17.12.2016

DZIEŃ PRAKTYKA WSB - DZIEŃ LOGISTYKA 9.12.

W ramach wizyty studyjnej w przedsiebiorstwie produkcyjnym Studenci IV i V semestru Inżynierii Zarządzania o specjalnośćiach Logistyka i transport, Inżynier Jakośći oraz Inżynier BHP udali się na spotkanie z praktykami do najwięszych Firm w branzy logistycznej w woj. śląskim.

Odwiedzili m.in. Raben Sosnowiec oraz Centrum Logistyczne Maspex Tychy.

DZIEŃ LOGISTYKA – 9 grudnia 2016 r.

Godz. 7.15 Wyjazd studentów z Wydziału Zamiejscowego w Krakowie

Godz. 8.30-9.45 Wizyta studyjna w centrum logistycznym oraz magazynach wysokiego składowania – Raben Sosnowiec

Podczas wizyty studenci spotkają się z menadżerami działu spedycji a także zostaną zapoznani z systemem zarządzania magazynem wysokiego składowania. Zaprezentowane zostaną systemy zarządzania flotą samochodów ciężarowych o niskiej emisji CO2 (Firma korzysta z systemu satelitarnego pozycjonowania pojazdu GPS, za sprawą którego stale monitoruje proces realizacji transportów.  Samochody wyposażone są w komputery pokładowe, usprawniające kontakt z kierowcą i pozwalające na bieżący monitoring ładunku).

Godz. 10.30 – 13.30 Wizyta studyjna w magazynach wysokiego składowania oraz centrum logistyczne MASPEX (M-Logistic/Ekoland w Tychach)

Studenci będą mieli możliwość zwiedzenia najnowocześniejszego w tej części Europy Centrum Logistycznego M-Logistic w Tychach - bezobsługowego magazynu wysokiego składowania.

Centrum Logistyczne posiada 30 000 m.kw. powierzchni użytkowej. Dysponuje bardzo nowoczesnymi magazynami wysokiego składowania z prawie 55 000 miejsc paletowych, a docelowo liczba ta zwiększy się do 84 000. Centrum posiada 27 ramp, w tym 5 ramp załadunkowych, a aktualna ilość odbioru to prawie 6 000 palet na dobę (4 000 z zakładu produkcyjnego i 2 000 z zewnątrz). Możliwość załadunku i rozładunku to 240 samochodów (6.000 palet) na dobę. Centrum Dystrybucyjne M-Logistic korzysta z systemów klasy Warehouse Management System (WMS),  Transportation Management System (TMS) oraz Yard Management System (YMS). Całość systemów zarządzana jest przez Enterprise Resources Planning (ERP).

Godz. 14.00-16.30 Wizyta studyjna na linii produkcyjnej w Browarach Tyskich

Studenci zapoznani zostaną z procesem organizacji cyklu produkcyjnego oraz systemów zarządzania wykorzystywanych przez Kompanię Piwowarską SA. Podczas wizyty w Muzeum Piwowarstwa w Tychach zaprezentowane zostaną również etapy warzenia, butelkowania i degustacji piwa.

Godz. 18.00 Planowany powrót do Krakowa

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z WIZYTY