Szkolenie: Savoir-vivre w biznesie - czyli elegancja i klasa w kontaktach zawodowych

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB zaprasza na szkolenie pt. „Savoir-vivre w biznesie - czyli elegancja i klasa w kontaktach zawodowych”, które odbędzie się w dniu 7 kwietnia w godzinach 17:00-20:00 w WSB (s. 227). Z uwagi na charakter szkolenia liczba miejsc ograniczona

Szkolenie przygotowane głównie z myślą o właścicielach firm, menedżerach, kierownikach, handlowcach oraz pracownikach mających częsty kontakt z klientami oraz partnerami biznesowymi. Ciekawy program szkolenia dla osób reprezentujących firmę na zewnątrz.

Savoir-vivre w biznesie - czyli elegancja i klasa w kontaktach zawodowych

• Termin szkolenia: 7 kwietnia 2014 r. godz. 17:00-20:00
  • Miejsce szkolenia: Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej (sala 227)

Cel i korzyści ze szkolenia:

• Szkolenie pozwala na zdobycie ogłady i swobody w codziennych kontaktach biznesowych, uczy zasad dobrego zachowania w różnych sytuacjach – postępowania w trakcie powitania, wręczania wizytówek, rozmów telefonicznych czy kolacji biznesowej.
  • Znajomość biznesowej etykiety ułatwi ci rozwój kariery zawodowej, będziesz odbierany jako osoba wiarygodna, solidna, pewne siebie, obyta towarzysko.
  • Nabędziesz zdolność zjednywania sobie partnerów biznesowych oraz wzmocnisz wizerunek i wiarygodność firmy.

Adresaci szkolenia:

• Szkolenie przygotowane jest z myślą o właścicielach firm, menedżerach, kierownikach, handlowcach oraz pracownikach mających częsty kontakt z klientami oraz partnerami biznesowymi. Dla wszystkich osób reprezentujących firmę na zewnątrz.

Program szkolenia:

1. Autoprezentacja

• korzyści płynące ze skutecznej autoprezentacji
  • kreowanie pozytywnego wizerunku
  • siła pierwszego wrażenia w kontaktach zawodowych

2. Komunikacja w biznesie:

• prawidłowy uścisk dłoni - najczęstsze błędy popełniane podczas powitania
  • przedstawienie się
  • formy przedstawiania osób – przejście na ‘ty’
  • prawidłowy kontakt wzrokowy – niewłaściwy kontakt wzrokowy
  • etykieta wręczania wizytówek – wygląd wizytówki, jak podawać i kiedy się wymieniać, ważne wskazówki
  • mowa ciała – faux pas w komunikacji niewerbalnej, strefy społeczne
  • intonacja – faux pas w intonacji
  • bariery komunikacyjne
  • aktywne słuchanie – inteligencja emocjonalna
  • rozmowy telefoniczne – najważniejsze zasady, trudne sytuacje, najczęstsze  błędy popełniane przez telefon,
  • etykieta w komunikacji elektronicznej

3. Profesjonalny wygląd w miejscu pracy – etykieta ubioru służbowego:

•  kształtowanie poczucia estetyki i dobrego smaku – wizerunek w zgodzie z osobowością, naturalnym wyglądem i charakterem pracy

Po szkoleniu uczestnicy otrzymają certyfikat potwierdzający zdobyte kwalifikacje i umiejętności.

Szkoleniowcy:

Aleksandra Makles, Małgorzata Król - specjalistki w dziedzinie etykiety, standardów obsługi i doradztwa wizerunkowego  (Firma Krawat i Muszka). Ukończyły szkolenie ABC trenera biznesu na poziomie podstawowym i zaawansowanym oraz liczne szkolenia o tematyce biznesowej, min. autoprezentację, savoir- vivre w biznesie, personal branding, emisję głosu, wystąpienia publiczne, life coaching oraz lidera rozwoju osobistego.

Naszą misją jest promowanie kulturalnego zachowania oraz motywowanie do życia z pasją – stąd pomysł na prowadzenie bloga www.krawatimuszka.pl, gdzie poruszamy zagadnienia z etykiety towarzyskiej i biznesowej oraz rozdajemy światu motywujące cytaty.

Dewiza życiowa - 'Możesz mieć wszystko czego zapragniesz, jeżeli pozbędziesz się przekonania, że nie możesz tego mieć.' - Robert Anthony.

Kluczowe kompetencje:

• twórcze i nowoczesne podejście do zadań praktyki trenerskiej
  • umiejętność sprawnego porozumiewania się z innymi osobami
  • umiejętność motywowania do uczenia się i doskonalenia
  • łatwość nawiązywania kontaktów
  • budowanie dobrych relacji z grupą
  • zaangażowanie oraz dobra organizacja

Rejestracja i zgłoszenia:

Formularz zgłoszeniowy (Liczba miejsc ograniczona)

Powrót do: Start » Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB » Aktualności

Stowarzyszenie Absolwentów i Studentów WSB