26.08.2019

Rada Ekspertów Akademii WSB obradowała w Krakowie

20 sierpnia 2019 r. w Hotelu Qubus w Krakowie odbyło się kolejne posiedzenie Rady Ekspertów Akademii WSB. W spotkaniu uczestniczyli przedsiębiorcy oraz przedstawiciele instytucji zaangażowanych w upraktycznianie programów kształcenia na kierunkach Inżynieria Zarządzania oraz Bezpieczeństwo Narodowe realizowanych w Akademii WSB, Wydział Zamiejscowy w Krakowie.

Wydarzeniu towarzyszyła prezentacja działalności Akademii WSB w aspekcie jubileuszu 25-lecia Uczelni, którą przedstawiła dr Zdzisława Dacko- Pikiewicz – Rektor Akademii WSB. Przewodniczący Rady Ekspertów dr Marcin Lis – Prorektor ds. studenckich i współpracy z otoczeniem w towarzystwie dra Grzegorza Kędzielawskiego – Wiceprezesa Grupy Azoty SA,  nakreślili plany związane z powołaniem Instytutu Badań Nad Sztuczną Inteligencją Akademii WSB.

Wykład „Obyś żył w ciekawych czasach ...- my właśnie żyjemy w ciekawych czasach” wygłosił Marek Zuber znany polski ekonomista, analityk rynków finansowych. Tematyka wykładu była analizą aktualnej sytuacji gospodarczej Polski w aspekcie zmian na rynkach globalnych połączona z prognozą ekonomiczną na najbliższe lata.

Podczas spotkania wręczono akty powołania nowym członkom Rady Ekspertów. Do grona ekspertów dołączyli:

• Eksperci z zakresu nauk o zarządzaniu i inżynierii zarządzania:
  1. dr Grzegorz Kędzielawski – Wiceprezes Grupy Azoty S.A.
  2. dr Gabriela Grochala – Karaś  - Prezes 4TechGroup – Anodic
  3. Karol Tatara – Właściciel Kancelaria Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Tatara i Współpracownicy
  4. Dariusz Nocoń – Właściciel BUDMET Nocoń Sp. z o.o.
  5. Ryszard Dyka – Dyrektor MACO Polska Sp. z o.o
  6. Michał Karaś – Dyrektor operacyjny 4TechGroup – Anodic
  7. Iwona Kubańska – Dyrektor PKO Bank Polski Regionalny Oddział detaliczny w Krakowie Biuro Wsparcia Sprzedaży i Analiz
  8. Artur Kmak – Dyrektor Aluprof SA
  9. Witold Miarka – Przewodniczący Związku Dużych Rodzin
  10.  Dariusz Smaza – Zastępca Dyrektora ds. Logistyki MASPEX
  11.  Zygmunt Tobiasz – Przewodniczący Zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
  12.  Justyna Zając-Wysocką – Wiceprzewodnicząca  Zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
  13.  Andrzej Bazarnik – Wiceprzewodniczący Zarządu Małopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
  14.  Wanda Nowak - Wiceprzewodnicząca  Zarządu Śląskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych
  15.  Adam Nocoń – Przedstawiciel P.P.U.H Zamech
  16.  Mateusz Kaliński – Przedstawiciel Kancelarii Prawa Restrukturyzacyjnego i Upadłościowego Tatara i Współpracownicy
  • Eksperci z zakresu Bezpieczeństwa Narodowego
  1. dr Zbigniew Kopa – Przedstawiciel Centrum Operacji Lądowych – Dowództwa Komponentu Lądowego
  2. dr Bogusław Koguta - Komendant Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie w latach 2008-2017
  3. ppłk Katarzyna Jurkowska – Komendant Placówki Straży Granicznej Kraków-Balice
  4. ppłk Jacek Mróz – Dyrektor Zakładu Karnego w Nowej Hucie
  5. bryg. Piotr Słowiak – Zastępca Komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w
     Brzesku
  6. Adam Młot – Komendant Straży Miejskiej Miasta Kraków
  7. Beata Śliwa – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie
  8. Adam Kosek – Właściciel Centrum Ekspertyz Kryminalistycznych Sp. z o.o.