03.11.2015

Inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 - podsumowanie

Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit – Oby wypadło dobrze, szczęśliwie i pomyślnie - tymi słowami Jej Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki w Wydziale Zamiejscowym WSB w Krakowie. Uroczystości odbyły się 30 października 2015 roku w wyjątkowej scenerii Pałacu Krzysztofory na krakowskim Rynku.

Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli władz Uczelni, reprezentantów samorządu, sektora biznesu i oświaty, ściśle współpracujących z Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz studentów i słuchaczy studiów podyplomowych.

Wśród reprezentantów szkolnictwa wyższego oraz instytucji naukowych Uczelnia gościła, m.in. Pana Aleksandra Palczewskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz profa. zw. dra hab. Marka Lisińskiego, Członka Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Eksperta Polskiej Komisji Akredytacyjnej ds. Jakości, profa. dra hab. Janusza Morbitzera, Członka Komitetu Rozwoju Edukacji Narodowej Polskiej Akademii Nauk, Członka Komisji Nauk Pedagogicznych PAN, Oddział w Krakowie, Członka Rady ds. Informatyzacji Edukacji Ministerstwo Edukacji Narodowej, prof. dr hab. Annę Czubałę, Członka Komisji Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Umiejętności.

W gronie reprezentantów instytucji użyteczności publicznej oraz partnerów Wydziału Zamiejscowego WSB w Krakowie goszczących na uroczystości znaleźli się: Pan Krzysztof Radwan, Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego, płk Krzysztof Trela, Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie, Pani Małgorzata Dudka-Mucha, Wicedyrektor ds. Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, dr Ewa Wyka, Zastępca Dyrektora ds. Merytorycznych Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, Pan Tomasz Marczewski, Dyrektor Finansowy Exprofesso, Pani Agnieszka Hiller, Exprofesso, Pani Sylwia Sobańska, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy pn. Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie.

W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele szkół średnich, w tym m.in. Pani Alicja Bednarska, Prezes III Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Prywatnego Gimnazjum Nr 5 w Krakowie, Pani Patrycja Bednarska, Wiceprezes III Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego i Prywatnego Gimnazjum Nr 5 w Krakowie, Pan Marek Kolarski, Dyrektor Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie.

W swoim przemówieniu JM Rektor podkreślała dokonania i sukcesy Uczelni na przestrzeni minionych 20-stu lat, w tym przede wszystkim najwyższą - wyróżniającą ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej, którą jedyna instytucja oceniającej jakość kształcenia polskich szkół wyższych przyznała Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej w jubileuszowym roku funkcjonowania Uczelni.

- Nasze zaangażowanie oraz ciężka praca zostały docenione przez opiniodawców oraz nagrodzone najwyższą notą. W ten sposób staliśmy się pierwszą uczelnią niepubliczną w kraju z najwyższą oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W całej historii funkcjonowania systemu akredytacji Polska Komisja Akredytacyjna wydała 11 ocen pozytywnych z wyróżnieniem – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

Tradycyjnie najważniejszym punktem uroczystości inauguracyjnych był Akt Immatrykulacji, który poprowadziła prof. nadzw. dr Katarzyna Szczepańska-Woszczyna, Dziekan Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych WSB. Po złożeniu ślubowania beani zostali oficjalnie przyjęci do grona Społeczności Akademickiej WSB.

Podczas uroczystości Pani Katarzyna Kwolek, otrzymała tytuł i symboliczną statuetkę Lidera Roku, którym Uczelnia honoruje najlepszych absolwentów wyróżniających się nie tylko wybitnymi wynikami w nauce, ale i aktywną działalnością na rzecz społeczności akademickiej.

Wyróżniono również Pana Oskara Belcika, Prezesa Klubu AZS WSB za wybitne osiągnięcia sportowe oraz znaczący wkład w rozwój sportu akademickiego.

W gronie nagrodzonych znalazły się także: siostra Bożena Olech oraz Pani Karolina Mytkowska, najlepsze absolwentki studiów podyplomowych roku akademickiego 2014/2015 w Wydziale Zamiejscowym WSB w Krakowie.

JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej doceniła także wybitne osiągnięcia na niwie naukowo-dydaktycznej dra Rafała Rębilasa, przyznając Prodziekanowi Wydziału Zarządzania, Informatyki i Nauk Społecznych WSB Nagrodę Rektora.

Podczas wydarzenia wykład inauguracyjny „Puls organizacji. Wyzwania i dylematy zarządzania projektami” wygłosił dr Marcin Lis, Prorektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Muzyczną oprawę inauguracji roku akademickiego w Wydziale Zamiejscowym WSB w Krakowie zapewnił chóru Uniwersytetu Śląskiego pod batutą mgr Marii Zuber.