyka niezwykle ważna. Zapominamy, że dane, znajdujące się w notatkach ze spotkań biznesowych, z konferencji, a nawet przekazywane w prywatnych rozmowach wśród domowników, mogą trafić w niepowołane ręce. Chcemy o tym przypominać i uświadamiać obywateli. W dotarciu do odbiorców i przybliżeniu tej  - niełatwej przecież - tematyki ma pomóc nam sensacyjno-edukacyjny film, w którym występują profesjonalni aktorzy, jest wartka akcja - mówił płk Tadeusz Koczkowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Informacji Niejawnych.

 

Specjalny, zamknięty pokaz filmu odbył się już w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie w obecności Stanisława Kozieja, Szefa BBN , a jego prapremiera miała miejsce w trakcie Targów Securex w Poznaniu z udziałem ministra Andrzeja Lewińskiego, Zastępcy Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Oficjalna prezentacja filmu odbędzie się w dniu 28 maja 2014 roku w Zakopanem w trakcie jubileuszowego X Kongresu Ochrony Informacji Niejawnych, Biznesowych i Danych Osobowych.

 

Po projekcji filmu odbyło się szkolenie dla blisko stu osób zawodowo zajmujacych się administrowaniem i bezpieczeństwem informacji.

 

 - Cieszę się, że przed oficjalną premierą film trafił także do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. To niezwykłe, że o poważnych sprawach, jakimi są administrowanie i ochrona informacji, potrafimy mówić w finezyjnej, oryginalnej konwencji trafiającej do każdego odbiorcy, nie zajmującego się tymi obszarami zawodowo - mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor WSB, dodając:  - Tematyka bezpieczeństwa informacji i danych osobowych jest nam bliska. To w murach naszej Uczelni  kształcimy na studiach podyplomowych Administratorów Bezpieczeństwa Informacji czy osoby zajmujące się Ochroną danych osobowych w administracji i w biznesie. To tutaj odbył się pierwszy „Dzień otwarty Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Na co dzień współpracujemy także z Krajowym Stowarzyszaniem Informacji Niejawnych. Doskonałym tego przykładem jest dzisiejsza projekcja filmowa – mówiła podczas konferencji prasowej Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

W trakcie spotkania z dziennikarzami prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oraz Agnieszka Gogól-Urbanek, Wiceprezes Zarządu Firmy Atos, zajmującej się profesjonalną ochroną osób i mienia podpisały porozumienie dotyczące współpracy na rzecz wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, naukowo-badawczych i rozwojowych, podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników firmy Atos, odbywania praktyk zawodowych w oddziałach firmy oraz opracowania i utworzenia specjalności, programów kształcenia i studiów podyplomowych dotyczących bezpieczeństwa narodowego i innych obszarów zgodnych z profilem działalności obu partnerów.

 

- Z ogromną  przyjemnością angażujemy się w inicjatywy edukacyjne, a takimi z pewnością są i realizacja filmu "Tajemniczy Świat Informacji" i podpisane porozumienie z Uczelnią. Wychodzimy z założenia, że rosnąca świadomość naszych klientów w obszarze bezpieczeństwa pozytywnie wpłynie na jakość i sprawność wykonywania przez nas obowiązków  - podkreślała Agnieszka Gogól-Urbanek.

 

Agencja Atos zaprezentowała unikalną w skali Europy jednostkę mobilną, wyposażoną w nowoczesny system łączności, systemy informatyczne, systemy wizyjne, a także w okulary projekcyjne, które umożliwiają pracownikom operacyjnym obserwację chronionych obiektów i terenów, dając podgląd o przekątnej 72 lub 42 cale. - Ideałem do jakiego dążymy w naszej pracy jest zaawansowanie technologiczne i organizacyjne amerykańskiej agencji rządowej DARPA (Agencja Zaawansowanych Projektów Badawczych). Analizujemy potrzeby naszych klientów, sięgamy po innowacyjne rozwiązania, by podnosić jakość usług i dotrzymać tempa dynamicznie zachodzącym zmianom w obszarze ochrony i bezpieczeństwa - mówił Mieczysław  Dziadkiewicz z Firmy "Atos".

 

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności

 

Nasi partnerzy