Wizyta studyjna władz uczelni w Bańskiej Bystrzycy

19 maja 2014 r. delegacja Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej wzięła udział w wyjeździe studyjnym do Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy (Słowacja). Głównym tematem wizyty było podsumowanie Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacje a przedsiębiorczość. Teoria i praktyka", która odbyła się w dniach 24-25 kwietnia 2014 w Dąbrowie Górniczej i której organizatorami była dabrowska WSB, Uniwesrsytet Ekonomiczny w Krakowie oraz Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.

Podczas spotkania wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. kwestie związane z prowadzeniem wspólnych projektów naukowo-badawczych, a także prace wydawnicze związane z publikacjami pokonferencyjnymi. Wizyta stała się również okazją do rozpoczęcia dyskusji o perspektywie współpracy pomiędzy partnerskimi Uczelniami w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020. Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy reprezentowali prof. inż. Vladimír Hiadlovský- Rektor-elekt, dr inż. Vanda Maráková oraz dr inż. Ladislav Klement. Szczególnie interesującym punktem wizyty było również spotkanie ze znanym słowackim śpiewakiem Karolem Konárikiem. W skład dlegacji Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentowali JM Rektor – prof. nadz. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska- Woszczyna oraz Prorektor ds. nauki - prof. Marek Walancik.

20140519_144818_resized.jpg

Powrót do: Start » Uczelnia » Aktualności