Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

Wernisaż Konkursu Fotograficznego UTW

13 kwietnia 2018 roku odbył się wernisaż Konkursu Fotograficznego  „Świat widziany oczami pokolenia 50+ ", który został zorganizowany dla słuchaczy Uniwersytetów III wieku z okazji  przypadającego w tym roku X-lecia istnienia Uniwersytetu III  Wieku w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Wernisaż Konkursu Fotograficznego UTW

Jak nie my, to kto?

                    Uwaga! WYSTARTOWAŁ - projekt pn. „Jak nie My, to kto? – program rozwoju sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim”, którego celem jest upowszechnianie nauki oraz badań naukowych i ich zastosowań wśród słuchaczy sieci Uniwersytetów Trzeciego Wieku, nad którą patronat merytoryczny sprawuje Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na bezpłatne: wykłady, warsztaty, laboratoria!

 

Szczegółowe informacje o zajęciach i projekcie dostępne na: www.wsb.edu.pl/senior2018

 

Wtorkowe spotkanie UTW przy "JAJECZKU"!

 We wtorek 27 marca 2018 r. chętni Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej spotkali się przy świątecznym poczęstunku w Klubie Amigo. 

czytaj więcej o Wtorkowe spotkanie UTW przy "JAJECZKU"!

Senioriada UTW w Rabce!

 

W dniach  26 -27  lutego 2018 roku w Rabce Zdroju odbyła się V Ogólnopolska

Zimowa Senioriada na Podhalu w sportach zimowych. Udział wzięły 34 zespoły reprezentujące Uniwersytety Trzeciego Wieku z kilku województw.

Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej  reprezentował zespół Słuchaczy UTW                  w składzie: 17 zawodników i 9 kibiców.

czytaj więcej o Senioriada UTW w Rabce!

Uroczyste rozpoczęcie II semestru UTW!

13 lutego 2018 roku z okazji rozpoczęcia II semestru Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej –  słuchacze i sympatycy UTW bawili się "ostatkowo" na wspólnej „Potańcówce”.

Wykład inauguracyjny "Czary w wyobrażeniach ludzi. Magia w kulturze i literaturze" wygłosił dr Radosław Molenda. Słuchaczy uroczyście powitał Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego mgr Dominik Penar, który przedstawił zaplanowane wydarzenia semestru letniego związane z X-leciem UTW.

czytaj więcej o Uroczyste rozpoczęcie II semestru UTW!

Międzypokoleniowy Turniej Brydża Sportowego UTW!

 

W sobotę 10.02.2018 roku odbył się na terenie Uczelni I Międzypokoleniowy Turniej Brydża Sportowego o Puchar Rektora Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zorganizowany z okazji X  Rocznicy działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSB. 

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Prodziekan ds. Kształcenia Ustawicznego mgr Dominik Penar, natomiast nagrody zwycięzcom wręczyła Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych dr inż. Karolina Lubieniecka-Kocoń. Turniej zorganizowali słuchacze UTW należący do Sekcji brydżowej przy współudziale Władz Uczelni.

czytaj więcej o Międzypokoleniowy Turniej Brydża Sportowego UTW!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce. Zachodnia Polska, Szprewald, Bad Muskau i Kopalnia Babina

I dzień – 20.04.2018 r.

Godz. 7.00 - wyjazd z Dąbrowy Górniczej. W drodze postój na kawę. Przyjazd do miejscowości Żagań – zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Następnie przejazd do miejscowości Żary – zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie w hotelu w Żarach. Obiadokolacja w hotelu, czas wolny, nocleg. 

czytaj więcej o Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej wycieczce. Zachodnia Polska, Szprewald, Bad Muskau i Kopalnia Babina

Bal Karnawałowy UTW

23 stycznia 2018 roku w Audytorium D odbył się Bal Karnawałowy Seniorów UTW. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięli udział w zabawie w stylu wiejskim. Część uczestników zabawy pięknie się przebrała, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Spotkanie poprowadziły panie wodzirejki, które angażowały słuchaczy do wspólnej zabawy. W międzyczasie serwowano pyszne, swojskie specjały.

czytaj więcej o Bal Karnawałowy UTW

Zapraszamy na bal karnawałowy!

We wtorek, 23 stycznia 2018 roku, o godz. 17.30 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbędzie się Bal Karnawałowy Seniora! 

czytaj więcej o Zapraszamy na bal karnawałowy!

Zapraszamy na kulig do BRENNEJ!

W dniu 27.01.2018 r. zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na tradycyjny kulig - do Brennej.

czytaj więcej o Zapraszamy na kulig do BRENNEJ!

PROMOCYJNE zapisy na nowy semestr!

