prof. zw. dr hab. Wanda Sułkowska

Kierownik Katedry Zarządzania ryzykiem i Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie;

Specjalistka z zakresu ekonomii, historii doktryn ekonomicznych, a także z zakresu ubezpieczeń gospodarczych, społecznych i zdrowotnych,.

Autorka i współautorka 17 monografii, ponad 100 artykułów i innych prac.

Promotor ponad 400 prac dyplomowych na studiach podyplomowych, magisterskich i licencjackich. Opiekun 7 prac doktorskich.

Inicjatorka budowy ścisłych kontaktów z ośrodkami akademickimi krajów Europy Środkowej i Wschodniej (od Litwy po Kazachstan). Od 2002 roku  organizatorka międzynarodowych konferencji nt. rozwoju rynku ubezpieczeń w krajach Europy Środkowej i Wschodniej,  grupujących uczestników z większości krajów tego regionu. Wcześniej pełnomocnik Rektora A.E. w Krakowie ds. współpracy z Polskim Uniwersytetem w Wilnie.

Członek PAN, PAU, PTE; w latach 2001 - 2004 wiceprezes Zarządu Krakowskiego Oddziału.

Prowadzone wykłady:

Wykład pt. "Jak się zarabia pieniądze?"

Wykład będzie prowadzony formie interaktywnej (z pełnym zaangażowaniem wszystkich słuchaczy) i stanowić będzie próbę szukania odpowiedzi na pytanie: JAK SIĘ ZARABIA PIENIĄDZE.

Na wstępie wspólnie zastanowimy się:

• co to jest pieniądz,
  • do czego pieniądz służy,
  • w jakiej formie występuje pieniądz,
  • jakie funkcje pełni pieniądz.

Przyjrzymy się, również jak pieniądz ewoluował w czasie, w różnych kulturach.

W zasadniczej części wykładu poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak można pomnażać pieniądze, a więc pomówimy o pracy zarobkowej i o  inwestowaniu.

W końcowej części wykładu podyskutujemy również o problemie psucia pieniądza.

Powrót do: Start » Uniwersytety Dziecięce » Nasi wykładowcy

Zapraszamy na nową sronę Uniwersytetów Dziecięcych!