Eksperci Wydziału Zamiejscowego w Olkuszu Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej zapraszają na Dzień Bezpłatnych Szkoleń, który odbędzie się w sobotę, 17 września 2016 roku. Podczas zajęć wykładowcy studiów podyplomowych WSB będą dzielić się z słuchaczami praktyczną wiedzą i doświadczeniem. Skorzystaj z niepowtarzalnej okazji!
Prezentacja "Logopedia dziś” kierowana jest do osób zainteresowanych studiowaniem tematu. Ma na celu ukazanie współczesnego obrazu logopedii- jej przedmiotu badań i kierunków rozwoju. Bazując na przykładach autorka przybliża obszary działań logopedy w zakresie profilaktyki logopedycznej i terapii wybranych zaburzeń mowy.
Termin szkolenia: 17.09.2016, godz. 9.00-10.00
Dziedzina: Logopedia
Prowadząca:
mgr Danuta Karaś - absolwentka studiów pedagogicznych i logopedycznych w Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Podyplomowych Studiów z Neurologopedii na Uniwersytecie M.C. Skłodowskiej w Lublinie. Aktywna zawodowo od 2002/ praca na stanowisku logopedy w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej , Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej , szkolnictwie specjalnym i szpitalu na oddziale neurologicznym/. Aktualnie jest pracownikiem Polskiego Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Krakowie oraz wykładowcą w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej na kierunku „ Logopedia”. Autorka artykułów logopedycznych. Specjalizuje się w diagnozie i terapii neurologopedycznej osób dorosłych cierpiących na złożone zaburzenia mowy , w tym dyslalii u dzieci.
Termin szkolenia: 17.09.2016, godz. 10.00-11.00
Dziedzina: Logopedia
Prowadzący:
mgr Józef Oczadły – logopeda, nauczyciel akademicki, pełni funkcję logopedy w ośrodkach rehabilitacyjno-oświatowych , ośrodkach terapii nerwic, w przedszkolach , szkołach, w Poradniach Psychologiczno- Pedagogicznych. Zajmuje się terapią zaburzeń mowy , jąkaniem, wadami wymowy, terapią afazji, leczeniem dysfunkcji mowy, dykcją. Prowadzi badania diagnostyczno- logopedyczne , prelekcje dla rodziców i Rad Pedagogicznych, konsultacje dla logopedów ,spotkania dla nauczycieli nauczania zintegrowanego mające na celu podnoszenie ich wiedzy w zakresie problematyki logopedycznej. Nagodzony w 2014 roku za wieloletnią wybitną działalność na rzecz śląskiego środowiska logopedycznego.
Warsztaty mają na celu wyposażyć słuchaczy w wiedzę dotyczącą spektrum autyzmu. Przekazanie informacji na temat istoty autyzmu, etiologii, objawów. Ukazanie możliwości systemowego oddziaływania na osoby autystyczne , potrzebujące pomocy wielospecjalistycznej. Zapoznanie z informacjami dotyczącymi oddziaływań wychowawczych, rewalidacyjnych, kompensacyjno-korekcyjnych. Przekazanie informacji na temat wczesnej interwencji , wielostronnego wspierania rozwoju dziecka autystycznego. Przedstawienie metod nowatorskich w pracy z dzieckiem autystycznym – delfini terapia, mikropolaryzacja , neurobiofeedback.
Termin szkolenia: 17.09.2016, godz. 11.00-12.00
Dziedzina: Pedagogika
Prowadząca:
mgr Beata Zawiślak – pedagog, wykładowca akademicki, autorka książki „ Dziecko autystyczne. Prawdziwa opowieść o Maciusiu.” Wyd. Impuls, Kraków, 2012. Kilkuletni praktyk w pracy z osobami z deficytami rozwojowymi, absolwentka Studiów Podyplomowych Uniwersytetu Śląskiego kierunku Psychologia Zachowań Społecznych , odbyte szkolenia dotyczące zagadnień autyzmu- Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą w Warszawie, Fundacji Prodeste w Opole, Małopolski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, szkolenia u dr Masgutowej dotyczące integracji odruchów., Aktywne uczestnictwo w sympozjach, konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych dotyczące zagadnień autyzmu.
Termin szkolenia: 17.09.2016, godz. godz.10.00—11.00
Dziedzina: Finanse
Prowadząca:
dr Agnieszka Jachowicz – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie w roku 2009 uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych na wydziale Finansów. Obecnie pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w Katedrze Przedsiębiorczości Międzynarodowej i Finansów. Autorka wielu publikacji naukowych z dziedziny finansów, w tym finansów jednostek samorządowych, finansów przedsiębiorstw oraz finansów Unii Europejskiej. Kierownik projektu realizowanego w ramach Stypendium „Dla Młodych Doktorów” przyznawanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Praktyk w prowadzeniu rachunkowości oraz wieloletni pracownik administracji samorządowej. Zdobyta praktyka w połączeniu z pracą naukową sprzyja specjalizacji w problematyce związanej z przedsiębiorstwami i samorządem terytorialnym.