23.01.2018

Dzień Bezpłatnych Szkoleń w Olkuszu

03 lutego 2018 r. w Wydziale Zamiejscowym WSB w Olkuszu odbędzie się Dzień Bezpłatnych Szkoleń. Inicjatywa powstała z myślą o osobach pragnących poszerzyć swoje kompetencje i rozwinąć umiejętności. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy praktyczne szkolenia

z obszarów w zakresie, których Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej prowadzi studia podyplomowe. Szkolenia prowadzone są przy pomocy nowoczesnych metod dydaktycznych

i opierają się przede wszystkim na praktycznej wiedzy naszych ekspertów.

Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wypełnić krótki formularz znajdujący się przy opisie wybranego szkolenia

Szkolenia odbywają się w 2 województwach w 5 miastach: Dąbrowie Górniczej, Olkuszu, Krakowie, Cieszynie oraz w Żywcu. Szczegółowy program Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń . W poprzedniej edycji Tygodnia Bezpłatnych Szkoleń wzięło udział ponad 5000 uczestników !

Temat szkolenia: Sala Doświadczania Świata – miejscem kreatywnych zajęć pobudzających zmysły dziecka

Termin szkolenia: 03.02.2018 r. godz. 9.00-11.00

Podczas szkolenia uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu wykorzystania Sali Doświadczania Świata w terapii dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz organizacji zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Zostaną przedstawione propozycje ćwiczeń i zabaw stymulujących rozwój dziecka oraz zmysły.

Prowadząca: Marta Ir – Terapeuta, pedagog specjalny z ponad 25 letnim stażem, specjalista w zakresie pracy z dziećmi z autyzmem. Wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Wesołe Słoneczka”

z oddziałami integracyjnymi w Katowicach.

Proponowane kierunki:

Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika) – studia kwalifikacyjne
Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej – studia kwalifikacyjnych
Kwalifikacyjne pedagogiczne studia podyplomowe
Terapia pedagogiczna z elementami rewalidacji
Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne – studia kwalifikacyjne

Zarejestruj sią na szkolenie

Temat szkolenia: Organizacja szkolenia specjalnego i pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu, szkole, placówce

Termin szkolenia: 03.02.2018 r. godz. 11.00-13.00

Podczas szkolenia poruszane zostaną następujące kwestie:

1. kształcenie specjalne dzieci i uczniów niepełnosprawnych, zagrożonych niedostosowaniem i niedostosowanych społecznie-regulacje prawne, WOPFU, IPET, rewalidacja, PPP,
  2. udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach, szkołach, placówkach-przepisy prawne, dokumentowanie,
  3. kwalifikacje nauczycieli i specjalistów.

Prowadzący: Adam Spendel – psycholog, socjoterapeuta, logopeda, surdopedagog, tyflopedagog, terapeuta pedagogiczny w poradni psychologiczno-pedagogicznej, przedszkolu oraz w Zespole Szkół w Siemianowicach Śląskich. Koordynator pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu, szkole, placówce. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie diagnozowania dzieci i młodzieży oraz w udzielaniu im wsparcia.

Terapia pedagogiczna z elementami rewalidacji
Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe – diagnoza i terapia – studia kwalifikacyjne

Zarejestruj sią na szkolenie

Temat szkolenia: Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej

Termin szkolenia: 03.02.2018 godz. 13.00-15.00

Proponowane kierunki:
Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej
Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
Terapia manualna

Prowadzący: Wojciech Sowiński – nauczyciel języka angielskiego z ponad 20-letnim stażem. Wieloletni pracownik dydaktyczny w Wyższej Szkole Biznesu; certyfikowany egzaminator egzaminu TOEIC. Wieloletni koordynator wymian międzynarodowych ze szkołami z Belgii, Włoch, Portugalii, Finlandii, Norwegii, organizowanymi w ramach programu Comenius, obecnie Erasmus+ . Jest również egzaminatorem egzaminu maturalnego z języka angielskiego. Prowadzi zajęcia na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Biznesu w zakresie „Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej”. Podczas warsztatów przybliży program studiów; przedstawi wymagania dotyczące poziomu znajomości języka angielskiego.

Proponowane kierunki studiów podyplomowych:

Język angielski w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej – studia kwalifikacyjne
Terapia pedagogiczna z elementami rewalidacji – studia kwalifikacyjne

Zarejestruj sią na szkolenie

Temat szkolenia: Trendy i wyzwania e-commerce

Termin szkolenia: 03.02. godz. 11.00-13.00

W 1966 r., magazyn Time  napisał: „Sprzedaż wysyłkowa nie ma przyszłości, kobiety lubią wychodzić z domu na zakupy i wybrzydzać”.  Rozwój e-commerce, pokazał jak bardzo ta opinia była nietrafiona. W obecnych, cyfrowych czasach, możliwości handlowe są w zasadzie nieograniczone. Łatwość  zamawiania, z dowolnego miejsca i urządzenia, zdecydowanie przemawia za wykorzystaniem tego sposobu nabywania produktów. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane obecne trendy, najlepsze praktyki sklepów internetowych oraz  omówione zostanie studium przypadku.

Prowadząca: Agnieszka Dymek – Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Menedżer z ponad 20 –letnim doświadczeniem w branży logistycznej. Podczas swojej kariery zawodowej brała udział w wielu projektach związanych z implementacją nowych rozwiązań logistycznych. Była odpowiedzialna m.in.za budowanie i tworzenie długotrwałych relacji z kontrahentami, wdrażanie standardów CS, organizację, nadzór i koordynację Zespołu Obsługi Klienta oraz tworzenie i realizowanie planów budżetowych.

Menedżer logistyki
Logistyka i spedycja dla nauczycieli
Akademia menedżera sprzedaży