22.04.2016

Dzień Otwarty dla Klas o Profilu Mundurowym

Już 26 kwietnia zapraszamy wszystkich zainteresowanych służbą w Wojsku, Policji, Straży Pożarnej a także przyszłych logistyków i inzynierów, którzy swoje zainteresowania wiążą z szerko pojętymi służbami mundurowymi do Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie.

Termin: WTOREK 26.04.2016

Godzina: 10:00-13:00.

Miejsce: ul. Ułanów 3, Kraków

Podczas Dnia Otwartego szereg atrakcji:

1. prezentacja nowoczesnych pracowni TECHNIKUM KOMUNIKACYJNEGO i ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ,
zwiedzanie szkoły, spotkania z nauczycielami oraz uczniami klas różnych specjalności (elektronika, transport kolejowy, mechatronika, pojazdy samochodowe, logistyka, informatyka)

2. IMPREZĘ PLENEROWĄ na boisku szkolnym, z udziałem przedstawicieli służb mundurowych (Wojska, Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, GSR WSB, CBiESM WSB)

- WOJSKO (pokaz sprzętu uzbrojenia osobistego, granatnika ppanc. SPG9d, zestawu PPK, moździerza, sprzętu łączności przewodowej i bezprzewodowej)

- POLICJA (pokaz pojazdów interwencyjnych oraz, technik operacyjnych; planowany również pokaz robota sapera)

- STRAŻ POŻARNA (pokaz punktu dekontaminacji skażeń chemicznych i radioaktywnych)

- STRAŻ OCHRONY KOLEI (pokaz sprawności funkcjonariuszy wykonujących zadania ochrony obiektów kolejowych, pokaz środków technicznego monitorowania szlaków kolejowych i obiektów kolejowych)

3. pokaz musztry uczniów klas logistyki mundurowej, walki wręcz, samoobrony; pokaz elementów szkolenia sanitarnego (działanie ratownika pola walki)

4. strzelanie z ASG (replika broni)

5. Dodatkowo GRUPA SZYBKIEGO REAGOWANIA WSB oraz  Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych Wyzszej Szkoły Biznesu zapraszają do specjalnej strzelnicy, gdzie można będzie spróbowac swych sił w strzelaniu i zapoznać sie z budową broni.

Na zakończenie - dla każdego wspaniała grochówka z wojskowego kotła!

Serdecznie zapraszamy!  Ciekawe kierunki czekają na Was! Przyjdź, zobacz, zdecyduj!