Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

 

Artykuły

IX Festiwal Nauki w Cieszynie 2017

Ponad 1000 osób uczestniczyło w wykładach, warsztatach i szkoleniach zorganizowanych w ramach IX Festiwalu Nauki w Cieszynie, który odbywał się w dniach 22-24 kwietnia 2017 r.

czytaj więcej o IX Festiwal Nauki w Cieszynie 2017

Uroczysty apel „Pod Wałką” w 75 rocznicę mordu na żołnierzach Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej w Cieszynie

20 marca 2017 przedstawiciele Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oddali hołd 24 żołnierzom ZWZ AK pomordowanym w Cieszynie w czasie wojny przez nazistów. 

czytaj więcej o Uroczysty apel „Pod Wałką” w 75 rocznicę mordu na żołnierzach Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej w Cieszynie

Debata oksfordzka sztuką prowadzenia dyskusji. Weź udział w wasztatach

Bezpłatny warsztat dla 13 osób, które poznawały formułę debaty oksfordzkiej i zgłębiały tajniki wystąpień publicznych miał miejsce w piątek 17 marca w Klubie F44 Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie. Był on częścią przygotowań do turnieju Akademickich Mistrzostw Debat Oksfordzkich - AMPDO, które odbędą się w maju w Krakowie.

czytaj więcej o Debata oksfordzka sztuką prowadzenia dyskusji. Weź udział w wasztatach

Wiedza bez barier dla Polaków z Litwy, Łotwy i Czech.

Dziękujemy za podtrzymywanie polskości w Waszych krajach – tymi słowami Rektor ds. Nauki prof. nadzw. dr Marek Walancik przywitał w siedzibie WSB uczestników projektu z Litwy, Łotwy i Czech. Dwuletni projekt pt. Wiedza bez barier - innowacyjne metody nauczania osób dorosłych, którego liderem jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, realizowany jest od 1 grudnia 2016 r. przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu ERASMUS+. 

czytaj więcej o Wiedza bez barier dla Polaków z Litwy, Łotwy i Czech.

Warsztat szybkiego czytania

Z umiejętności czytania korzystamy codziennie, ale czy efektywnie?! Na warsztacie szybkiego czytania w ciągu jednego spotkania dowiedzie się jak najlepiej wykorzystać czas w pracy, podczas uczenia się i czas wolny, dzięki poznaniu podstawowych technik szybkiego czytania i efektywnej pracy z tekstem.

czytaj więcej o Warsztat szybkiego czytania

 

Nasi partnerzy