Szanowni Państwo! ruszyły promocyjne zapisy na nowy semestr w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o PROMOCYJNE zapisy na nowy semestr!

Koncert kolęd i wieczór wigilijny w UTW!

19 grudnia 2017 r. o godzinie 18.00 w Audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się tradycyjna Wigilia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

czytaj więcej o Koncert kolęd i wieczór wigilijny w UTW!

4 Forum Seniora!

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej już po raz czwarty uczestniczyli w Forum Seniora zorganizowanym w Katowicach.

"Spróbujmy uwolnić przestrzenie miasta na spotkania dla ludzi. Aby były dostępne dla każdego, tak starszych, jak i młodych, na takich samych zasadach - apelował wczoraj prof. Jacek Szołtysek, kierownik Katedry Logistyki Społecznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach". Sala Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach wypełniła się w środę, 29 listopada, po brzegi. Wszystko za sprawą czwartej odsłony Forum Seniora - projektu, który „Dziennik Zachodni” realizuje z Urzędem Marszałkowskim. Tym razem tematem przewodnim konferencji były nowoczesne technologie i łączenie pokoleń. 

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/forum-seniora/aktualnosci/a/4-forum-seniora-w-katowicach-nowe-technologie-lacza-pokolenia-zdjecia,12722580/

Mamy I Miejsce w Brydżu Sportowym!

25 listopada 2017 roku w Auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu odbył się IX Turniej UTW w Szachach i Brydżu Sportowym o Puchar Dyrektora CKU. Uniwersytet Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej reprezentowały dwie pary Pan  Józef Dąbrowski i Pan Eugeniusz Piestrzyński oraz Pani Ewa Urbanowicz i Pan Ireneusz Płocha. Po zsumowaniu wyników, okazało się, że są to dwie najlepsze pary spośród drużyn Uniwersytetów Trzeciego Wieku startujących w tegorocznym Turnieju. Zwycięzcy otrzymali Puchar Dyrektora Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bytomiu GRATULUJEMY!

Przetańczyć całą noc!

Z A P R O S Z E N I E

 

Stowarzyszenie "Razem w Przyszłość" serdecznie zaprasza słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej na Międzypokoleniowy Bal "Przetańczyć całą noc", który odbędzie się 25 listopada 2017 roku od godz.18.00 w Sali Teatralnej Domu Kultury w Ząbkowicach , ul. Chemiczna 2.

czytaj więcej o Przetańczyć całą noc!

Zapraszamy do Teatru Rozrywki w Chorzowie!

Zapraszamy wszystkich chętnych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej do Teatru Rozrywki w Chorzowie - 3 lutego 2018 r.                    o godz. 15.00 na spektakl Sylwester na bis pt. "Bal u Cygana ".                           Bohaterem tegorocznych BISÓW będzie Jacek Cygan, a właściwie – jego najpopularniejsze piosenki.


czytaj więcej o Zapraszamy do Teatru Rozrywki w Chorzowie!

Śpiewamy Pieśni Patriotyczne!

Pieśni patriotyczne!

14 listopada 2017 r.  słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej  wspólnie  z Panem Oskarem Jasińskim śpiewali pieśni patriotyczne.

czytaj więcej o Śpiewamy Pieśni Patriotyczne!

Słuchacze UTW wzięli udział w Kawiarence Obywatelskiej

7 listopada 2017 r. słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz członkowie Stowarzyszenia „Razem w Przyszłość” wzięli udział w Kawiarence Obywatelskiej, realizowanej w ramach projektu „Kompetentna Rada Seniorów” w gminie Dąbrowa Górnicza. 

czytaj więcej o Słuchacze UTW wzięli udział w Kawiarence Obywatelskiej

Kawiarenka obywatelska - spotkanie z Panem Prezydentem!

Zapraszamy słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej i wszystkich chętnych na spotkanie z Panem Marcinem Bazylakiem I zastępcą Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza - 7 listopada 2017 r. o godz. 16.30 w Audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu, ul. Cieplaka 1c.

czytaj więcej o Kawiarenka obywatelska - spotkanie z Panem Prezydentem!

Zapraszamy na Dąbrowski Festiwal Kobiet!

18 listopada 2017 roku w Restauracji Villa Moda odbędzie się Dąbrowski Festiwal Kobiet. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkie Panie do wzięcia udziału w spotkaniu. 

czytaj więcej o Zapraszamy na Dąbrowski Festiwal Kobiet!

