17.10.2022

Inauguracja Roku Akademickiego 2022/2023 w Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Akademii WSB

W dniu 15.10.2022r. studenci z 65 krajów świata, w tym z Polski uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki w  Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Akademii WSB. Inauguracja Roku Akademickiego w Akademii WSB rozpoczęła się wykonaniem hymnu Gaudeamus Igitur!

Studenci z 65 krajów świata, w tym z Polski uroczyście rozpoczęli nowy rok akademicki w  Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Akademii WSB.
Inauguracjacja Roku Akademickiego w Akademii WSB rozpoczęła się wykonaniem hymnu Gaudeamus Igitur!

W swoim przemówieniu Prorektor ds. nauki i kształcenia – prof. Katarzyna Szczepańska-Woszczyna nawiązała do wybitnych wyników Akademii WSB osiągniętych w roku poprzednim oraz do strategii Uczelni, która wpisuje się w cele zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Wykład inauguracyjny pt. „O potrzebie badań bezpieczeństwa” wygłosił prof. dr hab. Bernard Wiśniewski – Członek Rady Doskonałości Naukowej, Członek Rady Naukowej Szkoły Doktorskiej Akademii WSB.

Z okazji uroczystości, na ręce JM Rektor spłynęły liczne laudacje okolicznościowe, w tym od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzeja Dudy.

W uroczystości Inauguracji wzięło udział blisko 250 osób w formie stacjonarnej, w tym ponad 60 zaproszonych przedstawicieli: administracji rządowej i instytucji centralnych, korpustu dyplomatycznego, władz wojewódzkich, samorządowych i metropolitalnych, uczelni wyższych, instytucji naukowych, służb mundurowych, praktyki gospodarczej, instytucji wyższej użyteczności publicznej, oświaty, kultury, organizacji społecznych, partnerskich szkół średnich i podstawowych oraz reprezentanci duchowieństwa.

Najważniejszym momentem uroczystości była immatrykulacja, podczas której studenci studiów I i II stopnia, studenci zagraniczni złożyli ślubowanie przed dr hab. Katarzyną Szczepańską-Woszczyną, prof. AWSB - Prorektor ds. Nauki i Kształcenia w Akademii WSB, która również dopełniła Aktu immatrykulacji.

Akademia WSB to jedyna uczelnia, która nagradza wybitnych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa. Laureatami tych prestiżowych nagród są osoby zaangażowane w działania na rzecz promowania otwartości na poznawanie i zdobywanie wiedzy oraz kształtowanie postaw patriotycznych i budowanie przyjaznych relacji.

Statuetkę „Edukatora” zaprojektował i wykonał krakowski Artysta – Rzeźbiarz – Pan Andrzej Zaradkiewicz. Statuetka przedstawia postaci symbolizujące znaczenie edukacji dla rozwoju współczesnego świata.

Tytuł oraz statuetkę „Edukatora dla bezpieczeństwa”, za profesjonalizm, umiędzynarodowienie, jakość i idę powszechności edukacji dla bezpieczeństwa, otrzymał nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, prof. Uczelni – JM Rektor – Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Po raz 22. wręczone zostały wyróżnienia „Lidera Roku”. Laureatami tej prestiżowej nagrody są absolwenci, którzy uzyskali w trakcie wszystkich lat studiów najwyższe średnie ocen, a także wyróżnili się aktywną i znaczącą działalnością naukową, społeczną, kulturalną na rzecz społeczności akademickiej. Tytuł oraz statuetkę „Lidera Roku 2022” otrzymała Wiktoria Kolano - absolwentka studiów II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe - Zastępca Przewodniczącego Samorządu Studenckiego Akademii WSB oraz Przewodnicząca Międzynarodowego Koła Naukowego Bezpieczeństwa „Save the World", a także Anna Lech - absolwentka studiów II stopnia na kierunku Logistyka, członkini Studenckiego Koła Naukowego IT Logis oraz Koła Nauk o Zdrowiu.

Podczas uroczystości wręczone zostały również nagrody Rektora za działalność naukową i organizacyjną na rzecz Akademii WSB, które otrzymali:

• dr hab. Łukasz Wróblewski, prof. AWS
  • dr inż. Karol Jędrasiak
  • dr Krzysztof Wrana
  • dr Dariusz Szydłowski

Studenci Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB zostali wyróżnieni za aktywność i zaangażowanie oraz działalność organizacyjną na rzecz rozwoju Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB, wyróżnienia otrzymali:

• Wiktoria Skórzewska
  • Katarzyna Czarnota
  • Paulina Szemberg
  • Michał Kluza

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu w murach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Wszystkim studentom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, nieustającej odwagi w wyznaczaniu życiowych celów, wytrwałości i cierpliwości w ich osiąganiu oraz wielu prawdziwych przyjaźni na całe życie.