28.01.2015

Centrum Autyzmu w Krakowie i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych partnerem WSB

Wspólne projekty naukowo-badawcze, realizacja specjalistycznych praktyk dla słuchaczy studiów podyplomowych a także podnoszenie kwalifikacji dla nauczycieli były głównym tematem spotkania w Specjalistycznym Ośrodku Szkolno Wychowawczym pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie, które odbyło się 27 stycznia 2015 r.

Na podstawie podspianego porozumienia słuchacze kwalifikacyjnych studiów podyplomowych "Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe - diagnoza i terapia" już od marca 2015 będą mogli odbywać specjalistyczne praktyki na wszystkich poziomach kształcenia realizowanych w Centrum.

SOSW Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych powstał w 2013 r. w wyniku połączenia trzech renomowanych szkół i placówek z długoletnią tradycją w edukacji uczniów niepełnosprawnych. Celem połączenia było zapewnienie miejsca nauki i terapii dla osób z autyzmem o różnym poziomie funkcjonowania i poziomie intelektualnym na wszystkich szczeblach edukacji.

W spotkaniu Centrum Autyzmu repreznetowane było przez Panią Dyrektor- mgr Urszulę Gurbę orazPanią Agnieszkę Garncarz. Wyższą Szkołę Biznesu
w Dąbrowie Górniczej reprezentował Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego - mgr Dominik Penar.