16.11.2023

Gala wręczenia Nagrody Samorządu Województwa Małopolskiego im. św. Jana Pawła II 'Veritatis Splendor".

W dniu 13.11.2023 r. w Filharmonii Krakowskiej po raz szósty wręczono Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego im. św. Jana Pawła II Veritatis Splendor. W tym roku wyróżnieni zostali: Fundacja „Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim”, Fundacja „Kromka Chleba” oraz Arcybractwo Miłosierdzia pw. Bogurodzicy NMP Bolesnej.

• Fundacja „Pomnik – Hospicjum Miastu Oświęcim” została powołana w 2001 roku i od tego czasu służy chorym w ostatnich chwilach jego życia, udziela kompleksowego wsparcia medycznego, a także psychologicznego rodzinom osób nieuleczalnie chorych.
  • Fundacja Kromka Chleba z Tarnowa, która powstała w 2003 roku, niesie bezinteresowną pomoc ludziom będącym w trudnej sytuacji życiowej, prowadzi także łaźnię dla bezdomnych, organizuje spotkania dla osób bezdomnych i ubogich, wspiera Wspólnotę Wieczernika „Cenacolo”, prowadzi Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz hospicjum stacjonarne Via Spei.
  • Arcybractwo Miłosierdzia pw. Bogurodzicy NMP Bolesnej w Krakowie realizuje misję niesienia pomocy osobom znajdującym się trudnej sytuacji życiowej. Jest to zarówno pomoc doraźna jak i długoterminowa, w formie zakupów lub dokonanie opłat za czynsz lub media, zakupu akcesoriów medycznych lub rehabilitacyjnych, dofinansowanie do terapii czy pomoc prawna. Pomaga także ubogiej młodzieży studenckiej wydając 100 obiadów dziennie.

Drugą część Gali uświetniła Orkiestra Filharmonii Krakowskiej wykonując dzieła W.A. Mozarta oraz F.J. Haydna.

Akademię WSB na tej uroczystości reprezentowała Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Anna Kosiorowska.