19.09.2016

Dzien Bezpłatnych Szkoleń WSB - podsumowanie

Nauczyciele, rodzice, studenci, słuchacze studiów podyplomowych oraz uczniowie - każdy, kto chiał podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć nowe umiejętności czy uczestniczyc w praktycznych warsztatach miał taką okazję podczas Dnia Bezpłatnych Szkoleń w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz z Wydzialach Zamiejscowych, m.in. w Krakowie.

Wydarzenie odbyło się w sobotę 17 września 2016 roku. Uczestnicy wydarzenia wybierali spośród kilkunastu, praktycznych, branżowych szkoleń m.in. z zakresu pedagogiki, oświaty, nowej kultry uczenia, nowoczesnych technologii, BHP, zarządzania, informatyki, transportu, przepisów prawa pracy, zdrowia, bezpieczeństwa, czasu wolnego, rozwoju osoistego, sprzedaży lub ekonomii.

Szkolenia prowadzili wykładowcy i eksperci Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, na co dzień wykładający na studiach podyplomowych.

Program szkoleń przygotowaliśmy tak, aby mogły z nich skorzystać zarówno osoby pracujące już w branży, które myślą o podniesieniu swoich kwalifikacji czy uzupełnieniu wiedzy o zmieniające się przepisy albo nowe trendy, ale także osoby, które myślą o zmianie zawodu czy awansie – mówi Dominik Penar, Prodziekan ds. kształcenia ustawicznego.

Dzień Bezpłatnych Szkoleń w WSB był również okazją, by zapoznać się z najnowszą ofertą studiów podyplomowych.

Do wyboru jest obecnie ponad 100 kierunków studiów z obszarów takich jak oświata, zarządzanie, coaching, sprzedaż, logistyka, transport, administracja, czy bezpieczeństwo, finanse oraz HR. Uczestnicy sobotnich, bezpłatnych szkoleń mieli okazję sprawdzić praktyczny model prowadzenia zajęć, oparty o case studies i gry decyzyjne, a przede wszystkim o branżowe doświadczenie naszych ekspertów – mówi dr Marcin Lis, Prorektor WSB ds. Rozwoju, koordynujący wydarzenie.

Dzień Bezpłatnych Szkoleń zorganizowano w WSB w Dabrowie Górniczej, w Krakowie, Cieszynie, Żywcu i Olkuszu.

W kolejnej edycji tego cyklicznego wydarzenia, w szkoleniach i warsztatach wzieło udział ponad 1000 osób.

Oprócz ciekawych wykładów uczstnicy wzięki udział w praktycznych warsztatach z rytmiki i tańca dzieci - dla nauczycieli oraz przeszli szkolenie pierwszej pomocy przedmdycznej i p.poż. z ratownikami medycznymi i oficerami ze Szkoły Aspiratntów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

/ek 19.09.2016 r./