10.10.2016

31 października mija termin składania wniosków o stypendium.

Uwaga studenci II roku. 31 października mija termin składania wniosków o stypendium.

O stypendium może się ubiegać student, który osiągnął średnią minimum 4,5.
Komplet dokumentów należy złożyc w dziekacie Wydziału lub bezpośrednio w Dziale Pomocy Materialnej w nieprzekraczalnym terminie do 31 pazdziernika 2016 r.

Nie tylko naukowe.

Student może równocześnie ubiegać się o stypendium socjalne, stypendium Rektora dla najlepszych studentów oraz o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych.

Zgodnie z art. 181 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym o stypendium Rektora dla najlepszych studentów może ubiegać się student, nie wcześniej niż po zaliczeniu 1 roku studiów.
O stypendium można się ubiegać dwa razy w roku, po każdym semestrze.

Stypendia przyznawane są 10% najlepszych studentów na danym kierunku.
Wysokość stypendium zależy od ilości osób, które złożą podanie o przyznanie stypendium oraz uzyskanej przez nich śedniej.

O przyznaniu stypendium decyduje Komisja Stypendialna na podstawie listy rankingowej.

Informacje pod koniec listopada.

W roku akademickim 2016/2017 maksymalny dochód na członka rodziny studenta uprawniający do ubiegania się o stypendium socjalne wynosi 1043,90 zł netto.

Jakie kwoty?

Wysokość i ilość stypendiów przyznanych w ubiegłym roku akademickim znajduje się na stronie.

Na jaki okres przyznawane jest stypendium?

Stypendium przyznawane jest na semestr i wypłacane przez 4 miesiace w semestrze.

W związku z powyższym wniosek o przyznanie stypendium należy składać co semestr.

Czy muszę złożyć wniosek aby otrzymać stypendium?

Tak, ponieważ stypendia są przyznawane na wniosek złożony przez studenta.

Bądź na bieżąco.

Terminy składania wniosków stypendialnych w sem. zimowym i letnim w roku akademickim 2016/2017

Wnioski do pobrania

/ek, 10.10.2016 r./