31.03.2016

PRAWDY I MITY O ZABURZENIACH MOWY U DZIECI

21 kwietnia 2016 r zapraszamy na konferencję logopedyczną pt.:
PRAWDY I MITY O ZABURZENIACH MOWY U DZIECI

Adresaci: nauczyciele wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, logopedzi i pracownicy poradni psychologiczno – pedagogicznych oraz wszyscy zainteresowani rozwojem mowy u dzieci

Termin21 kwietnia 2016 r.

Godzina 13:00 – 18:00

Miejsce: Kraków, ul. Warszawska 24

Poruszone zagadnienia:
Diagnoza a terapia dziecka z zaburzeniami mowy. Predyspozycje i umiejętności słuchowe dziecka a akustyka środowiska szkolnego. Obwodowe uwarunkowania wad wymowy i dysfonii dziecięcej. Zaburzenia toru oddechowego a rozwój mowy dziecka. Opóźniony rozwój mowy: przyczyny i diagnoza różnicowa.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI:

13.00-13.15 Otwarcie konferencji

13.15-14.15 Diagnoza a terapia dziecka z zaburzeniami mowy.

prof. UŚ dr hab. Danuta Pluta-Wojciechowska, logopeda, językoznawca, nauczyciel akademicki Zakład Socjolingwistyki i Społecznych Praktyk Komunikowania, Instytut Języka Polskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

14.15-15.15 Predyspozycje i umiejętności słuchowe dziecka a akustyka środowiska szkolnego. Uczeń z CAPD w szkole.

dr hab. Irena Polewczyk, logopeda, nauczyciel akademicki Wydział Pedagogiki i Psychologii, Katedra Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Pedagogiki Mediów, Uniwersytet Śląski w Katowicach.

15.15-15.45 Przerwa

15.45-16.30 Obwodowe uwarunkowania wad wymowy i dysfonii dziecięcej

mgr Barbara Sambor, neurologopeda, logopeda medialny, nauczyciel akademicki Zakład Lingwistyki Tekstu i Dyskursu, Instytut Języka Polskiego, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie, Centrum Rehabilitacji Medfit w Krakowie.

16.30-17.15 Zaburzenia toru oddechowego a rozwój mowy dziecka

mgr Izabela Malicka, logopeda, filolog polski The International School of Krakow.

17.15-18.00 Opóźniony rozwój mowy: przyczyny i diagnoza różnicowa

mgr Agnieszka Wilk, neurologopeda, oligofrenopedagog Gabinet Terapii Mowy, Wodzisław Śląski.

Zapisy i zgłoszenia na konferencję:  do dnia 18 kwietnia 2016 r.

przyjmuje Malopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie