Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wycieczka w ramach LAS już za nami

W sobotę 10 września w ramach projektu LAS wyruszyliśmy na wycieczkę.  Pogoda dopisała, cały dzień świeciło słońce a temperatura powietrza przekraczała trzydzieści stopni w cieniu.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer wałem zapory przy Jeziorze Goczałkowickim połączony ze zwiedzaniem Centrum Edukacji Technicznej.

Następnie przejechaliśmy do znajdujących się nieopodal Ogrodów Kapias. Ogrody zajmują obszar ponad 4 hektarów. Spacerując podziwialiśmy niezwykłą roślinność oraz ogrom pracy włożonej w jej utrzymanie między innymi w ogrodzie angielskim, skandynawskim, japońskim czy na wrzosowiskach. Każdy ogrodowy zaułek prezentował inne drzewka, krzewy i kwiaty. Po chwili odpoczynku  w tamtejszej kawiarence wyruszyliśmy dalej. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie uzdrowiska w Goczałkowicach-Zdroju. Naszą uwagę przyciągnął stary budynek pijalni wód mineralnych, budynek  Dyrekcji Uzdrowiska oraz odnowiony budynek dworca PKP, zza którego rozciągała się przepiękna panorama Beskidów. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Promnicach by podziwiać Zameczek Myśliwski – jeden z najcenniejszych zabytków śląskiej kultury artystycznej z XIX wieku. W godzinach wieczornych powrócilśmy do Dąbrowy.

JK(12.09.16)

Powrót do: Start » Uniwersytet Trzeciego Wieku » Aktualności

 

Nasi partnerzy