Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Aktualności

Artykuły

XV Festiwal Nauki 25-31.03.2019 r. - szczególnie polecamy!

Już wkrótce w Akademii WSB rozpocznie się XV Festiwal Nauki - siedem intensywnych dni, w czasie których na uczestników czekać będzie ogromna dawka wiedzy. Tegoroczna - jubileuszowa - edycja Festiwalu Nauki to wybitne postaci świata nauki i kultury, wyjątkowo duża liczba wykładowców zagranicznych, bogata oferta zajęć oraz wspaniałe inicjatywy przygotowane przez Partnerów XV Festiwalu Nauki.

 

Dla słuchaczy UTW Akademii WSB szczególnie polecamy:


27 marca 2019 r. godz. 10.00 - DEBATA INAUGURACYJNA - Myślące lodówki, inteligentny dom - rewolucja codzienności?


prof. dr hab. Aleksander Nawrat / prof. dr hab. Miroslawa Nowak - Dziemianowicz / Przemysław Pająk / Marek Twaróg


czytaj więcej o XV Festiwal Nauki 25-31.03.2019 r. - szczególnie polecamy!

Wrocławski jogging czyli UTW Akademii WSB w mieście mostów i krasnali

Wiosenną porą - 12 marca 2019 r. UTW Akademii WSB wybrało się na wycieczkę do Wrocławia. Ponieważ były to jednodniowe odwiedziny - tempo zwiedzania było iście sportowe :) Razem z Panią przewodnik - Grażyną, która przybliżała historię i ciekawostki Wrocławia, uczestnicy wycieczki zobaczyli Ostrów Tumski, Archikatedrę św. Jana Chrzciciela, Most Tumski z tonami kłódek zawieszonych przez zakochanych. Co chwilę spacerującym ukazywał się jakiś uroczy wrocławski krasnal, których jest tam ponad 200. Życzliwek, Ossolińczyk, Kacuś, Syzyfki, Gołębnik - to tylko niektóre z imion, a każdy krasnal posiada swoje własne.

czytaj więcej o Wrocławski jogging czyli UTW Akademii WSB w mieście mostów i krasnali

UTW & Indie z miłością i ze śmiechem

W ostanią środę 20 marca 2019 r. słuchacze UTW Akademii WSB zostali zproszeni na wykład "Indie z miłością i ze śmiechem", który poprowadził Jogin - Piotr Bielski. Była to wirtualna podróż w do świata Indii - jej zwyczajów, kultury i tradycji.

czytaj więcej o UTW & Indie z miłością i ze śmiechem

MARZEC 2019 - program UTW

Rozpoczynamy II semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB. Wciąż można dołączyć do grona słuchaczy UTW :)

 

Zapraszamy do zapoznania się programem pracy na najbliższy miesiąc.


PROGRAM UTW – MARZEC 2019


4.03. g.17.00 Bal Karnawałowy UTW /Hotel Holiday Inn

5.03 g.15.00 SENIOR CAFE – „Szanty z zespołem LeoRyś Boys” oraz morskie opowieści żeglarza Mariana Tombor

5.03. g. 16.30 WTORKOWY WYKŁAD – Romantyzm w literaturze i kulturze polskiej / prof. Dariusz Rott

6.03. g. 16.30 Trening pamięci – warsztaty I grupa – start

7.03. g. 11.00 Trening pamięci- warsztaty II grupa – start

8.03. g. 12.00 LEKCJA STYLU - warsztaty modowe – start

11.03. g. 13.00 Pierwsza pomoc – warsztaty / WORD Dąbrowa Górnicza

czytaj więcej o MARZEC 2019 - program UTW

Indie z miłością i ze śmiechem - wykład i warsztaty

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Piotrem Bielskim, joginem śmiechu i autorem nowej książki pokazującej Indie w swej złożoności  bez słodzenia i bez narzekania, takimi jakimi są, takimi je można przyjąć z miłością i śmiechem. Porozmawiajmy o Indiach z miłością i śmiechem! Wszyscy ludzie i wszystkie pytania mile widziane! :)


Data: 10 marca 2019 godz. 16.30

Miejsce: Akademia WSB, ul.Cieplaka 1C Audytorium Maximum

Wstęp wolny.

 

czytaj więcej o Indie z miłością i ze śmiechem - wykład i warsztaty

Seniorzy mogą uratować życie!

