Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

 

Wydział Zamiejscowy w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej angażuje się w rozwój pogranicza polsko-czeskiego

Kilka miesięcy po nawiązaniu współpracy z Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym w Republice Czeskiej, Wydział Zamiejscowy WSB w Cieszynie pozyskał kolejnego partnera do rozwoju współpracy transgranicznej w dziedzinie edukacji i nauki.

4 listopada br., w siedzibie Vysokiej Skoly Podnikani w Ostrawie, Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie dr inż. Łukasz Wróblewski oraz dr Joanna Kurowska-Pysz spotkali się z przedstawicielami uczelni: rektorem dr hab. inż. Jirim Ciencialą, Ministrem Przemysłu i Handlu Republiki Czeskiej oraz prorektorami: prof. dr hab. inż. Vitezslavem Zamarskim oraz inż. Radanem Jungerem.

 

Okazją do spotkania było wręczenie ministrowi Jiriemu Cienciale w imieniu władz Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - jubileuszowego medalu z okazji 5-lecia działalności Wydziału Zamiejscowego WSB w Cieszynie. Omówiono także przygotowanie wspólnego projektu transgranicznego, w ramach którego obie uczelnie planują rozwijać współpracę naukową i dydaktyczną w Euroregionie Beskidy. Wniosek aplikacyjny do Funduszu Mikroprojektów zostanie opracowany jeszcze w listopadzie br. Jednym z planowanych działań jest realizacja badań naukowych dotyczących oceny efektywności współpracy transgranicznej w Euroregionie Beskidy w latach 2007-2013.

 

Opracował: dr Joanna Kurowska-Pysz

Powrót do: Start » Akademia WSB - Wydział Zamiejscowy w Cieszynie | WSB Cieszyn » Aktualności

 

Nasi partnerzy