Porozumienie międzyuczelniane podczas posiedzenia Rady Ekspertów w Cieszynie

16 stycznia 2019 r. odbyło się kolejne Otwarte posiedzenie Rady Ekspertów Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Akademii WSB. Spotkanie było również okazją do zawarcia porozumień między Instytutem Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną w Cieszynie Akademii WSB a Vysoka Skola Banska, Universytetem Technicznym w Ostravie, Uniwersytetem Żylińskim, Żilinská univerzita v Żiline oraz Uniwersytetem Jagiellońskim.

Głównym celem Otwartego posiedzenia Rady Ekspertów było omówienie nowych możliwości współpracy Akademii WSB z otoczeniem społeczno-gospodarczym na Śląsku Cieszyńskim, jako efektu reformy systemu szkolnictwa wyższego.

Podczas posiedzenia odbyły się dwa panele tematyczne:

Przedsiębiorczość i rynek pracy na pograniczu polsko-czesko-słowackim

Moderator dr Joanna Kurowska-Pysz

Dyrektor Instytutu Studiów nad Współpracą Terytorialną i Międzyorganizacyjną Akademii WSB, Przewodnicząca Rady Ekspertów

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe na pograniczu polsko-czesko-słowackim.

Moderator dr Paulina Polko,

Kierownik Katedry Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Akademii WSB.

W dyskusji panelowej wezmą udział zaproszeni goście reprezentujący m.in.: samorządy, służby mundurowe, stowarzyszenia biznesowe oraz instytucje: Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet w Żylinie, VSB Uniwersytet Techniczny w Ostrawie

Powrót do: Start » Rada Ekspertów WSB » Aktualności