15.10.2023

Jubileuszowa 10. Inauguracja Roku Akademickiego 2023/20234 Wydziale Zamiejscowym w Krakowie

Dnia 13 października 2023r. w Muzeum Lotnictwa w Krakowie odbyła się Jubileuszowa 10. Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 w Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Akademii WSB.

Inauguracja Roku Akademickiego to najważniejsze wydarzenie dla społeczności akademickiej. Studenci z ponad 90 krajów, w tym z Polski uroczyście rozpoczęli nowy Rok Akademicki 2023/2024 w Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Akademii WSB. Uroczystość zainaugurował prof. Marcin Lis, Prorektora ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem Akademii WSB.

W swoim wystąpieniu Prorektor zwrócił uwagę na osiągnięcia Akademii WSB jakie realizowane są w ramach zaplanowanych strategicznych kierunków rozwoju, takich jak: Międzynarodowy Uniwersytet, Lider Rozwoju Społeczno-Gospodarczego, Partycypacyjna Uczelnia, LifeLong Academy „Uczelnia przez całe życie”, Cyfrowa Akademia WSB.

Zwracając sie do studentów Prorektor powitał ponad pięciotysięczną rzeszę przyjmowanych do wspólnoty studentów I roku studiów inżynierskich, licencjackich i magisterskich, słuchaczy studiów podyplomowych ​oraz uczestników Szkoły Doktorskiej. "Jako Prorektor zawsze Wam sprzyjam i wierzę w Wasz potencjał, możliwości oraz pomysłowość. Życzę Wam licznych sukcesów naukowych, realizacji planów i wielu sił do podejmowania nowych, twórczych wyzwań."

Podczs uroczystości głos zabrał Pan Łukasz Smółka Wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

W uroczystości Inauguracji uczestniczyli przedstawiciele administracji rządowej i instytucji centralnych, władz wojewódzkich, samorządowych, uczelni wyższych, instytucji naukowych, służb mundurowych, praktyki gospodarczej, instytucji wyższej użyteczności publicznej, oświaty, kultury, organizacji społecznych, partnerskich szkół średnich i podstawowych.

Najważniejszym momentem uroczystości była immatrykulacja, podczas której studenci studiów I i II stopnia ​oraz studiów jednolitych magisterskich, studenci zagraniczni złożyli ślubowanie.

Podczas uroczystości wręczane zostały wyróżnienia Rektora dla pracowników i Studentów Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB.

Wyróżnienie Rektora za osiągnięcia naukowe w wymiarze międzynarodowym oraz za rozwój oferty kształcenia adresowanej do studentów międzynarodowych Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB otrzymali:

• Prof. Lech Bukowski
  • Pan Paweł Urgacz - Prodziekan ds. Umiędzynarodowienia

Wyróżnienie Rektora za wyróżniającą pracę dydaktyczną oraz zaangażowanie w działalność organizacyjną na rzecz Wydziału Zamiejscowego w  Krakowie – otrzymali:

• Dr Karolina Orzeł
  • Dr Dariusz Szydłowski
  • Dr Michał Wojtaszek
  • Pani Marta Ir
  • Pan Konrad Grybel
  • Pan Marcin Winiarski

Wyróżnienie Rektora w kategorii „Przyjaciele Dziekanatu”. Ten zaszczyt jest potwierdzeniem wkładu i pozytywnego wpływu na naszą uczelnię, jest odzwierciedleniem nie tylko postępów w nauce, ale także zaangażowania w budowanie wspierającej się społeczności akademickiej. Wyróżnienie otrzymali studenci studiów II stopnia na kierunku International Business:

• Pan Amrah Namazli
  • Pan Eshgin Guliyev

Wyróżnienie Rektora za aktywną działalność w Akademickim Związku Sportowym oraz za zajęcie III miejsca w Akademickich Mistrzostwach Śląska w koszykówce kobiet otrzymały studentki studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie:

• Pani Marta Kondziołka
  • Pani Agnieszka Mazur

Podziękowanie za życzliwość i wsparcie działalności organizacyjnej Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB otrzymali:

• Pani Beata Smolec – Wicestarosta Powiatu Wadowickiego
  • Pani Beata Śliwa - Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie
  • Pan Arkadiusz Lizak – Kierownik Zespołu Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie

Wyróżnienie Rektora za wzorowe wypełnianie obowiązków na pełnionym stanowisku, znaczący wkład w rozwój oraz zaangażowanie w działalność organizacyjną na rzecz Wydziału Zamiejscowego w  Krakowie otrzymuje:

• Pan Janusz Wroński

Wykład inauguracyjny pt. „Utopia bezpieczeństwa: dlaczego nie możemy i nie powinniśmy zwalczać wszystkich zagrożeń”, wygłosila Prof. Paulina Polko – Kierownik Katedry Nauk o Bezpieczeństwie Akademii WSB

Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Wszystkim studentom, słuchaczom studiów podyplomowych oraz doktorantom życzymy jak najlepszych wyników w nauce, nieustającej odwagi w wyznaczaniu życiowych celów, wytrwałości i cierpliwości w ich osiąganiu oraz wielu prawdziwych przyjaźni na całe życie.