11 marca 2019 słuchacze UTW Akademii WSB uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Warsztaty odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Dąbrowie Górniczej. Instruktorka pokazywała na fantomie jak prawidłowo wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej i jak udzielić pomocy przy zadławieniu. 

czytaj więcej o Seniorzy mogą uratować życie!

Hej me Bałtyckie Morze, wdzięczny Ci jestem bardzo...

"..Hej me Bałtyckie Morze,

  wdzięczny Ci jestem bardzo

  Toś Ty mnie wychowało,

  Szkołę mi dałeś twardą..."


Te słowa szanty były motywem przewodnim wyjątkowego spotkania, które odbyło się w ramach Senior Cafe UTW Akademii WSB 5 marca 2019 r. w Dąbrowie Górniczej. Zebrani w Audytorium D mieli przyjemność posłuchać morskich opowieści z rejsu po Morzu Śródziemnym żaglowcem POGORIA - Seniora UTW Akademii WSB - żeglarza Mariana Tambora. Obejrzeli również wspaniałe zdjęcia i film, przedstawiający codzienne życie podczas rejsu oraz wspaniałą podróż na pełnych żaglach. Nie było na sali osoby, której z wzruszenia i podziwu nie zabiło mocniej serce.

czytaj więcej o Hej me Bałtyckie Morze, wdzięczny Ci jestem bardzo...

Karnawał 2019 zakończony z przytupem :)

Zaprzyjaźnione Uniwersytety Trzeciego Wieku Akademii WSB z Czeladzi, Tąpkowic i Dąbrowy Górniczej zakończyły Karnawał 2019 wspaniałym balem w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej. Na wstępie uczestnicy balu zostali zaproszeni przez kucharza kuchni hotelu na pyszną kolację i deser. Zabawę  rozpoczęła grupa kabaretowa - Biesiada Polska. Polskie przeboje okraszone swoiskim dowcipem wprowadziły ponad 100 osobową grupę słuchaczy UTW w doskonałe humory. 

czytaj więcej o Karnawał 2019 zakończony z przytupem :)

Ach, co to była za Senioriada Zimowa :)

Wyjazd na Ogólnpolską Zimową Senioriadę do Rabki Zdrój oczami słuchaczki UTW - Krystyny Staszewskiej

 

"Ach, co to była za Senioriada Zimowa :) Ale od początku. 25-26 lutego 2019 r na Podhalu w Rabce Zdroju odbyła się VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada. Nasz Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii WSB reprezentowała grupa 38 uczestników. Pełni zapału, entuzjazmu i pozytywnej energii wyjechaliśmy do Rabki. Po kilku godzinach jazdy w dobrych nastrojach zakwaterowaliśmy się w domu wczasowym. Warunki bardzo dobre. Po krótkim spacerze i odpoczynku, pojechaliśmy do Spytkowic na wieczór integracyjny z resztą ekip olimpijskich, do Domu Weselnego - pięknej, góralskiej karczmy. Tam po oficjalnych powitaniach zaczęła się zabawa. Na początku serwowano jadło góralskie, podawane przez kelnerów w regionalnych strojach. Całej zabawie towarzyszyła góralska orkiestra. 

czytaj więcej o Ach, co to była za Senioriada Zimowa :)

ZAWSZE MŁODZI wrócili z medalami :)

W dniach 25-26 luty 2019 r. w Rabce odbyła się VI Ogólnopolska Senioriada Zimowa na Podhalu, w której udział wzięło blisko 60 osobowa grupa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej oraz Czeladzi. Zawodnicy wystąpili w 8 dyscyplinach - slalom, bieg na nartach, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętce, curling, brydż, szachy i nordic walking. Do Rabki przyjechały UTW z różnych rejonów Polski, a także gościem specjalnym był UTW z Łucka na Ukrainie.

czytaj więcej o ZAWSZE MŁODZI wrócili z medalami :)

Bal Karnwałowy 2019 - zapraszamy!

Jest karnawał w Rio de Janeiro, jest w Wenecji, także w Nicei - a my zapraszamy gorąco słuchaczy UTW Akademii WSB na BAL KARNAWŁOWY w Dąbrowie Górniczej :)

Doborowe towarzystwo, wystrzałowa zabawa razem z DJ Noe, smaczny obiad serwowany przez szefa kuchni hotelu oraz MUYCZNA KARNAWAŁOWA NIESPODIANKA - to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na Państwa w tym dniu. Zabawa odbędzie się w hotelu Holiday Inn 4 marca 2019 r. Startujemy o godz. 17.00

czytaj więcej o Bal Karnwałowy 2019 - zapraszamy!