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

10 października 2017 r odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie GórniczejBlisko 200 słuchaczy tegorocznej edycji projektu powitał Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem - Pan dr Marcin Lis.
Gośćmi wydarzenia byli: Wiceprzewodniczący Rady Miasta Dąbrowa Górnicza - Pan Marek Węgrzynowicz, Przedstawiciel Gabinetu Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza - Pani Zdzisława Krygier oraz Prezes Stowarzyszenia "Razem w Przyszłość" - Pani Iwona Kiernożycka. Spotkanie uświetnił koncert w wykonaniu tenora Oskara JasińskiegoRozpoczynający się rok akademicki jest początkiem jubileuszowej X edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSB.

czytaj więcej o Inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Śladem małopolskiej Reformacji!

Wszystkich chętnych zapraszamy na kolejny wyjazd - w  dniu   4.11.2017r. (sobota):

                Z okazji 500-lecia Reformacji przyjrzymy się bliskiej nam przecież Małopolsce. XVI-wieczna Małopolska była chyba najprężniejszym ośrodkiem polskiej Reformacji, tworzonym przez ewangelików reformowanych (kalwinistów), a później braci polskich (arian). Przez dwadzieścia lat XVI w. dominowali oni w polskim sejmie i senacie. To Małopolska była miejscem pracy Mikołaja Reja, Mikołaja Oleśnickiego czy Jana Łaskiego. Ten ostatni ma pomnik w Genewie, a jest zapomniany w Polsce. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej - ta wycieczka jest właśnie dla Ciebie! 

czytaj więcej o Śladem małopolskiej Reformacji!

Wycieczka do WROCŁAWIA!

Już 21.10.2017 roku w sobotę zapraszamy słuchaczy UTW Wyższej Szkoły Biznesu                                       w Dąbrowie Górniczej na wycieczkę do WROCŁAWIA!

czytaj więcej o Wycieczka do WROCŁAWIA!

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2017/2018

W imieniu JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Koordynatorek Uniwersytetu Trzeciego Wieku mamy przyjemność zaprosić Państwa na Uroczyste Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2017/2018 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, które odbędzie się we wtorek, 10 października o godz. 16.30 w Audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Uroczyste Rozpoczęcie Roku Akademickiego 2017/2018

UTW - Trwa Rekrutacja na Nowy Rok Akademicki 2017/2018!

Drodzy Seniorzy!

Trwają zapisy na kolejną, dziesiątą edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Dąbrowie Górniczej.

Trwa rekrutacja na Nowy Rok Akademicki 2017/2018 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Koszt uczestnictwa w Uniwersytecie Trzeciego Wieku zarówno dla osób kontynuujących naukę jak i dla nowych Słuchaczy to 55 złotych za semestr nauki. 

czytaj więcej o UTW - Trwa Rekrutacja na Nowy Rok Akademicki 2017/2018!

HARMONOGRAM Letniej Akademii Seniora 2017!

Szanowni Seniorzy! Od 12 sierpnia do 15 września zapraszamy wszystkich aktywnych do udziału w projekcie "LAS-Letnia Akademia Seniora". Uczestnikami projektu mogą zostać mieszkańcy Zagłębia Dąbrowskiego w wieku 45+.

 

czytaj więcej o HARMONOGRAM Letniej Akademii Seniora 2017!

Z Dziennikiem Zachodnim wybieramy "MIEJSCE PRZYJAZNE SENIOROM"

Zachęcamy Państwa do głosowania w plebiscycie Dziennika Zachodniego, w którym wybierane jest "Miejsce Przyjazne Seniorom". Takim miejscem jest - Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Zgłoszenie Uczelni możecie Państwo obejrzeć na stronie www Dziennika Zachodniego - KLIKNIJ TUTAJ

Głosowanie w plebiscycie potrwa do 25 sierpnia 2017 do godz. 11.59. Aby zagłosować na Wyższą Szkołę Biznesu należy wysłać sms o treści MPSENIOR.7  na numer 72355 . Koszt sms to 2,46 zł z VAT.
Zapraszamy do zabawy!

20 czerwca - Uniwersytet Trzeciego Wieku bawił się na Balu Seniora!

               Z okazji zakończenia roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku   i Dąbrowskiego Dnia Seniora w dniu 20 czerwca w Nemo Wodny Świat Aquarium odbył się Bal Seniora. Nasi Słuchacze bawili się do późnej nocy przy doskonałej muzyce, która sukcesywnie porywała wszystkich do tańca, gdyż zabawę prowadziła najstarsza DJ w Polsce - Wika.

czytaj więcej o 20 czerwca - Uniwersytet Trzeciego Wieku bawił się na Balu Seniora!

Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

20 czerwca 2017 r. miała miejsce Uroczystość zakończenia roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Uroczyste zakończenie roku akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego 2016/2017

W imieniu JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Koordynatorek Uniwersytetu Trzeciego Wieku mamy przyjemność zaprosić Państwa na Uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego 2016/2017 w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, które odbędzie się we wtorek, 20 czerwca o godz. 16.30 w Audytorium D Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego 2016/2017

III FORUM SENIORA!

