Powiatowa Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 w Wadowicach

W dniu 01 września br. przedstawiciele WZ Kraków Akademii WSB uczestniczyli w Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego 2021/2022 w Wadowicach. Uroczystość odbyła się w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. W spotkaniu uczestniczyli: Dziekan Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB Pani dr Julita Mlaskawa oraz Dyrektor ds.Operacyjnych Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Akademii WSB Pani Bożena Garbocz. Inauguracja rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w Bazylice ONMP w Wadowicach, nastepnie uroczysty orszak przeszedł do budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Uroczystość powiązana była z odsłonięciem i poświeceniem tablicy pamiątkowej poświęconej Tadeuszowi Jamrozikowi - wieloletniemu dydaktykowi I Liceum Ogólnokształcącego. Wręczone zostały stypdendia naukowe, nagrody dla uczniów szkół specjalanych. Po uroczystym ślubowaniu uczniów klas pierwszych odbyła się część artystyczna związana tematycznie z kolejną rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Podczas uroczystości Dziekan WZ Kraków Akademii WSB dr Julita Mlaskawa odczytała list JM dr hab. Zdzisławy Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB Rektora Akademii WSB adresowany do uczniów oraz pracowników dydaktycznych szkół Powiatu Wadowickiego.