Sylwester na Bis - Chorzów 2019

Dla słuchaczy UTW Akademii WSB karnawał i dobra zabawa nigdy się nie kończą. W niedzielę 10 lutego znów był 31 grudnia, czyli SYLWESTER :) Blisko 60 osobowa grupa studentów UTW bawiła się w Teatrze Rozrywki w Chorzowie na przedstawieniu pt. "Radio Rozrywka, koncert Sylwester Bis" w reżyserii Roberta Talarczuka, który poprowadzili Anna Ratajczak i Kamil Franczak.

Na widownię czekała znakomita muzyka i genialne głosy wykonawców śpiewających przeboje takich gwiazd jak: Annie Lennox, Whitney Houston, Zbigniew Wodecki, Lady Pank czy Manam.

czytaj więcej o Sylwester na Bis - Chorzów 2019

II semestr w UTW Akademii WSB - nabór rozpoczęty

25 lutego 2019 r. rozpocznie się II semestr Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB. Obok zajęć, które realizowane były w I semestrze - w programie znalazły sie nowe warsztaty - TRENING PAMIĘCI oraz WARSZTATY MODOWE "LEKCJA STYLU". Szegółowy wykaz propozycji zajęć znajduje się poniżej. Zapraszamy do zapisów w Biurze UTW Akademii WSB.

czytaj więcej o II semestr w UTW Akademii WSB - nabór rozpoczęty

Tamboria pod żaglami :)

Słuchacz Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB - Marian Tambor właśnie wrócił z rejsu po Morzu Śródziemnym na pokładzie STS Pogoria. Wspaniała przygoda  w ramach cyklu „Rejsu Morsów pod Palmami” rozpoczęła się w Saint –Tropez, gdzie załoga uroczyście wciągnęła na maszty banderę UTW Akademii WSB. Żaglowiec zawitał  m.in. do portów w Nicei, Genui. 

czytaj więcej o Tamboria pod żaglami :)

Gratulacje dla Pani Lidii Musiał!

Miło nam poinformować, iż Pani Lidia Musiał - członek zarządu UTW Akademii WSB - zajęła zaszczytne III miejsce w plebiscycie organizowanym przez Dziennik Zachodni na Osobowość Roku 2018 w kategorii - Działalność Społeczna i Charytatywna zdobywając 113 głosów.

 

Pani Lidii seredecznie gratulujemy, a Państwu dziękujemy za oddane głosy!

czytaj więcej o Gratulacje dla Pani Lidii Musiał!

Senior Cafe na wesoło :)

W każdy pierwszy wtorek miesiąca, przed wykładem słuchacze UTW Akademii WSB spotykają się na SENIOR CAFE - to czas na integrację, rozmowy przy kawie i ciastku, omówienie bieżących spraw - a także - jak okazało się na ostatnim spotkaniu - to przestrzeń na prezntacje hobby, działań artystycznych Seniorów.

Grupa słuchaczy UTW Akademii WSB podczas krótkiego muzycznego przedstawienia "Szła babeczka do laseczka" doprowadziła całą salę do łez ze śmiechu. Grupie tej - która jeszcze nie ma nazwy :) - należą się gratulację za pomysł, scenografię, profesjonalne stroje, artystyczne wykonanie i oczywiście odwagę. Był to niezwykły występ!

czytaj więcej o Senior Cafe na wesoło :)

Kotlina Kłodzka - Praga - Skalne Miasto

Klub Podróżnika UTW Akademii WSB planuje w maju 2019 r. 4-dniową wycieczkę: Kotlina Kłodzka - Praga - Skalne Miasto. Zapraszamy do zapoznania się z programem wyjazdu.

 

W PROGRAMIE:

 

I dzień – 19.05.19

7.30 - wyjazd z Dąbrowy Górniczej.

12.00 - 14.00 – zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej wraz z Labiryntem. Krótka wizyta w Polanicy Zdroju – spacer po Parku Zdrojowym. Przejazd do Kudowy Zdroju  - zwiedzanie kurortu z lokalnym przewodnikiem. Zakwaterowanie w pensjonacie w Kudowie Zdroju, obiadokolacja, nocleg.

 

czytaj więcej o Kotlina Kłodzka - Praga - Skalne Miasto

Nominacja dla Pani Lidii Musiał - Osobowość Roku 2018

Niezmiernie miło nam przekazać informację w imieniu Marka Twaroga, redaktora naczelnego „Dziennika Zachodniego”, iż Pani Lidia Musiał - członek Zarządu UTW Akademii WSB - otrzymała nominację Kapituły Redakcyjnej do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii Działalność społeczna i charytatywna.


Już dziś składamy wielkie gratulacje dla Pani Lidii Musiał i zachęcamy do oddania głosu na tą nominację.

czytaj więcej o Nominacja dla Pani Lidii Musiał - Osobowość Roku 2018

Czy Jan Ignacy Paderewski był w Grecji?

"Czy Jan Ignacy Paderwski - artysta i polityk - był w Grecji?" - zastanawiał się przez moment prof. Dariusz Ziółek rozpoczynając czwartkowy wykład dla UTW Akademii WSB. Pewnie nie. Ale jego muzyka z pewnością tam dotarła w sercach wielu Polaków. 

 

W czwartkowe popołudnie słuchacze UTW Akademii WSB wzięli udział w spotkaniu "Wieczór Grecki", podczas którego mogli poznać piękno tego kraju, walory turystyczne a także skosztować specjalności kuchni greckiej. Z pewnością nie jedna osoba zamarzyła, by zobaczyć Grecję z bliska.

 

Następnie w Audytorium Maximum prof. Dariusz Ziółek przybliżył słuchaczom postać wybitnego Polaka - Jana Ignacego Paderwwskiego - jego koleje życia, a także twórczość muzyczną. Słuchacze mogli wysłuchać i zachwycić się fragmentami jego utworów.

czytaj więcej o Czy Jan Ignacy Paderewski był w Grecji?

Międzypokoleniowe kolędowanie w Akademii WSB

Jeszcze jedno Boże Narodzenie...

 

Dzięki dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej słuchcze UTW Akademii WSB mogli jeszcze raz zaczerpnąć atmosfery Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci przepięknie przedstawiły jasełka przenosząc słuchaczy do Betlejem. Byli pasterze i trzej królowie, chór anielski i Święta Rodzina. Nie jednej osobie na sali poleciała łza, gdy jasełkowe aniołki śpiewały kolędy, do których chętnie dołączała się cała sala.

 

Za to wspaniałe miedzypokoleniowe spotkanie należą się seredczne podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej w osobach Pani katechetki - Renaty Brzezińskiej, wychowawcy klasy II B - Beaty Sroczyńskiej, a także dla ks. Grzegorza Półtorak i Pani Beaty Brosch.

 

czytaj więcej o Międzypokoleniowe kolędowanie w Akademii WSB

Słuchacze UTW Akademii WSB w akcji ZIMA/WIOSNA 2019

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB bardzo aktywnie rozpoczęli Rok 2019. W styczniu mieli okazję wysłuchać wykładów:

- dr n. med. Łukasz Szczygieł „Tajniki flebologii. Nowoczesne metody leczenia żył”

- mgr  Dominik Penar „Misja Start’up! Lecimy na Marsa.”

- prof. dr hab. inż. Andrzej Katunin „Nowoczesne materiały, które potrafią myśleć”


W śnieżnej atmosferze podczas wycieczki odwiedzili Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach. Na zaproszenie zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB w Tąpkowicach wzięli udział w wspólnym kolędowaniu w Tąpkowicach. Zupełnie wspaniały i bajkowy okazał się Kulig w Wiśle Kubalonka. Karnawał rozpoczęty został z dużym przytupem – potańcówką UTW.

 

DOŁĄCZ DO NAS!

Zapraszamy także nowych słuchaczy do zapisu na II semestr UTW Akademii WSB - trwa nabór.

czytaj więcej o Słuchacze UTW Akademii WSB w akcji ZIMA/WIOSNA 2019

Potańcówka na 102, a przed nami jeszcze bal - Bal Karnawałowy UTW :)

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB POTAŃCÓWKĄ rozpoczął czas Karnawału 2019. Ponad 100 słuchaczy wspaniale bawiło się w sali Audytorium D Akademii WSB. Wśród przebojów była zarówno "Makarena", "Ona tańczy dla mnie" jak i "Jedzie Pociąg z daleka". Radość, taniec, wspólna zabawa i doskonałe towarzystwo - to nalepsze antidotum na długie, zimowe wieczory. Słuchacze UTW wiedzą co robić, by uśmiech wciąż gościł na twarzach.  

