Akademia Administratorów CISCO

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej zaprasza na studia podyplomowe:

AKADEMIA ADMINISTRATORÓW CISCO - Nowość!

Atuty kierunku:

- Treści dostosowane dla osób mających niewielkie doświadczenie

- Pełne przygotowanie do egzaminu certyfikującego Cisco Certified Network Associate Dostęp do uznanego i wypełnionego materiałami multimedialny systemu własnego nauczania

- Zajęcia prowadzone przez certyfikowanych instruktorów Cisco

- Bogate wyposażenie laboratoriów w różnorodny sprzęt sieciowy

- Uczestnicy otrzymują przyjazne oprogramowanie do symulacji wszelkiego sprzętu na własnym komputerze (Cisco Packet Tracer)

- Uczestnicy otrzymują specjalne certyfikaty poświadczające nabycie odpowiednich umiejętności w ramach kursu

Rekomendacja:

"W ramach >>Akademii Administratorów Cisco<< słuchacze mają do dyspozycji bardzo różnorodne środowisko sieciowe, symulator do ćwiczeń własnych, wypełnione ciekawymi treściami materiały dostępne online, a także pomoc w nauce i doświadczenie, również praktyczne, instruktorów Cisco. Studia "Akademia Administratorów Cisco" mogę z pełną odpowiedzialnością polecić jako zajęcia, w ramach których bardzo wielu moich kursantów zdobyło nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim umiejętności praktyczne, pozwalające im poprawić swoją pozycję na rynku pracy. Wiem o tym, ponieważ nierzadko byli studenci odwiedzają Akademię Cisco, wspominając ją bardzo pozytywnie, często również opowiadając o sytuacjach w życiu zawodowym, gdy wyniesione z zajęć kompetencje pomogły im w rozwoju kariery. Cenię przyjazną atmosferę na zajęciach, ale to właśnie świadomość wkładu w rozwój umiejętności studentów jest dla nas najważniejsza."

dr inż. Maciej Rostański
Certyfikowany Instruktor Akademii Cisco Kierownik Akademii Lokalnej Cisco przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Cel:

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności z zakresu projektowania, administracji i usuwania problemów sieci komputerowych, ze szczególnym naciskiem na technologie sieci lokalnych przewodowych i bezprzewodowych, opartych o wiodące na świecie technologie Cisco. Studia przeznaczone są dla osób, chcących zdobyć profesjonalne kwalifikacje w dziedzinie zarządzania systemami i sieciami komputerowymi, administracji urządzeniami, a także chcących rozwinąć swoje kompetencje w tej dziedzinie.

Słuchacze opanowują podstawową wiedzę na temat teorii i praktyki działania lokalnych, prostych i rozbudowanych, jak i rozległych sieci komputerowych oraz Internetu, wykorzystujących nowoczesne rozwiązania stosowane obecnie. Znają zasady działania podstawowych usług sieciowych, sposobu komunikacji, podstawowe protokoły sieci TCP/IP oraz zasady działania podstawowych urządzeń obsługujących owe sieci. Potrafią stosować ogólną  terminologię z zakresu sieci przełączanych, routowanych i rozległych, jak też usług przez nie realizowane. Posiadają kompetencje w zakresie przygotowania i przeprowadzenia doświadczalnej konfiguracji intersieci oraz jej symulacji przy użyciu specjalistycznego oprogramowania. Rozwijają umiejętności doboru odpowiednich technologii dla sieci rozległych w zależności od wymagań organizacji oraz możliwości technicznych i finansowych. Poznają metodologię pracy z sieciami lokalnymi (projektowanie, zarządzanie, rozwiązywanie problemów), jak też rutynowe metody konfiguracji i rozwiązywania problemów w sieciach rozległych. Specjalizacja w zakresie sieci komputerowych i obsługi urządzeń Cisco nie wymaga wykształcenia informatycznego. Daje natomiast możliwość realizowania się w wielu aspektach zastosowań technologii sieciowych – od projektowania i realizacji sieci dla małego i średniego biznesu lub przemysłu, poprzez analizę działania systemów i sieci komputerowych, do wdrażania aspektów bezpieczeństwa sieci i systemów.

Wykładowcy:

Zajęcia prowadzone przez znakomitych dydaktyków, praktyków, ekspertów z zakresu projektowania, administracji i usuwania problemów sieci komputerowych, ze szczególnym naciskiem na technologie sieci lokalnych przewodowych i bezprzewodowych:  Dr inż. Maciej Rostański,  Dr inż. Paweł Buchwald Dr inż. Paweł Świtała,  Mgr inż. Maciej Tomczak, Mgr inż. Piotr Kyrcz, Mgr inż. Paweł Bensel.

Kwalifikacje i kompetencje:

Studia pozwalają na zdobycie wiedzy w zakresie technologii i sposobu działania lokalnych i rozległych sieci komputerowych. Wśród umiejętności rozwijanych w ramach kierunku znajduje się m.in. konfiguracja routerów i przełączników sieciowych, obsługa systemów Linux, zabezpieczenia infrastruktury sieciowej, konfiguracja komputerów w sieciach IP i IPv6. Absolwenci kierunku będą przygotowani do pracy z sieciami komputerowymi obsługującymi różne systemy komputerowe, a wiedza i umiejętności przekazywane podczas studiów, jak zagadnienia adresacji, planowanie routingu, obsługa przełączania w sieciach, konfiguracja usług sieciowych, są podstawowe i pożądane dla wielu pracodawców z branży informatycznej. Program studiów jest w pełni zgodny ze światowo znanym, rozwijanym i zaadoptowanym przez najważniejsze uczelnie krajowe i zagraniczne kursem Cisco Certified Network Academy.

W programie:

1. Podstawy działania sieci komputerowych

2. Podstawowe protokoły sieci lokalnych

3. Protokoły routingu

4. Routing w sieciach lokalnych TCP/IP

5. Pracownia problemowa

6. Podstawy obsługi systemów Linux

7. Budowa i obsługa sieci przełączanych

8. Bezpieczeństwo sieci – techniki ACL

9. Sieci VLAN

10. Sieci oparte o STP

11. Technologie sieci rozległych