Kierunek

BEZPIECZEŃSTWO NARODOWE - STUDIA I STOPNIA | KRAKÓW

W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

Zacznij swoją edukację z nami!
Wpisowe = 0 złotych. W celu zapisania się na studia wybierz specjalność po prawej stronie!

• Czego się nauczysz?

• pojęć związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz jego społecznych i politycznych uwarunkowań;
    • zasad funkcjonowania podmiotów związanych z bezpieczeństwem oraz zadań administracji publicznej w obszarze bezpieczeństwa narodowego, w tym instytucji Unii Europejskiej;
    • stosowania procedur bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w skali globalnej, regionalnej, narodowej i lokalnej;
    • rozwiązywania problemów bezpieczeństwa i konfliktów z zachowaniem zasad etyki zawodowej;
    • podstawowych działań i technik operacyjnych związanych ze zwalczaniem przestępczości.

W Akademii WSB od 9 lat funkcjonuje Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych, które realizuje kompleksowy program edukacyjny dla kandydatów do służby w Policji, Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Służby Celnej, Wojsku Polskim, Straży Pożarnej, Służby Więziennej i Specjalistycznych Uzbrojonych Formacjach Ochronnych. Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych jest także organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym (w 2021 roku wydarzenie odbyło się online), w ramach którego przewidziano liczne puchary, medale, trofea, a także Złote Indeksy dla uczniów. Zdobycie Złotego Indeksu umożliwia bezpłatne podjęcie studiów na kierunku Bezpieczeństwo narodowe w Akademii WSB!!!

• Uczymy praktycznie

Koncepcja kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe zakłada wysoki stopień upraktycznienia bazujący na specyficznych kompetencjach kadry akademickiej posiadającej zarówno dorobek naukowy w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie, jak i doświadczenie zawodowe zdobyte w praktyce mundurowej. Wśród naszych ekspertów znajdują się przedstawiciele m.in.: Komendy Głównej Policji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W Akademii WSB dzięki porozumieniu z Komendantem Głównym Policji z dnia 9 października 2012 roku absolwenci kierunku studiów Bezpieczeństwo narodowe, którzy zdecydują się na wstąpienie do Policji, odbędą skrócone szkolenie podstawowe. Podstawą prawną jest Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16 października 2010 r.

• Program studiów

Studia I-go stopnia (6 semestrów). Uzyskiwany tytuł zawodowy: licencjat.

Wybrane przedmioty w ramach treści podstawowych:

• współczesne systemy polityczne,
    • nauka o państwie i prawie,
    • geografia bezpieczeństwa,
    • podstawy kryminalistyki,
    • kryminologii i wiktymologii,
    • instytucje i źródła prawa w Polsce i UE.

Wybrane przedmioty w ramach treści kierunkowych:

• prawne i doktrynalne podstawy bezpieczeństwa i obronności państwa,
    • służby specjalne w bezpieczeństwie państwa,
    • przestępczość gospodarcza,
    • zarządzanie w sytuacjach kryzysowych,
    • bezpieczeństwo transgraniczne,
    • bezpieczeństwo ekologiczne środowiska.

Studenci kierunku Bezpieczeństwo narodowe mają unikalną możliwość uczestnictwa w programie ochotniczego szkolenia studentów w ramach Legii Akademickiej, które składa się z części teoretycznej oraz praktycznej i opracowany został w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego. Teoria modułu podstawowego oraz podoficerskiego obejmuje zajęcia z wykładowcami uczelni lub instruktorami z jednostek wojskowych w formie wykładów i pokazów jak również kilkanaście kursów samokształcenia studentów zamieszczonych na platformie e-learningowej. Legia Akademicka to przygoda, prestiż oraz nowe przyjaźnie zawarte podczas 6-tygodniowego szkolenia.

• Opłaty

Bezpieczeństwo narodowe - studia I stopnia ** Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3-4 Rata miesięczna Semestr 5-6 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 700 zł 780 zł 780 zł 780 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 650 zł 770 zł 770 zł 770 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

**Nie dotyczy cudzoziemców

Akademia WSB
    Wydział Zamiejscowy w Krakowie
    ul. Ułanów 3, 31-450 Kraków
    tel: 885 588 800 lub 32 111 01 01
    e-mail: krakow@wsb.edu.pl

Specjalista ds. studenckich i rekrutacji Wydziału Zamiejscowego w Krakowie
    Akademia WSB – Ewelina Kazienko
    e-mail: ekazienko@wsb.edu.pl

tel. 885 588 800, 32 111 01 01

Specjalista ds. studenckich i rekrutacji Wydziału Zamiejscowego w Krakowie
    Akademia WSB – Paulina Kliś
    e-mail: pklis@wsb.edu.pl

tel. 885 588 800, 32 111 01 01

Chcesz wiedzieć, co o tym kierunku sądzą inni studenci i absolwenci Akademii WSB? Posłuchaj naszego podcastu poświęconego właśnie „Bezpieczeństwu narodowemu”.