 

A na zakończenie Karnawału słuchaczy UTW Akademii WSB zapraszamy na Bal Karnawałowy do Hotelu Holiday Inn - 4.03.2019 r. 

czytaj więcej o Potańcówka na 102, a przed nami jeszcze bal - Bal Karnawałowy UTW :)

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki - Kulig w Kubalonce jak marzenie

Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki
Hej, jadą w saniach panny, przy nich janosiki
Coraz który krzyknie nie wiadomo na co
Hej, echo odpowiada, bo mu za to płacą


Słowa z piosenki Skaldów - Z kopyta kulig rwie, z kopyta rwie - to motto sobotniej wycieczki słuchaczy UTW Akademii WSB do Wisły. Opłaciło się wstać wcześniej w sobotni ranek, aby przeżyć cudowny dzień w gronie przyjaciół i w pięknej zimowej scenerii. Wisła przywitała nas zaspami śniegu, mrozem i zamiecią, to jednak nikogo nie odstraszyło.         


czytaj więcej o Ciągną, ciągną sanie, góralskie koniki - Kulig w Kubalonce jak marzenie

Bogata końcówka STYCZNIA 2019

Ostatnie dni stycznia zapowiadają się bardzo ciekawie i intensywnie dla słuchaczy UTW Akademii WSB. Serdecznie zapraszamy na: 

 

26.01. - Kulig Kubalonka g.8.00

29.01. - Potancówka UTW g. 16.30 

30.01. - Jasełka i wspólne kolędowanie - "Zatrzymajmy Boże Narodzenie" g.16.30

31.01. - Senior Cafe Extra - WIECZÓR GRECKI - prezntacja Grecji wraz z poczęstunkiem specjalności greckich g.15.00

31.01. - WYKŁAD - "Ignacy Jan Paderewski - artysta i polityk" / prof.dr hab. Dariusz Ziółek g.16.30

czytaj więcej o Bogata końcówka STYCZNIA 2019

Magiczny dzień we Wrocławiu - zaproszenie na wycieczkę

Zapraszamy serecznie słuchaczy UTW Akademii WSB na jednodniową wycieczkę do miasta tajemniczych krasnali - do Wrocławia. W programie wyjazdu znajdzie się m.in. wizyta w Centrum nauki i wiedzy o wodzie - HYDROPOLIS, wspólny obiad, zwiedzanie miasta z lokalnym przewodnikiem. Osoby chętne będą miały możliwość zwiedzenia Panoramy Racławickiej. Bądzie także czas na spokojny spacer po wrocławskim rynku.

czytaj więcej o Magiczny dzień we Wrocławiu - zaproszenie na wycieczkę

Wypoczynek dla seniorów nad morzem!

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB we współpracy z Nadwiślańską Agencją Turystyczną zapraszają słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB do spędzenia niezapomianych chwil nad Bałtykiem. Tym razem grupa aktywnych seniorów wyjedzie do Jarosławca oraz uzdrowiska Dąbki. Zachęcamy do zapoznania sie z propozycjami wspólnego wypoczynku. 

czytaj więcej o Wypoczynek dla seniorów nad morzem!

Najlepsi dziadkowie na świecie - To WY :)

"Dziadkowie są trochę rodzicem, trochę nauczycielem, i trochę najlepszym przyjacielem..."

 

Z okazji Święta Babci i Dziadka - wszystkim Słuchaczom UTW Akademii WSB, którzy pełnią tą zaszczytną funkcję - skladamy najserdeczniejsze życzenia - niech uśmiech zawsze gości na Waszych twarzach! 

 

Akademia WSB - Dział Kształcenia Ustawicznego wraz z Zarządem UTW

czytaj więcej o Najlepsi dziadkowie na świecie - To WY :)

Jasełka i wspólne kolędowanie - Zatrzymajmy Boże Narodzenie

Chociaż czas kolędowania pomału już dobiega końca i pędem wkraczamy w Nowy Rok 2019 - chcielibyśmy zatrzymać na dłużej ciepło, seredczność oraz atmsferę bożonarodzeniową. Dlatego zapraszamy seredcznie na Jasełka i wspólne kolędowanie, które odbędzie się 30 stycznia 2019 r. w Akademii WSB. Jesełka przedstawią dzieci z parafii św. Rafała Kalinowskiego z Dąbrowy Górniczej. Z pewnoscią będzie to okazja, by jeszcze na moment zatrzymać się, zaczerpnąć i zabrać na cały długi rok atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Seniorzy poznali tajniki flebologii