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku WSB po raz trzeci brali czynny udział                     w "Forum Seniora"  7 czerwca 2017 r., które obyło się  w Pałacu Kultury Zagłębia                         w Dąbrowie Górniczej. Temat konferencji: "Bezpieczny sezon letni".

czytaj więcej o III FORUM SENIORA!

Byliśmy na IV Jurajskim Rajdzie - UTW!

Dnia 3 czerwca 2017 roku odbył się IV Jurajski Rajd Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Patronat nad rajdem objęli PTTK Sosnowiec i Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

czytaj więcej o Byliśmy na IV Jurajskim Rajdzie - UTW!

3 czerwca - IV Jurajski Rajd Uniwersytetów Trzeciego Wieku! Zapraszamy!

Drodzy Seniorzy, już  03 czerwca 2017 r. wyruszamy na IV Jurajski Rajd Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Organizatorami rajdu tradycyjnie są Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – oddział w Sosnowcu. Rajd stał się wydarzeniem regionalnym, biorą udział w nim nie tylko mieszkańcy Dąbrowy Górniczej, ale również Seniorzy z innych obszarów województwa śląskiego.

czytaj więcej o 3 czerwca - IV Jurajski Rajd Uniwersytetów Trzeciego Wieku! Zapraszamy!

Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie i okolice!

Zapraszamy na kolejną wycieczkę z cyklu "Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie i okolice" -  Ewangelicy  w Sosnowcu z okazji 500 lat Reformacji 

Sobota  24 czerwca 2017 r.

czytaj więcej o Poznajemy Zagłębie Dąbrowskie i okolice!

Srebrni Seniorzy UTW!

   27.05.2017 r. w Łazach odbyła się  IX Olimpiada Sportowa Uniwersytetów Trzeciego Wieku "TRZECI WIEK NA START".czytaj więcej o Srebrni Seniorzy UTW!

Dzień Seniora w Koszęcinie!

 25 maja 2017 roku słuchacze UTW - Seniorzy odbyli wyjazd do siedziby Zespołu Śląsk w Koszęcinie, gdzie aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach artystycznych, kulturowych i sportowych związanych z Dniem Seniora!

czytaj więcej o Dzień Seniora w Koszęcinie!

Kolejny koncert w ramach Międzypokoleniowego Salonu Muzycznego już za nami!

9 maja o godz. 16.30 w ramach Międzypokoleniowego Salonu Muzycznego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej - odbył się koncert „Człowieczy los”.

czytaj więcej o Kolejny koncert w ramach Międzypokoleniowego Salonu Muzycznego już za nami!

Rajd Górski!

Słuchacze UTW w Tychach zapraszają naszych słuchaczy w dniu 17.05.2017 r. na Rajd Górski

czytaj więcej o Rajd Górski!

Dzień Seniora w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk 25 maja 2017 r.

Zapraszamy 25 maja 2017 roku słuchaczy UTW - Seniorów do siedziby Zespołu Śląsk w Koszęcinie, gdzie będą mogli aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach artystycznych, kulturowych i sportowych związanych z Dniem Seniora!

czytaj więcej o Dzień Seniora w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk 25 maja 2017 r.

„TRZECI WIEK NA START”

                                                                                                                          27.05.2017 r. 

IX OLIMPIADA SPORTOWA UNIWERSYTETÓW TRZECIEGO WIEKU
„TRZECI WIEK NA START”   

Zapraszamy wszystkich chętnych słuchaczy UTW w Dąbrowie Górniczej do udziału w Olimpiadzie, której nadrzędnym celem jest wykształcenie w pokoleniu osób 50+ zrzeszonych w Uniwersytetach Trzeciego Wieku i organizacjach senioralnych potrzeby dbania o własne zdrowie,  dobrą kondycję fizyczną i psychiczną, zrozumienia egzystencjalnej potrzeby ruchu, jego znaczenia w podtrzymaniu sprawności fizycznej i psychicznej oraz promowania aktywnego stylu życia. 

Miejsce: obiekty sportowe na terenie Gminy Łazy.

 Biuro Organizacyjne – teren rekreacyjny przy Zalewie „Mitręga” w Łazach.

 

Prawo startu w IX Olimpiadzie Sportowej UTW mają Studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku i organizacji senioralnych – rocznik 1967 i starsi.

Zapisy do poszczególnych konkurencji sportowych u Pani Ewy Urbanowicz.

czytaj więcej o „TRZECI WIEK NA START”

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 |

Pliki do pobrania 

Nasi partnerzy