06.03.2015

7 marca - Dzień Otwarty Studiów Podyplomowych WSB w Olkuszu

W sobotę 7 marca wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów podyplomowych w Wydziale Zamiejscowym w Olkuszu Wyższej Szkole Biznesu zapraszamy do udziału w „Dniu Otwartym Studiów Podyplomowych”.

Kandydaci na studia będą mieli okazję wziąć udział w prezentacji różnych kierunków studiów, spotkać się z wykładowcami oraz uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez ekspertów Centrum Studiów Podyplomowych i Szkoleń WSB

Sprawdź warsztatową formę pracy na studiach podyplomowych w WSB.

Spotkaj innych uczestników zainteresowanych podjęciem studiów podyplomowych. Buduj sieć kontaktów, która w życiu i biznesie często decyduje o sukcesie. Poznaj ludzi takich jak Ty. Otwartych na nową wiedzę, odważnie stawiających na rozwój i inwestycję w Siebie - jedyną, która zawsze przynosi korzyści.

Zobacz z bliska jak wygląda nasza Uczelnia. Sprawdź w jakiej formie i w jakich warunkach odbywają się zajęcia dla słuchaczy studiów podyplomowych. Poznaj ekspertów, którzy prowadzą zajęcia na studiach podyplomowych WSB. Warsztat będzie doskonałą okazją by odbyć indywidualne konsultacje dotyczące programu i warunków studiowania.

FORMULARZ REJESTRACYJNY

7 marca 2015
Dzień Otwarty Studiów Podyplomowych - Wydział Zamiejscowy w Olkuszu

Rozpoczęcie godz. 10:00

Warsztat godz. 10:00 - 11:00
Propozycje ćwiczeń emisyjnych dla dzieci

Krótkie wprowadzenie do zagadnienia emisji i higieny głosu u dzieci. Działania profilaktyczne. Praktyczny zestaw ćwiczeń głosowych w formie ciekawych i atrakcyjnych dla dzieci zabaw.

dr Elżbieta  Skrzypiec-Kucharzewska

dr Elżbieta Skrzypiec-Kucharzewska - logopeda, praktyk z zakresu diagnozowania i metod wspomagania rozwoju dzieci z zaburzeniami w rozwoju mowy i języka.

Warsztat godz. 11:00 - 12:00
Uczeń z autyzmem wysoko funkcjonującym i Zespołem Aspergera w szkole.

Treści warsztatu :

• Jak widzi świat osoba z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
  • Jak dostosować środowisko domowe i szkolne do potrzeb ucznia z wysoko funkcjonującym autyzmem i Zespołem Aspergera
  • W jaki sposób radzić sobie z trudnymi zachowaniami osób ze spektrum autyzmu – zagadnienia praktyczne
  • Najnowsze zmiany w klasyfikacji zaburzeń ze spektrum autyzmu.

mgr Jolanta  Gęsiarz

mgr Jolanta Gęsiarz − magister pedagogiki specjalnej, trener i specjalista w dziedzinie zaburzeń ze spektrum autyzmu, autorka wielu publikacji z tej dziedziny. Pracuje w Zespole Poradni Psychologicznych, gdzie zajmuje się diagnozą oraz terapią indywidualną i grupową dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prowadzi wczesne wspomaganie rozwoju oraz grupy wsparcia dla rodziców dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zajmuje się też psychoedukacją i doradztwem dla nauczycieli. W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzi zajęcia na kierunku: Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia - studia kwalifikacyjne.

Warsztat: godz. 12:30 - 13:30
Spektrum autyzmu-stereotypy a fakty. Wielospecjalistyczna pomoc

Warsztaty mają na celu wyposażyć słuchaczy w wiedzę dotyczącą spektrum autyzmu. Przekazanie informacji na temat istoty autyzmu, etiologii, objawów. Ukazanie możliwości systemowego oddziaływania na osoby autystyczne, potrzebujące pomocy wielospecjalistycznej. Zapoznanie się z informacjami dotyczącymi oddziaływań wychowawczych, rewalidacyjnych, kompensacyjmo-korekcyjnych. Przekazanie informacji na temat wczesnej interwencji, wielostronnego wspierania rozwoju dziecka autystycznego. Przedstawienie metod nowatorskich w pracy z dzieckiem autystycznym - delfiniterapia, mikropolaryzacja, neurobiofeedback.

mgr Beata Zawiślak

mgr Beata Zawiślak - pedagog, wykładowca uczelniany, autorka książki Dziecko autystyczne. Prawdziwa opowieść o Maciusiu. Wyd. Impuls, Karków,2012. Kilkunastoletni praktyk w pracy z osobami z deficytami rozwojowymi, odbyte szkolenia dotyczące zagadnień autyzmu - Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą w Warszawie, Fundacji Prodeste Opole. Małopolski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, szkolenia u dr Masgutowej dotyczące integracji odruchów, aktywne uczestnictwo w sympozjach, konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych dotyczących zagadnień autyzmu.