16 stycznia 2019 r. w Akademii WSB odbył się kolejny wykład w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB. Tym razem o przyczynach powstawania żylaków a także o metodach i leczeniu chorób żył opowiedział dr n.med. Łukasz Szczygieł. 

czytaj więcej o Seniorzy poznali tajniki flebologii

Odlotowo i balowo - UTW Akademii WSB na wycieczce w Pyrzowicach

W śnieżną porę - 15 stycznia 2019 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB wybrał się na wycieczkę do Pyrzowic. Celem było odwiedzenie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach, zabytkowego kościoła św. Jakuba Apostoła w Sączowie oraz zaprzyjaźnionego UTW Tąpkowice. Pomimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych wycieczka udała się - nawet w 200%.

czytaj więcej o Odlotowo i balowo - UTW Akademii WSB na wycieczce w Pyrzowicach

Konkurs fotograficzny "Piękna nasza Polska cała"

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB ogłasza konkurs fotograficzny dla słuchaczy UTW woj.śląskiego pt. "Piękna nasza Polska cała". Konkurs rozegrany zostanie w trzech kategoriach: 1.architektura, 2.przyroda/natura, 3.pokolenie 50+ to My. Finał konkursu, wernisaż nagrodzonych prac oraz wręczenie nagród odbędzie się 27 marca 2019 r. w Akademii WSB. 

czytaj więcej o Konkurs fotograficzny "Piękna nasza Polska cała"

Szkolenia komputerowe dla Seniora 65+

Uniwersytet Trzeciego Wieku Akademii WSB poleca Seniorom, którzy ukończyli 65 lat na bezpłatne SZKOLENIA KOMPUTEROWE. Szkolenia będą realizowane w ramach projektu Śląska Akademia Senior@ od marca 2019 r. w  siedzibie Akademii WSB. Projekt jest realizowany przez Fundację Partycypacji Społecznej, a dofinanowany z Funduszy Europejskich.

 

Zapisy Seniorów 65+ w Biurze UTW Akademii WSB

czytaj więcej o Szkolenia komputerowe dla Seniora 65+

ANGIELSKI I NIEMIECKI DLA SENIORÓW- nabór na II semestr w Akademii WSB

Kursy językowe Akademii WSB dla Seniorów

 

Zapraszamy do zapisu na II semestr do grup językowych:

 

- grupa podstawowa języka angielskiego / mgr Anna Gnoińska - Szeliga, czwartek g.17.00/

- grupa podstawowa plus języka angielskiego / mgr Katarzyna Borzęcka, poniedziałek g.16.30

- grupa zaawansowana języka angielskiego /mgr Katarzyna Borzęcka,czwrtaek g. 16.30

 

- grupa podstawowa  języka niemieckiego / mgr Mariusz Jakosz, piątek g.16.00

 

czytaj więcej o ANGIELSKI I NIEMIECKI DLA SENIORÓW- nabór na II semestr w Akademii WSB

Warsztaty modowe - LEKCJA STYLU

W II semestrze zapraszamy słuchaczy UTW Akademii WSB na WARSZTATY MODOWE - LEKCJA STYLU, które poprowadzi Żaneta Manikowska /Professional Stylist&Coach 

 

"Styl. Tyle się o nim mówi, ale o co tak na prawdę w nim chodzi? Jaki styl pasuje do Ciebie? Czy będzie Ci w nim do twarzy? W kwestii stylu jest kilka żelaznych zasad, dzięki którym Twój wizerunek zawsze będzie spójny, niezależnie czy wybierzesz się na spotkanie w parku czy oficjalną uroczystość (...) "

 

    /Żaneta Manikowska/

czytaj więcej o Warsztaty modowe - LEKCJA STYLU

Jak nie zapomnieć o urodzinach żony?

Już od marca 2019 r. zapraszamy słuchaczy UTW Akademii WSB na warsztaty TRENING PAMIĘCI - które poprowadzi mgr Grażyna Morcinek-Kalita / trener technik pamięciowych. Podczas warsztatów słuchacze będą mogli zgłębić wiedzę odnośnie procesu zapamiętywania i zapominania, a przede wszystkim poznać i wykonać liczne ćwiczenia gimnastyki mózgu z użyciem mnemotechnik.

