Specjalność

PSYCHOSEKSUOLOGIA - STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH WYŻSZE WYKSZTAŁCENIE | TYCHY

_____________________

Administratorem Twoich danych osobowych jest Akademia WSB. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ

• Czego się nauczysz?

Wybierając specjalność Psychoseksuologia student otrzyma najnowszą wiedzę z zakresu seksuologii, nauk medycznych i społecznych, umożliwiającą rozumienie rozwoju seksualnego człowieka, normy i patologii seksualnej, a także zdrowia seksualnego.

W trakcie edukacji studenci poznają zagadnienia związane z seksuologią rozwojową, kliniczną i sądową. Istotnym elementem kształcenia jest pogłębienie wiedzy dotyczącej diagnozy i leczenia zaburzeń seksualnych, typologii sprawców przemocy seksualnej czy płci kulturowej.

• Program studiów

Student wybierający Psychoseksuologię od szóstego semestru realizuje tzw. przedmioty specjalnościowe, wśród których będzie miał możliwość zapoznania się z różnymi nurtami terapii stosowanej przy leczeniu zaburzeń seksualnych. Wśród proponowanych zajęć można wymienić m.in.:

• Wprowadzenie do psychoseksuologii
    • Biologiczne podstawy seksuologii
    • Rozwój seksualny człowieka
    • Tożsamość płciowa i seksualna
    • Dysfunkcje i zaburzenia seksualne
    • Seksuologia kliniczna
    • Przemoc seksualna
    • Seksuologia sądowa
    • Typologia sprawców przestępstw seksualnych
    • Edukacja seksualna
    • Seksualność osób z niepełnosprawnością
  • Uczymy praktycznie

Student specjalności Psychoseksuologia będzie miał możliwość spotkań z praktykami, wśród których znajdują się wybitni specjaliści m.in. z psychologii, seksuologii, psychiatrii. W trakcie studiów zyska możliwość skorzystania z bogatej oferty wizyt studyjnych w ośrodkach terapeutycznych, interwencji kryzysowej czy placówkach ochrony zdrowia i systemu oświaty. Dzięki praktykom studenckim w rekomendowanych podmiotach zdobędzie najnowocześniejszą wiedzę z zakresu psychologii, która pozwoli mu jasno sprecyzować swoją ścieżkę kariery zawodowej, w tym specjalizacji i certyfikacji.

Specjalność Psychoseksuologia jest doskonałym przygotowaniem do rozpoczęcia 4-letniej specjalizacji z Psychoseksuologii i uzyskania tytułu specjalisty Psychoseksuologa (specjalizację można rozpocząć po uzyskaniu dyplomu psychologa).

• Rekomendacje

„Psychologia w Akademii WSB to kierunek dedykowany tym, którzy pragną poznać mechanizmy ludzkiego zachowania, ciekawe metody diagnozy psychologicznej, tajniki psychologii klinicznej czy psychologii osobowości. To również dobra atmosfera na zajęciach, sprzyjająca procesowi edukacji, a także spotkanie ze specjalistami w dziedzinie psychologii, psychologii klinicznej, psychoterapii, seksuologii i medycyny. Serdecznie zapraszam”.

Tomasz Kuta – psycholog, arteterapeuta, seksuolog i psychoterapeuta w trakcie edukacji, kieruje sekcją arteterapii klinicznej i artepsychoterapii Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich „Kajros”, menedżer kierunku Psychologia

„Specjalność Psychoseksuologia jest wyjątkową propozycją dla studentów kierunku Psychologia, w ramach podstawowego kształcenia przyszłych psychologów oferuje możliwość uzupełnienia swojej wiedzy i warsztatu praktycznego o zagadnienia związane z szeroko rozumianą seksualnością człowieka oraz możliwymi trudnościami i zaburzeniami w tej sferze funkcjonowania. Dla przyszłych praktyków psychologii jest to istotny obszar, z którym zetkną się w kontakcie z pacjentami. Absolwenci Psychologii ze specjalnością Psychoseksuologia będą również wartościowymi członkami zespołów zajmujących się holistyczną pomocą w sytuacji trudności w zakresie seksualności.”

dr n. o zdr. Daria Jorg – psycholog, specjalista psychoseksuologii, edukator seksualny, terapeuta par; prowadzi praktykę psychologiczną i psychoseksuologiczną; wykładowca na kierunku Psychologia

• Opłaty

Psychologia - studia jednolite magisterskie
    Semestr 1 Rata miesięczna Semestr 2 Rata miesięczna Semestr 3 Rata miesięczna Semestr 4 - 7 Rata miesięczna
    Studia dzienne (stacjonarne) 650 zł 280 zł* 820 zł 820 zł 820 zł
    Studia zaoczne (niestacjonarne) 600 zł 800 zł 800 zł 820 zł
    Czesne w miesiącach: lipiec, sierpień 220 zł 220 zł 220 zł 220 zł
    Opłata rekrutacyjna + legitymacja 107 zł

*Promocja "Wsparcie na starcie" w I semestrze studiów.