29.10.2015

Neurologopedia – specjalistyczne studia podyplomowe

Nowoczesny program kształcenia, obejmujący m.in. zajęcia z muzykoterapii, psychoterapii oraz komunikacji z pacjentem autystycznym, 110 godzin specjalistycznych ćwiczeń, fachowa kadra dydaktyczna, a wśród nich czynni neurologopedzi i lekarze z wieloletnim stażem – to tylko niektóre atuty studiów podyplomowych na kierunku Neurologopedia w Wydziale Zamiejscowym w Krakowie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Kwalifikacyjne studia podyplomowe na kierunku Neurologopedia adresowane są do osób, które ukończyły logopedyczne studia wyższe lub studia podyplomowe z tego zakresu. Celem kształcenia jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie logopedów do pracy z pacjentami, wykazującymi dysfunkcje centralnego i obwodowego układu nerwowego, z dziećmi z problemami okołoporodowymi, osobami z zespołami genetycznymi oraz z zaburzeniami mowy i komunikacji. Studia zapewniają niezbędne przygotowanie do pracy na stanowisku neurologopedy w placówkach służb zdrowia, ośrodkach specjalistycznej pomocy, a także praktyce prywatnej.

Studia podyplomowe realizowane są wraz z Małopolskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie. W procesie kształcenia studentów Uczelnia ściśle współpracuje z gronem cenionych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem praktycznym, wśród których znajdują się m.in. dr Michał Bitniok, dr Robert Bońkowski oraz dr Marzena Machoś-Nikodem. Partnerami instytucjonalnymi kierunku są poradnie psychologiczno-pedagogiczne, poradnie logopedyczne oraz szpitale specjalistyczne z terenu województwa śląskiego oraz małopolskiego.

Program studiów obejmuje m.in. zagadnienia z zakresu technik terapeutycznych, stosowanych w neurologicznych zaburzeniach mowy u dzieci, komunikacji wspomagającej i alternatywnej, neurologicznych aspektów jąkania, patologii mowy, fizjoterapii.

Zajęcia odbywają się w siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakwie, przy ul. Garbarskiej 1.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji udzielają:

Pani Elżbieta Zapiór, MCDN – tel. kom.: 513 042 381; e-mail: bok.krakow@mcdn.edu.pl

Pani Elżbieta Kozera, Dziekanat WSB – tel. kom.: 885 588 800; e-mail: krakow@wsb.edu.pl