 

"Najlepszym sposobem zapamiętania daty urodzin swojej żony, jest raz o niej zapomnieć" /Joseph Cossman  :)

czytaj więcej o Jak nie zapomnieć o urodzinach żony?

Styczeń 2019 w UTW Akademii WSB

Pomału dobiega końca rok 2018, a UTW Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej patrzy już z ciekawością w kierunku roku 2019. 

 

STYCZEŃ 2019

08.01 - godz.15.00 SENIOR CAFE

godz. 16.30 WTORKOWY WYKŁAD - Misja Start-up! Lecimy na Marsa / mgr Dominik Penar

15.01 - KLUB PODRÓZNIKA AKADEMII WSB - Wycieczka do Pyrzowic / Lotnisko Katowice

16.01 - godz.16.30 WYKŁAD - Tajniki flebologii - żyły / dr n.med. Łukasz Szczygieł

22.01 - godz.16.30 - Myślące materiały /prof. Andrzej Katunin

26.01 - KLUB PODRÓZNIKA AKADEMII WSB - Wycieczka na Kubalonkę z Kuligiem

29.01 - Potańcówka UTW Akademii WSB

31.01 - WYKŁAD - "Ignacy Jan Paderewski - artysta i polityk" / prof.dr hab. Dariusz Ziółek

czytaj więcej o Styczeń 2019 w UTW Akademii WSB

Szczęśliwego Nowego Roku 2019

Z okazji nadchodzącego wielkimi krokami Nowego Roku 2019, pragniemy złożyć wszystkim Słuchaczom UTW Akademii WSB najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. Niechże ten Nowy Rok okaże się dla Państwa szczodrym i łaskawym we wszystkie wyżej wspomniane dary, Sylwester zaś niech będzie wyśmienitą i udaną zabawą. Do Siego Roku! 


Akademia WSB - Dział Kształcenia Ustawicznego wraz z Zarządem UTW

Wigilia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii WSB

18 grudnia 2018 r. słuchacze i przyjaciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB spotkali się aby w świątecznej atmosferze spędzić czas na wspólnym kolędowaniu. W uroczystej, międzypokoleniowej Wigilii, Władze Uczelni reprezentował dr Rafał Rębilas – Prorektor ds. współpracy międzynarodowej Akademii WSB.  

czytaj więcej o Wigilia w Uniwersytecie Trzeciego Wieku Akademii WSB

Z kopyta kulig rwie! Z kopyta kulig rwie - hej!

ZAPRASZAMY NA KULIG NA KUBALONKĘ

 

Klub Podróżnika UTW Akademii WSB 26 stycznia 2019 r. zaprasza na Kulig na Kubalonkę.

 

W programie :

- przejazd autokarem do Wisły, a następnie na Kubalonkę,

- kulig - saniami lub na wozach w zależności od pogody - trasa kuligu prowadzi lasami z Kubalonki przez Szarculę na Stecówkę.

- biesiada w kolibie na Kubalonce

- jak zawsze miłe niespodzianki

 

Wyjazd ok. godz. 8.00 spod Akademii WSB

Powrót ok. godz. 18.30 

 

czytaj więcej o Z kopyta kulig rwie! Z kopyta kulig rwie - hej!

VI Ogólnopolska Olimpiada Zimowa Senioriada na Podhalu

VI Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu

 

Rabka Zdrój , 25 – 26 lutego 2019 r.

 

25-26 lutego 2019 r. w Rabce Zdrój odbędzie się VI Ogólnopolska Olimpiada Zimowa Senioriada na Podhalu, na którą wzorem lat ubiegłych  planuje wyjazd grupa słuchaczy UTW Akademii WSB.  Celem SENIORIADY jest integracja studentów UTW, wymiana doświadczeń, sportowa rywalizacja oparta na zasadach "fair play", wspieranie aktywnego trybu życia seniorów oraz promocja Podhala.

 

Do wyjazdu zapraszamy zarówno zawodników jak i kibiców.

Zapisy  oraz bliższe informacje w Biurze UTW Akademii WSB

czytaj więcej o VI Ogólnopolska Olimpiada Zimowa Senioriada na Podhalu

Strona: Strona 1 | Strona 2 | Strona 3 | Strona 4 | Strona 5 | Strona 6 | Strona 7 | Strona 8 | Strona 9 |

Pliki do pobrania 

Nasi partnerzy