25.09.2016

26-27 września - Krakowski Salon Maturzystów - Perspektywy 2016

Już od jutra rozpoczynają się jedne z większych targów edukacyjno-informacyjnych w Krakowie. Do 30 września tegoroczni maturzyści muszą podjąć decyzję jakie przedmioty dodatkowe będą zdawać na maturze. Stąd termin Salonu Maturzystów, którego głównym celem jest doprowadzenie do „spotkania” matury ze studiami i ułatwienie tysiącom uczniów płynne przejście na kolejny etap kształcenia, rozwoju osobistego i kariery zawodowej.

26-27 września,

godz.  9:00-15:00,

Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 35

wstęp wolny

Zapamiętaj tę datę, bo to niepowtarzalna okazja aby w jednym miejscu spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami Uczelni z całego kraju, poznać ofertę szkół wyższych, nowe kierunki, warunki studiowania, perspektywy zatrudnienia. Specjalnie dla was eksperci okręgowych komisji egzaminacyjnych przygotowują prezentacje na temat matury z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Doradcy pomagają rozpoznać predyspozycje i wybrać optymalną ścieżkę ich rozwoju.

To wiedza na wagę życiowego sukcesu!

Krakowski Salon Maturzystów jest jednym z kilkunastu spotkań zorganizowanych w największych miastach i ośrodkach edukacyjnych w Polsce.

Zakończyło się już 12 z 16 tegorocznych Salonów Maturzystów Perspektywy 2016. Łącznie wzięło już w nich udział ok. 100 tys. uczniów najstarszych klas liceów i techników. Kampania trwa do końca września - w przyszłym tygodniu odbędą się jeszcze salony w Krakowie (UJ, 26-27.09), Wrocławiu (PWr., 28-29.09), Gdańsku (UG, 29-30. 09) i Opolu (PO, 30.09).

Podczas wykładów ekspertów OKE młodzież dowie się – z najlepszego źródła – jak będzie wyglądać egzamin maturalny - pozna wymagania maturalne, sposób oceniania prac i procedury egzaminacyjne. Natomiast uczelnie z całej Polski zaprezentują swoją ofertę kształcenia, zasady rekrutacji, nowe kierunki. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy Salonu będą dobrze przygotowani do roku maturalnego i do podjęcia przemyślanych decyzji dotyczących przyszłości.

Plan dnia jest napięty.

Punkty informacyjne ponad trzydziestu największych uczelni z całej Polski, wykłady ekspertów OKE w Krakowie, prezentujących zasady egzaminu maturalnego, konsultacje z ekspertami okręgowych komisji egzaminacyjnych i uczelniami, spotkania z doradcami zowodowymi, warsztaty, prezentacje, porady – tak będzie wyglądał tegoroczny Salon Maturzystów Perspektywy 2016.

Nie tylko dla maturzystów.

Salon Maturzystów nie ogranicza się jedynie do tegorocznych abiturientów. W kampanii edukacyjno-informacyjnej, która co roku we wrześniu odbywa się w głównych ośrodkach akademickich Polski, może wziąć udział każdy kto chciałby zmienić lub rozpocząć studia albo kontynuować naukę na studiach podyplomowych.  Salon odwiedzają zarówno maturzyści, jak i ich nauczyciele, dyrektorzy szkół, doradcy zawodowi, pedagodzy szkolni, rodzice.

Spotkacie się również z przedstawicielami WSB. Uczelnia zapewnia ciągłość uczenia. Z nami możesz rozpocząć przygodę począwszy od kursów przygotowawczych do matury a skończywszy na studiach doktoranckich czy pracy naukowej na Uczelni!

Nie zapomnij zaopatrzyć się w bezpłatny, praktyczny informator

Materiały dotyczące studiów na najlepszych uczelniach oraz praktyczny przewodnik-informator maturzystów pomoże w wyborze najlepszego miejsca do studiowania.

Wszystko o egzaminie maturalnym, wyborze kierunku studiów i uczelni, pierwszych krokach na studiach – to zawartość  „Informatora dla Maturzystów 2017” Perspektyw. Licząca prawie 300 stron publikacja jest kompendium wiedzy o ofercie i zasadach przyjęć na wszystkie polskie uczelnie na rok akademicki 2017/18. W wyborze najlepszego miejsca do studiowania pomoże Ranking Wyższych Uczelni i Ranking Kierunków Studiów, wskazujący wydziały, które kształcą najlepiej  -  szczegółowa analiza aż 47 najpopularniejszych kierunkach studiów!

Do zobaczenia. Widzimy się jutro!

/ek, 25.09.2016 r./