16.12.2022

Międzynarodowa konferencja naukowa "Interdisciplinary Perspectives on Crime, Criminal Justice and Public Safety"

W dniach 07-09 grudnia 2022r. dr Dariusz Szydłowski wraz ze studentką Wiktorią Skórzewską uczestniczyli w międzynarodowej konferencji naukowej "Interdisciplinary Perspectives on Crime, Criminal Justice and Public Safety."

Konferencja odbyła się w Katedrze Kryminalistyki Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Jej głównymi celami była integracja środowiska ekspertów, praktyków i naukowców z zakresu kryminalistyki i kryminologii na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym oraz propagowanie najnowszych wyników badań dotyczących kryminalistyki, kryminologii i bezpieczeństwa publicznego. Program wydarzenia obejmował wiele paneli tematycznych m.in. wystąpienie dr Szydłowskiego "Traseologia w praktyce kryminalistycznej", dr hab. Herbowskiego "Czy małoletni może być policyjnym źródłem informacji", dr Seweryna "Zastosowanie współczesnej genomiki (nie genetyki) w kryminalistyce", mgr Andrzejewskiej "AFIS w praktyce policyjnej" czy mgr Godlewskiego "Znaczenie śladów cyfrowych w identyfikacji osób emigrujących do UE z Ukrainy w aspekcie konfliktu zbrojnego na Ukrainie". Natomiast, najistotniejszymi dla studentki, były wystąpienia biegłych z zakresu entomologii sądowej, dr hab. Kadeja "Entomologia sądowa" i dr Leśniewskiego "Ślady aktywności dojrzałych owadów - ślad doskonały w praktyce kryminalistycznej", ponieważ jej praca licencjacka dotyczy perspektyw rozwojowych entomologii sądowej w Polsce. Jedną z ciekawszych atrakcji było również zwiedzanie pracowni entomologii i technik kryminalistycznych. Udział w konferencji był wszechstronnie rozwijający. Pozwolił na poszerzenie horyzontów w zakresie naukowym, pogłębienie dotychczasowej wiedzy, a także dostrzeżenie kryminalistyki i kryminologii z różnych perspektyw.