26.09.2017

30 października mija termin składania wniosków o stypendium

Uwaga Studenci. 30 października mija termin składania wniosków o stypendium.

O stypendium może się ubiegać student, który osiągnął średnią minimum 4.4 z dwóch kolejnych semestrów.
Komplet dokumentów należy złożyc w Dziekacie Wydziału w Krakowie  lub bezpośrednio w Dziale Pomocy Materialnej w nieprzekraczalnym terminie do 30 pazdziernika 2017 r.

Nie tylko naukowe.

Student może równocześnie ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z art. 181 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym o stypendium Rektora dla najlepszych studentów może ubiegać się student, nie wcześniej niż po zaliczeniu 1 roku studiów.
O stypendium można się ubiegać dwa razy w roku, po każdym semestrze.

Stypendia przyznawane są 10% najlepszych studentów na danym kierunku.
Wysokość stypendium zależy od ilości osób, które złożą podanie o przyznanie stypendium oraz uzyskanej przez nich śedniej.

O przyznaniu stypendium decyduje Komisja Stypendialna na podstawie listy rankingowej.

Informacje o przyznanych stypendiach zostaną ogłoszone w listopadzie.

Szczegółowe informacje dotyczące rodzaju i wysokości stypendium oraz wnioski do pobrania znajdują się na stronie.

UWAGA:

Studenci Wydziału Zamiejscowego w Krakowie skłądają wnioski w Dziekanacie Wydziału przy ul. Ułanów 3.

JAKIE STYPENDIA?

Stypendium Rektora dla najlepszych studentów
Wnioski należy składać w terminie: od 25 lutego 2017 r. do 31 marca 2017 r.

Stypendium socjalne oraz socjalne w zwiększonej wysokości
Wnioski należy składać w terminie: od 25 lutego 2017 r. do 31 marca 2017 r.

Stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych

Inne stypendia  i zapomogi

.  .  .

Kontakt z Działem pomocy materialnej WSB :

mgr Katarzyna Rycerz

Pełnomocnik Rektora ds. Stypendiów
tel: 32 295-93-66
e-mail: krycerz@wsb.edu.pl

mgr inż. Małgorzata Kamińska

Specjalista ds. stypendiów
tel: 32 295-93-66

e-mail: makaminska@wsb.edu.pl

.  .  .

Jakie kwoty?

Wysokość i ilość stypendiów przyznanych w ubiegłym roku akademickim znajduje się na stronie.

W roku akademickim 2016/2017 maksymalny dochód na członka rodziny studenta uprawniający do ubiegania się o stypendium socjalne wynosi 1051,70 zł netto.

Na jaki okres przyznawane jest stypendium?

Stypendium przyznawane jest na semestr i wypłacane przez 4 miesiace w semestrze.

W związku z powyższym wniosek o przyznanie stypendium należy składać co semestr.

Czy muszę złożyć wniosek aby otrzymać stypendium?

Tak, ponieważ stypendia są przyznawane na wniosek złożony przez Studenta.

Bądź na bieżąco.

Terminy składania wniosków stypendialnych w sem. zimowym i letnim w roku akademickim 2017/2018

Wnioski należy składać w terminie: od 18 września 2017 r. do 30 października 2017 r.

Wnioski do pobrania

/ek, 25.09.2017/